Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

1 ay önce hapisten çıktı, 10 hırsızlık yaptı

Mersin’de son bir ayda 10 farklı iş yerinin yazar kasasından para çalınmasıyla ilgili gözaltına alınan bir kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kişiyin hırsızlık suçlarından cezaevinde olduğu, 1 ay evvel dışarı çıktığı yaşandı.

Alınan bilgiye göre, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği personelleri, son bir ayda kentin çeşitli kesimlerinde yer alan iş yerlerinin yazar kasalarından para çalınması olayıyla ilgili çalışma başlattı. İşletmelerin sıra sıra güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, kişiyin daha evvel de aynı suçtan sabıkası yer alan ve 1 ay evvel cezaevinden tahliye olan A.K. olduğunu tespit etti. Bunun üzerine kişiyi fiziki takibe alan ekipler, zanlıyı bir iş yerinden para çalarken suçüstü yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edilen şahıs, tutuklandı.

Bunun yanı sıra kişiyin, iş yerlerinden yaptığı hırsızlık anları da güvenlik kameraları tarafından an be an kayıt edildi. Görüntülere göre, normal bir vatandaş gibi iş yerlerine giren şahıs, dükkan sahiplerinin boşluğunda yazar kasadan paraları alıyor. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken şüpheli, parayı aldıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi dükkanlardan ayrılıyor. – MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Ayrıca Bakınız.  Dünyanın 4'üncü büyüğü Ankara'da üretime başladı


Cevap bırakın