Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sevgi izi nedir? Sevgi izi başvurusu nasıl yapılır?

Sevgi izi, Gönüllerde taht kurmuş Araştırmacı Gazeteci olan ATV ekranlarında izleyicisinin karşısına çıkan Müge Anlı, programında söz ettiği sevgi izi projesi bir çok takipçi tarafından oldukça merak edilenler arasında yerini aldı. Müge anlı öncülüğünde start verilen sevgi izi kayıp kişileri ve rahatsız olan bireyleri bulmada oldukça tesirli bir proje oldu. İzleyicilerin merak ettiği Sevgi izi nedir?, Sevgi izi nerede yaptırılır?, Sevgi izi başvurusu nasıl yapılır? , Sevgi izi yaptırmak günah mı? gibi sorularınıza hemen yanıt verelim..

Sevgi izi nedir? Sevgi izi yaptırmak günah mı?

Atv ekranlarında en fazla izlenen sabah programı olan Müge Anlı ile Tatlı sert programı yeni bir ilke imza atıldı. Artan kayıp vakalarıyla birlikte son haftalarda en fazla araştırılan konulardan biri sevgi izi oldu. Alzheimer hastası olan, engelli ve çocukların kaybolması halinde bi hayli hızlıca bulunabilmesi maksadıyla yaşanan proje bütün herkesin dikkatini çekiyor. Müge Anlı’nın programında kayıp binlerce vatandaşın izini süren ve binlerce kişiyi ailesine, sevenlerine kavuşturan Anlı yeni projesi ile de büyük ilgi görüyor. Anne ve babaların bir nebze de olsa rahat olmasını sağlayan sevgi izi dövmesi nasıl ve nerede yaptırılır? Sevgi izi başvurusu ile alakalı tüm araştırma konusu olanları siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.
sevgi izi müge anlı

SEVGİ İZİ NEDİR?

Zihinsel engelli olan, Alzheimer yahut benzeri birtakım hastalıkları bulunan vatandaşların bulunmasını kolaylaştırmak maksadıyla Müge Anlı ve ekibinin hayata geçirdiği bir hizmettir. Sevgi İzi hizmeti yalnızca kaybolma riski olan bireylere (zihinsel engelliler, yaşlılar) ücretsiz uygulanan bir sistemdir. Sevgi izi yapmak isteyen diğer bireylerden ise ücret talep edilebilir.

Ayrıca Bakınız.  İstanbul'a yakın kayak merkezleri hangileri?

sevgi izi nedir

SEVGİ İZİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yakınlarının kaybolmasından endişe eden ailelerin Sevgi izi başvurusunda bulunabilmesi için iletişim adres ve telefonlarıyla http://www.benibuldular.com/ sayfasına başvurup formu doldurması zorunludur. Başvuru formunu doldurduktan sonra benibuldular sitesinden kendilerine bir numara verilecek. Misal verilecek olursa, 106 no. Bu verilen numara kaybolmasından endişe edilen birinin sol bileğinin üzerine işleniyor. Böylelikle o kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi izi onun güvencesi ve bulunmasında etkin rol alacak.

sevgi izi başvurusu nasıl yapılır

Dışarda kaybolan kişiyle bir biçimde karşılasan vatandaşlar, o birinin kolundaki Sevgi izini görünce önce polise, jandarmaya veya en yakında zamandaki alakalı birime başvuracak. Daha sonra site devreye girecek. Kolda bulunan o “rakam”i taşıyan birinin kim olduğu, tüm iletişim bilgileri alakalı birime verilecek ve birinin bir an önce ailesine kavuşması yaşanacak.

sevgi izi numaramı nasıl öğrenebilirim

BİLGİLER SAKLI KALACAK

Vatandaşlar aracılığıyla merak edilen bir diğer konu ise: Koluna Sevgi İzi uygulanan kişiyle alakalı herhangi bir bilgi, fotoğraf veya iletişim bilgileri sitede yayınlanıp yayınlanmadığıdır. Sevgi izi yaptıran bireylerin bütün bilgileri saklı tutulmaktadır. Sadece kişi bulunduğunda bu bilgiler devlet yetkililerine verilecek.Cevap bırakın