Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

5D Ultrason Nedir? Ne Zaman Yapılabilir? Görüntüleri Fiyatı

5D Ultrason Nedir? Ne Zaman Yapılabilir? Fiyatı Nerelerde Yapılır

Hamilelik bir kadının belki de en özel zamanlarının başında gelir. Kadın ve erkeğin aile çatısı altında birleşmeleri ile birlikte geleceklerinde beklentilerini oluşturan en önemli unsur bir bebek sahibi olmaktır. Özellikle kadınlar için birçok belirsizliği, kaygıyı ve merakı içerisinde barındıran hamilelik sürecinde anne ve baba adayının bir bebek sahibi olacaklarını öğrenmeleriyle birlikte 9 ay 10 gün sürecek görece uzun bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta da birçok yere uğrar ve meraklarını giderirler. Periyodik kontrollerin yer aldığı bu yolculuğun en özel zamanlarından birisi de 5d Ultrason zamanıdır. Bu yazımızda 5D ultrason nedir ve 5D ultrason ne zaman yapılır/yapılabilir, 5D ultrason fiyatı ve nerelerde yaptırılabileceği sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

5D Ultrason Nedir Ne Zaman Yapılabilir Görüntüleri
5D Ultrason Nedir Ne Zaman Yapılabilir Görüntüleri

5D Ultrason Nedir?

5D ultrason hamilelik sürecinin belki de en keyifli ve bir o kadar da heyecanlı anı. Hamilelik sürecinde fetüsün gelişim süreci bir hekim gözetiminde takip edilir. Periyodik zamanlarla ultrason kullanılır ve bebeğin gelişimi gözlemlenir. 5D ultrason ise bebeğin gelişiminin en net gözlemlenebildiği bir araçtır. Avrupa ve Amerika’da uzun süredir kullanılan yöntem Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. 5D ultrasonda bebeğinizin 4D ultrasonda sunulan görünümünden daha net ve bütün bir halini görebilirsiniz. 5D ultrasonda daha yüksek bir çözünürlükte fetüsün görüntüleri edinilebilir. Bebeğinizin yüzünün ve diğer uzuvlarının neredeyse tamamını görmenizi sağlar. Doğacak bebeğin anne karnında bile kime benzeyeceğini konuşmak ve bilmek aslında birçok ebeveyn adayı için çok heyecan verici bir durumdur.

Ayrıca Bakınız.  Türkiye'nin en iyi cildiye doktoru

5D Ultrason Ne Zaman Yapılabilir?

5D ultrasonun yapılmasını uzman hekimler gebeliğin 24 ile 30. haftasında yani hamileliğin 3. trimesterinden itibaren yapılabileceğini söylemektedir. Bu zamanın önerilmesindeki neden ise bebeğin daha doğru bir görünümünün elde edilebilmesidir.

5D Ultrason Fiyatı?

5D ultrason fiyatları konusunda net bir ücret bulunmamakla birlikte sağlık güvenceniz olmasına, bu sağlık güvencenizin gittiğiniz sağlık kuruluşunda geçerli olup olmamasına ve sağlık kuruluşuna göre değişebiliyor. Bu nedenle 5D ultrason yaptırmadan önce fiyat konusunda ultrason yaptıracağınız kurum veya kişiyle görüşebilirsiniz. Biz 2016 yılında İstanbul / Bakırköy’de 600TL’ye yaptırmıştık.

5D Ultrason Nerede Yaptırılabilir/Yapılıyor

5D ultrason özel sağlık kuruluşlarında yada 5D ultrason cihazı bulunan hekimlerin ofislerinde yapılabiliyor. Özellikle büyük il merkezlerinde bu tür çözümlere ulaşmak daha kolay.

5D Ultrason Görüntüleri

Ultrasona ilişkin daha detaylı bilgi edinmek için vikipedia’nın https://tr.wikipedia.org/wiki/Ultrason sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Düşükten Sonra Ne Zaman Hamile Kalınabilir?

 Cevap bırakın