Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ekrem İmamoğlu’na Neden Soruşturma Açıldı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına Neden Soruşturma Açıldı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 2020 yılında İstanbul’un fethinin 567. yıldönümünde İstanbulun Fatihi Fatih Sultan Mehmet Han’ın Türbesi’ni ziyareti sırasında yürürken ellerini arkasına bağlayarak yürüdüğü gerekçesiyle saygısızlık yaptığı gerekçesiyle ile inceleme yapılmasına karar verildi.

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada ise inceleme işleminin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi doğrultusunda başlatıldığını ve bunun bir ön inceleme olduğu ifade edildi.

Ekrem İmamoğlu Neden Soruşturma Açıldı
Ekrem İmamoğlu Neden Soruşturma Açıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise yapılan inceleme sonucunda bakanlığın soruşturma izni vermesi halinde gerekli değerlendirmenin yapılacağı belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında inceleme başlatılması hakkında, “Bu kadar absürt bir soruşturma başlangıcı, böyle bir sürecin ortaya çıkması kötü. Bu süreci başlatanın sahibi yok” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu süreci başlatan akla şunu soruyorum; birini eli arkasında gezerken görürseniz hakaret etti diye başvuru yaparsınız. Bu bir alışkanlıktır. O günde yaptığım o geleneksel tavrımdan dolayı yaptığım yürüyüşten bir anlam çıkarılması, bir soruşturma sürecinin başlatılması müthiş bir başarı.”

Kaynak: haberturk ve sozcu gazetesi

Ayrıca Bakınız.  Yargıtay'dan Cinsel ilişki yoksa koca kusurlu kararı!


Cevap bırakın