Bulut Tabanlı ERP Yazılımının İş Çözümlerine Etkisi Nedir

1

Bulut Tabanlı ERP Yazılımının İş Çözümlerine Etkisi Nedir

Bulut Tabanlı ERP Yazılımının İş Çözümlerine Etkisi Nedir

Hizmet Olarak Yazılım veya SaaS, kullanıcıların dünya çapında web üzerinden paylaşılan bilgi işlem kaynakları üzerinde çalışacak yazılım uygulamalarına erişmelerini sağlar. Depolama diskleri gibi bu bilgi işlem kaynakları, farklı platformlarda birden çok uygulamayı barındırmak için uzak veri merkezlerinde tutulur.

Bulut bilişim, esneklik, doğruluk, erişilebilirlik sağlayan bir bilgi işlem modelidir. ERP sistemlerinin bulut üzerinden uygulanması ve çalıştırılması büyük avantajlar ve faydalar sunar. Saas ve Bulut bilgi işlem, geleneksel iş dağıtım modelini bozar ve kurumsal yazılımları kullanarak rekabet avantajıyla iş değeri katmak için yeni yöntemler sunar. Uzun süredir var olan SaaS, hızla gelişiyor ve yeni uygulamalarla büyük BT organizasyonları için norm haline geliyor.

ERP nedir
ERP nedir

ERP Nedir?

ERP, Kurumsal Kaynak Planlama araçlarına erişmenizi sağlayan bir SaaS uygulaması kategorisidir. Bu uygulamalar aylık veya yıllık olarak kiralandıkları için genellikle uzun vadeli projeleriniz için uygun maliyetlidir. Ayrıca, bu Bulut tabanlı ERP’ler, ekibinizin ihtiyaç duyduğunuz esneklikle dünyanın her yerinden önemli uygulamalara erişmesine yardımcı olur.

Bu Bulut tabanlı ERP’ler, küçük ve orta ölçekli işletmelerin tüm temel özelliklere nominal abonelik ücretleriyle erişmeleri için çok daha değerlidir. Küçük bir işletme veya startup işletiyorsanız, ilk yatırım aşamasında önemli ölçüde tasarruf edebilir ve fonları temel operasyona yönlendirebilirsiniz. Ayrıca, operasyon yönteminizden veya temel değerinizden ödün vermeden işinizi farklı coğrafi konumlara sorunsuz bir şekilde ölçeklendirmenize yardımcı olabilir.

Ayrıca Bakınız.  2021 Dijital Detoks Nedir Nasıl Yapılır Yarışması Başvuru Nasıl Yapılır

Muhasebe ve bankacılık işlemleri, bulut tabanlı ERP yazılımlarının çoğunun temel yetkinliğidir. Tedarik yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, proje yönetimi vb. birkaç bulut ERP yazılım detayıdır. Satıcı, nominal olarak artan abonelik ücretleri ile her şeyi halleder. Bir birleşme veya farklı bir lokasyona genişleme olursa, sadece veri yönetimi için personel üzerinden gayrimenkul almak için ek karmaşıklığa ihtiyacınız olmayacak.

ERP Ne İşe Yarar
ERP Ne İşe Yarar

ERP Sistemleri Ne İşe Yarar?

ERP ile Daha az kesinti

Operasyonunuzu bir ERP çözümü olmadan veya şirket içi bir Bulut ERP Yazılımı ile yönetmeyi seçtiğinizde, bulunduğunuz yerin altyapısına çok bağımlı olursunuz. Bulut tabanlı ERP’ler dünya çapında seçkin bir altyapı ile yönetilir, bu nedenle plansız arıza süresi olasılığı neredeyse %0,01’dir. Küçük bir işletme için güvenlik açıkları daha da yüksektir. Ayrıca, size çok ihtiyaç duyulan veri güvenliğini ve politik olarak değişken bölgeler için herhangi bir istikrarsız diktatörlük rejimine karşı koruma sağlar.

ERP ile Yükseltmede esneklik:

Günümüzün hızlı ortamında, Bulut ERP Yazılımı size çok ihtiyaç duyduğunuz çevikliği ve esnekliği sağlar. Ayrıca, birden fazla bankacılık sistemiyle sorunsuz entegrasyona ve iş talebi üzerine artan karmaşık özelliklere yardımcı olurlar. Ayrıca, bulut ERP sistemleri diğer bulut tabanlı ürünlerle iyi bir şekilde entegre olma eğilimindedir ve bir bulut ERP sistemine kesinti veya ek donanım olmadan yeni modüller ekleyebilirsiniz. Öte yandan, kurum içi ERP genellikle eski teknolojiyle birlikte gelir ve genellikle yükseltme aşamasında tüm sistemin tamamen yenilenmesini gerektirir. Bu nedenle bulut ERP, işletmenize herhangi bir şirket içi sunucunun sağlayamadığı çok ihtiyaç duyulan çevikliği ve esnekliği sağlar.

ERP ile Veri güvenliğini artırın:

Bulut tabanlı ERP’niz size daha iyi veri güvenliği ve olağanüstü durum kurtarma sağlar. Servis sağlayıcının verilerinize erişimi yoktur ve dijital depolama sizi doğal afet gibi bölgesel sorunlardan korur. Ayrıca, modüllerinizi yedeklediğinizden emin olabilirsiniz. Etki alanına ve sektörlere bağlı olarak, özellikler ayrıca belirtilir.

Ayrıca Bakınız.  Xiaomi Redmi 9T Artık Satışta, Özellikleri, Fiyatı, Nerede Üretiliyor

Bulut ERP’lerin işiniz üzerindeki etkisi:

ERP ile Erişim kolaylığı

Bulut tabanlı ERP, herhangi bir zamanda herhangi bir yerden yönetmek için merkezi bir ekosistem sağlar. Çalışanların iş birimi veya coğrafyadan bağımsız olarak aynı verilere erişmesini ve takip etmesini sağlar. Tüm ekibiniz ekstra çaba harcamadan aynı sayfada olduğunda, karar verme verimli ve hızlı hale gelir.

ERP ile Uygun maliyet

Genellikle, daha küçük ve orta düzey şirketler, kurum içi bir ERP sistemini sürdürmek için kaynaktan yoksundur; bunu yapan daha önde gelen kuruluşlar bile bunu hantal ve ekonomik bulmuyor. Bulut ERP Yazılımı, kritik araştırma maliyetlerinden ve zamandan tasarruf sağladığı için şirket içi ERP’den çok daha düşük maliyetlidir. Bulut tabanlı depolama, BT personeli ve gayrimenkulün ek maliyetinden tasarruf etmenize de büyük ölçüde yardımcı olur. Hizmetin tamamı satıcının sorumluluğu haline geldiğinden, paydaşlar ana işe daha fazla zaman ayırabilir.

ERP ile Zaman Faktörü

Çoğu küçük ve orta düzey işletme, kurum içi bir ERP’yi uygulamak çok fazla zaman harcadığı ve karar vermeyi gerektirdiği için son teslim tarihlerini karşılamayı zor buluyor. Şirket içi ERP’si olmayanlar bunu daha da zorlayıcı buluyor. Bununla birlikte, bulut tabanlı bir ERP, küçük işletmelere daha önde gelen oyunculara ayak uydurmak için çok ihtiyaç duyulan itici gücü sağlar.

ERP ile Kolay Ölçeklendirme

Verimli bir bulut tabanlı ERP ile, sürekli olarak daha fazla operasyonel bilgi ile büyüyen çalışanları veya yeni iş birimlerini takip etmeyi çok daha kolay bulacaksınız ve satıcınız felaket kurtarma prosedürlerini planladı ve uyguladı.

ERP ile İşbirlikçi Yaklaşım

Küresel çapta çeşitliliğe sahip ekipler arasında işbirliği yapmak için doğru araç, günümüzde çoğu şirket için bir öncelik olmuştur. Kurumsal sosyal ağ, çalışanlar için işbirliği ortamı oluşturmak için gerekli hale geldi ve Bulut ERP Yazılım çözümleri, bunları birleştirmek için en verimli araçlardır. Canlı müşteri desteğinde, destek temsilcileri, bankacılık veya tıbbi acil durum gibi karmaşık sorunları ele almak için müşteriyle gerçek zamanlı olarak etkileşime geçmelidir. Pasif arka ofis veri yönetimi bile, süreci çeşitli derecelerde onaylamayı gerektirir.

Ayrıca Bakınız.  Ücretsiz 2D - 3D CAD Programları Yazılımları 2021-2022

Küresel iş arenasında bulutun önemi

Kuruluşunuz, sürekli ortaya çıkan ekonomik kriz ve döngüsel durgunluk nedeniyle büyük bir baskı altında. Giderek artan bir şekilde birbirine bağlanan küresel ekonomide, hayatta kalmak için benimsemeye ve bozmaya devam etmeniz gerekiyor. Bulut ERP Yazılımı, bu karmaşık alanda size yeterli düzeyde kaldıraç sağlar. Bulut ERP, giderek her işletmenin kritik bir parçası haline geliyor. Eğrinin önünde kalmak için yenilikçi önlemlere uyum sağlarlar. Bulut ERP, her iş modelinin önemli bir parçasıdır ve mobilite, karar verme sistemleri ve küresel işbirliği gibi diğer hayati teknolojileri destekler. Şirketler, ERP sistemlerini buluta taşıyarak dünyanın farklı bölgelerinin teknolojisine ve çalışma kültürüne erişim sağlar.

Son Söz

İşletmeniz için bulut tabanlı bir modeli benimsemenin faydaları ve nedenleri çok yönlüdür. Daha önce tartıştığımız gibi, uygulama yönetimi yerine temel iş için daha fazla kaynak kullanılabilirliği bunlardan biridir. Ek olarak, ERP çözümünü dahil ettiğinizde sistem daha esnek ve duyarlı hale gelir. Bu nedenle, her büyüklükteki işletmenin bulut tabanlı bir ERP çözümüne gitmesi şiddetle tavsiye edilir.

Daha fazla bilgi edinmek için https://tr.wikipedia.org/wiki/Kurumsal_kaynak_planlamas%C4%B1 adresini tıklayınız.

ERP Yazılımı Nedir?


1 yorum
  1. […] Bulut Tabanlı ERP Yazılımının İş Çözümlerine Etkisi Nedir […]

Cevap bırakın