Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Salata Diyeti ile kilo verenler

Salata Diyeti ile kilo verenler

Kalori açısından tüm besinlerden daha az kalori miktarı olan salata çeşitleri sürekli olarak tüketildiğinde bedende fazla kilonun hızla gittiği gözlemleniyor. Fakat bunu bir kurala bağlamak kişinin daha hızlı yanıt almasını kolaylaştırıyor.

Obezite son zamanlarda yaygın olarak tüm dünyada ve ülkemizde görülmeye başladı. Ve obez halinden memnun kalmayan kişiler bir çok çeşitte şok diyetler ile kilo vermeye çalışıyor.

Fakat tüm uzmanlar tarafından da şok diyetlerin aslında sağlığa zararlı olduğu ve en fazla verilmesi gereken kilo miktarı ayda altı kilo olmalı kuralına uyulması gerektiği söyleniyor. Siz değerli okurlarımız için salata diyetini tam da ayda 6 ila 10 kilo verilebilecek şekilde hazırladık.

Salata diyeti ile kilo verenler tüm içeriği sağlıklı gıdalar ile hazırlandığından sürekli olarak yapmakta sakınca olmayan diyetler arasındadır. Fakat internet üzerinden verilen diğer şok kilo verme salata diyetleri ile karşılaştırılmamalıdır.

Örnek Salata Diyet Listesi

Sabah Kahvaltısı

  • 1 dilim çavdar ekmeği
  • 5 adet siyah veya yeşil zeytin
  • 30 gram beyaz peynir
  • 3 şeker kaşığı bal
  • 150 gram domates, salatalık, roka, kıvırcık, dereotu ve nane

Öğle Yemeği

  • 100 gram kadar yağsız et veya yağsız balık veya yağsız dana eti
  • Domates, salatalık, roka, semizotu, lahana, yeşil biber, kıvırcık, dereotu ve nane gibi yeşilliklerden yapılmış olan 300 gramı aşmayan bir salata

Akşam Yemeği

  • Yağ eklenmeden yapılmış sebze yemeği (haşlanmış sebzeye 2 yemek kaşığı yoğurt katılabilir)
  • Yeşillik olan tüm salata malzemelerinden yapılmış olan bir salata 250 gramı aşmadan yapılmalıdır.

Bu diyet içeriğinde öğle ve akşam yemeklerinden sonra ara öğün iki yemek kaşığı yoğurt ve 100 gramlık bir meyve ile yapılmalıdır. Meyve tercihinde muz, incir ve karpuz seçilmemelidir. Bu meyvelerin salata diyetine katılmamasının nedeni şekerlerinin çok olmasıdır.

Ayrıca Bakınız.  21 gün şekeriz diyeti nedir?

Diyet süresince mutlaka diyeti yapanlar kilo miktarına göre su tüketimi yapmaları gerekir. Her 1 kilo için 35 ml su tüketimi yapılması gerekir. Ortalama bir yetişkinin su tüketim miktarı 2 kilogramın altına kesinlikle düşmemelidir.Cevap bırakın