Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

66 nerenin plakası? 66 plakası nereye ait?

Türkiye’de plaka kodları birçok vatandaş tarafından sıklıkla araştırılıyor. Bu plakalar arasında çokça araştırılanlar arasında 66 plakası da bulunuyor. Araç ve plaka alış-satış işlemleri vb. durumlar için bilinmesi gerektiği için, il plaka kodları sıklıkla araştırılıyor. ’66 nerenin plakası’, ’66 plaka kodu hangi şehre ait?’ İşte 66 plaka kodu ile alakalı bilinmesi gerekenler.

Arabaların üstünde yer alan plakaların başlarında yazan rakamlar, o plakanın aslını söylemek gerekirse hangi şehre ait olduğunu gösterir. Plaka kodları özellikle araç alış-satış işlemleri için önemli oluyor. Bireyler de, satın aldıkları araçların, araç plakalarının hangi şehre ait olduğunu bilmek istiyorlar. Türkiye’de 81 il bulunuyor. Bu illerden bazılarının plakaları kolayca bilinirken bazı şehirler için ise arama motorları üstünden araştırma yapılma ihtiyacı duyuluyor. Bu kodlardan biri de 66 plaka kodu oluyor. Alfabetik sıralamaya göre tespit edilen plaka kodlarında 66 hangi ilimize aittir? Sizler için, 66 plaka kodu ile alakalı araştırılanleri biraraya getirdik…

66 KODU NERENİN PLAKASI, 66 HANGİ İLİN KODU?

66 plakası, Yozgat ili için kullanılmaktadır. Trafikte 66 koduyla hareket halinde bir araç gördüğünüzde, onun Yozgat’a iline ait olduğunu anlarsınız. 5000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Yozgat ili, İç Anadolu Bölgesi’ne aittir lakin Çekerek, Aydıncık ve Kadışehri ilçeleri Karadeniz’e kalmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi Sözleri


Cevap bırakın