Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kabak çekirdeği yağı nasıl kullanılır? Faydaları

Akşamları çayın beraberinde severek tükettiğiniz kabak çekirdeğinin vücut sağlığına birden çok faydası yer alıyor. Kendine has bir lezzete sahip kabak çekirdeği, dört mevsim süresince her yaş grubundaki bireylerin çok fazla tükettiği kuru yemiş çeşidi olan kabak çekirdeğinden elde edilen yağın güzellik alanında kullanıldığını biliyor muydunuz? Kabak çekirdeği yağının cilde yararları yazımızda bulabilirsiniz.

Türkiye’nin bir çok bölgesinde yetişen bir bitki olması nedeniyle her mevsim bolca tükettiğimiz kabak çekirdeği yalnızca kuruyemiş olarak değil, zengin içeriği ile hem saç hem de cilt bakımında pek çok yararlar sağlamaktadır. Tercihe göre kabuklu veya kabuksuz olarak tüketilebilen kabak çekirdeklerinden elde edilen yağlar son senelerde güzellik alanında kullanıldığı açıklandı. Özellikle bakım kremlerinin içerisinde mutlaka bulundurulan kabak çekirdeği yağı, zengin içeriği ve vitaminler aracılığıyla cildinize başka bir krem uygulamak durumunda kalmayacaksınız. Peki kabak çekirdeği yağının cilde bilinmeyen yararları nelerdir?

KABAK ÇEKİRDEĞİNİ YAĞININ CİLDE YARARLARI

Kabak çekirdeği yağında yer alan zengin E vitamini aracılığıyla saç ve kirpikleri güçlendirerek, yeni saç oluşumunu sağlar.

Cilt lekeleriyle adeta savaşan ve cildin kendini yenilemesine karşı önemli etkiler gösteren kabak çekirdeği yağı, hücre zarlarının yıpranmasını okside olup bozulmasını önüne engel olur.

Cildinizde çıkan iltihaplı sivilceleri yok eden kabak çekirdeği yağı, cildi kusursuzlaştırır.

Kabak çekirdeği yağı hücrenin sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olarak kırışıkların oluşmasını da geciktirir.

Cilt dokularının esnekliğini sağlayan kabak çekirdeği yağı, cildin yumuşacık olmasına yararlı olur.

PEKİ KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Her gece uyumadan önce cildinize kabak çekirdeği yağı ile masaj uygulayabilirsiniz. Lekelerinizin üzerine de pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.

Bunun Yanı Sıra iki farklı biçimde faydalanabilirsiniz. İhtiyaç duyulan bölgeye sürüldüğünde oradaki hücrelerin sağlıklı ve dinç tutulmasına yararlı olur. Diğer kullanım yöntemi ise dahili olarak kullanmadır. Yani ağızdan yutarak kullanma şeklidir. Böylece kullanılacağı zaman aç karna kullanılması daha etkili sonuçlar verecektir. Aç karna en çok 1 tatlı kaşığı olarak dozu önerilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Pejmürde ne demek? Ne anlama geliyor?


Kabak çekirdeği yağı Nasıl kullanılır Maranki,

Kabak çekirdeği yağı faydaları,

Kabak çekirdeği yağı kullananların yorumları,

Kabak çekirdeği yağı faydaları Saraçoğlu,

Kabak çekirdeği yağı cilde faydaları,

Kabak çekirdeği yağı saç,

Kabak çekirdeği yağı Kurt için Nasıl KULLANILIR,

Kabak çekirdeği yağı kıl kurdunu döker mı,Cevap bırakın