Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kalk Gidelim de Çalan Çırpınırdı Karadeniz Sözleri

Kalk Gidelim de Çalan Çırpınırdı Karadeniz Sözleri, Herkese Merhabalar dizi sever takipçilerimiz, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımız için Kalk Gidelimde Çalan Çırpınırdı Karadeniz Azeri Türküsü Sözleri başlığı altında geniş bir şekilde bilgiler sunmak istedik. Yazımızın detayında Kalk Gidelimde Çalan Çırpınırdı Karadeniz Azeri Türküsü Sözleri ile alakalı tüm bilgilere inceleyebilirsiniz.

Son günlerde yaşanan Azerbaycan Ermenistan savaşı ardından tüm Türkiye kardeşlerinin yanında oldu. Bunun yanında bu dizilere bile yansımaya başladı. Trt1 ekranlarında perşembe günleri yayına giren Kalk Gidelim dizisinde Çalan Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün bayrağına Azeri Türküsü Sözleri ve kimin dile getirdiği bi hayli merak konusu oldu. Bizde geniş bir şekilde bu Azeri türküsünü kim dile getiriyor kelimeleri ile videosunu müziğini paylaşalım istedik.

Kalk Gidelim Cirpinirdi Karadeniz turkusu sozleri kim soyluyor

Kalk Gidelimde Çalan Çırpınırdı Karadeniz Azeri Türküsü

Sosyal konulardaki sorumluluğu ile bilinen TRT ekranlarındaki Kalk Gidelim dizisi çok hassas bir girişimde bulunarak Azerbaycan’daki kardeşlerimize manevi bir destek gösterisinde bulundu. Kalk Gidelim 125. bölümde Çalan Çırpınırdı Karadeniz bakıp Türkün bayrağına diye devam eden Azeri Türküsü savaşta kardeşlerimize olan destekle birlikte dizide açıkça yansıttı. İşte o tanıtım fragmanı:

[wpcc-iframe title=”Kalk Gidelim 125. Bölüm Önizleme | TV’DEN ÖNCE İZLEYİN!” width=”500″ height=”281″ src=”https://www.youtube.com/embed/q9fZjpss5tI?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen]

Çırpınırdı Karadeniz Türküsü Sözleri

Çırpınırdın Karadeniz
Bakıp Türk’ün bayrağına
Ah ölmeden bir görseydim
Düşebilsem toprağına
Sırmalar sarsam koluna
inciler dizsem yoluna
Fırtınalar dursun yana
Yol ver Türk’ün bayrağına
Kafkaslardan aşacağız
Türklüğe şan katacağız
Türk’ün şanlı bayrağını
Turan ele asacağız
Azerbaycan bayrağını
Karabağ’da asacağız

Ayrıca Bakınız.  Netflix Film Dizi Belgesel Önerileri 2021 - 2022

Kalk Gidelim Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün bayrağına Kim Söylüyor

Çırpınırdı Karadeniz bir çoğumuzun bildiği güzel bir ezgi, türkü. Lakin bunu son haftalarda şiddetlenen Azerbaycan Ermenistan savaşı ardından bir diziden duymak isleyenleri de bi hayli duygulandırmıştır. Azeri kardeşlerimizin işgal altındaki Karabağ’ı yeniden vatana katmak ve Ermenilere gereken dersi vermek için başlattıkları bu karşılaşmada sonuna kadar arkalarında bulunduğumuzu hissetmeleri için Azerbaycan devlet sanatçısı olan Azerin aracılığıyla seslendirilen Çırpınırdı Karadeniz isimli türkü TRT ekranlarından tüm dünyaya yankılandı.

Kalk Gidelim dizisi Çırpınırdı Karadeniz videosu orijinal müziği

Kalk Gidelim Çırpınırdı Karadeniz türküsü kelimeleri kim dile getiriyor müziği ve ayrıntı kısmı ile ilgili siz değerli okurlarımıza kısa bilgiler verdik. Dizi müziklerinin tamamı dizioyuncu.com farkıyla siz değerli okurlarımıza sunuluyor. Lütfen Dizi Müzikleri sayfamıza göz atınız..

[wpcc-iframe title=”Azerin seslendiriyor ”Çırpınırdı Karadeniz”” width=”500″ height=”281″ src=”https://www.youtube.com/embed/PUcNcS9JUso?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen]Cevap bırakın