Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evde basit paspas yapılışı nasıl yapılır?

Evde basit paspas yapılışı Paspas nasıl yapılır?

Paspas çeşitleri, kullanışlı ve hafifçe olduğundan dolayı evde oldukça kullanılan eşyalardan biridir. Evin eğer olmazsa olmazı paspası istediğiniz renkte ve iplikte kolay bir halde uygulayabilirsiniz.Aynı zamanda stres attırıcı olan ve banyoda mutfakta kullanacağınız paspaslar evde nasıl yapılır? İşte sıra sıra evde rahat paspas yapımı sizlerle…Bu senede bi hayli şık ve heybetli duran paspaslar banyolarda, koridorlarda ve mutfaklarda oldukca tercih edilmekte.

Kolayca makineye atılıp yıkandığı için oldukça tercih edilen örgü paspasları aşağı yukarı her evde görmek olabilecek.Birbirinden farklı modelleri bulunan paspas çeşitlerini kendinizde evde kalınca ip tığ kullanmadan veya tığ ile uygulayabilirsiniz. Son zamanların en trend örgü ipi olan kalın ve renkli ipleri tercih ederek evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Ayrıca en çok bi hayli beğeni alan penye iplerden örülen paspaslardan sevdiklerinize yaparak onlara armağan edebilirsiniz. Paspası evde örmeye karar verdiyseniz ve ip seçiminde zorlanıyorsanız banyonuzda kullandığınız renklere gore ayarlamanız banyonuzu daha şık gösterecektir. Dileyenler ribbon ip tercih ederek ribbon ipten paspas yapabilirler.

Ribbon iplerle daha yumuşak ve daha ince olacaktır. İstediğiniz büyüklükte ve dekoratif bir biçimde paspas yapmak için sırayla adımları uygulamayı unutmayın…

BASİT PASPAS NASIL YAPILIR?

İster kapı önünde isteğe göre banyonuzda kullanabileceğiniz şık paspasları kendiniz tasarlayın. Basit paspas yapılışı:

Gerekli malzemeler:

Kayırmaz halı tabanı (delikli)

İstediğiniz renk ve çeşit ip

Basit paspas yapımı

en kolay paspas yapımı

Paspas yapımı için ilk kez kaydırmaz tabanı gereksiniminiz olan ölçüde makasla kesme işlemini yapın.

Ardından paspasınızın nasıl yapmak istediğinize ve büyüklüğüne karar verin. Bu noktada sizin tamamen nasıl bir paspas istediğinize bağlıdır.

Püsküllü gibi istiyorsanız kaydırmaz tanının arkasından ipi geçirip ön yüzeyde bir araya getirip ve püskülün uzunluğuna göre kesme işlemini yapın.

Ayrıca Bakınız.  Füme et nedir? Nasıl yapılır? Nasıl yenir?

şiş örgü paspas modelleri

Eğer öreceğiniz paspası sık örgü olarak istiyorsanız seçtiğiniz ipi bir iğneye geçirin.

Kaydırmaz tabanın bir önünden bir arkasında geçecek biçimde sıralayın. Bir başka yöntem olarak da çaprazlama gidecek biçimde sıralayabilirsiniz.

Farklı ve renkli olsun istiyorsanız kaydırmaz tabanın deliklerini 10 sağa ve 10 yukarı olacak biçimde sayın.

kordon ipten paspas yapımı

Çaprazlama gidecek biçimde 1 ilmek ile başlayıp giderek artırın. Alt 10 ve üst 10 ilmeğe geldiğinizde tekrar daraltın ve alt 1. ilmeğe kadar ağır ağır küçültün. Farklı renklerle yaparsanız eşsiz bir görüntü oluşturabilirsiniz.Cevap bırakın