Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Bayram öncesi Pratik cilt bakımı önerileri nasıl yapılır?

Bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Pratik cilt bakım tavsiyeleri
Cilt Bakımı Cilde ve saçlara bakım yapmak rutin hale gelmelidir. Düzenli ve bilinçli olarak cildinize ve saçlarınıza uygulayacağınız bakım kısa bir sürede arzu ettiğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Bayramın yaklaştığı bu günlerde cildinizi ve saçlarınızı pırıl pırıl yapacak bakım tavsiyelerini sizlerle paylaşmak istedik. Mutlaka denemeniz gerekli olan pratik cilt bakım tavsiyeleri paylaşımımızda bulacaksınızdır.
Cildinizi bayrama hazırlamak için uzman bir bakıma gereksiniminiz yok.
Evde kısa bir sürede yapacağınız bakım aracılığı ile harika görünebilirsiniz. Kuşkusuz cilt güzelliği bayanlar içinde en fazla özen gösterilen türevlerdendir.
Genelde duştan sonra kullanılacak olan pürüzsüzlüğü sağlamayı başaran kremlerle yapılan cilt bakımı bir bayanın kendisini güzel ve itinalı görmesi yönünden bi hayli mühimdir. Bayrama temiz ve canlı bir ciltle girmek isteyenler için, bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır araştırmaya koyulduk.
1- PEELİNGCildinizi ölü deriden arındırmak için bir fırça yardımı ile nemlendirici etkili peeling tüm vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Bunun yanında cildinizde kan dolaşımı hızlanacak ve ölü derileri pul pul dökülecektir.

el bakımı nasıl yapılır

2- SAÇ BAKIMI

saç bakımı nasıl yapılır

Bayram öncesi saçlarınızın daha canlı ve hacimli görünmesini istiyorsanız saç bakımını ihmal etmemelisiniz. Saçlarınızın daha hacimli ve bakımlı görünmesi için bir avokadoyu yoğurt ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın. 25 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

3- YÜZ MASKESİ

yüz maskesi nasıl yapılır

Cildinizi yatıştırmak ve derinlemesine temizlemek için; yüzünüzdeki yağlı kısımlara çamur ya da kil maskesi, kuru kısımlara ise nemlendirici etkili maskeler yapın. Göz çevrenizin altına aloe vera bazlı maske uygulayarak dinlenmesini sağlayın.

4- TEMİZ TIRNAKLAR

Bayram öncesi yapacağınız cilt bakımının son adımı ise tırnak temizliğidir. Öncelikle tırnaklarınızı istediğiniz gibi kesin ve ardından törpüleyin. İçlerini güzelce temizleyin ve manikür yağı ile tırnaklarınıza masaj yapın. Ardından istediğiniz renk bir ojeyi seçerek tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Düşükten Sonra Ne Zaman Hamile Kalınabilir?


Cevap bırakın