Kaplumbağa ne yer ve ne ile beslenir?

0

Son zamanlarda evde beslenen hayvanlar içerisinde bulunan kaplumbağalar sürüngen bir hayvandır. Çocukların çok sevdiği bu sevimli hayvanlar çok …

Son zamanlarda evde beslenen hayvanlar içerisinde bulunan kaplumbağalar sürüngen bir hayvandır. Çocukların çok sevdiği bu sevimli hayvanlar çok soğukkanlı aynı zamanda hem etçil hem de otçul biçimde beslenirler. Peki kaplumbağaların en sevdiği yiyecekler nelerdir? Sizler için inceledik. Detaylar haberimizde:

Kaplumbağaların ortalama 300’e yakın farklı çeşitleri bulunmaktadır. Kaplumbağalar karada ve suda yaşayan hayvanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Karada yaşayan kaplumbağalar genelde otçul olurlar. Ama denizde yaşayan kaplumbağalar etçil olarak beslenirler. Birçok değişik çeşidi yer alan kaplumbağaların türüne göre uygulana diyet farklı oluyor. Mesela deniz kaplumbağaları genel olarak yosun ve ufak deniz canlılarıyla beslenirler. Evde kaplumbağa beslemeye karar verdiyseniz ona besin verirken birkaç şeye dikkat etmeniz gerekir. Kaplumbağaları evde bakarken hangi gıdaları vermeniz kadar nasıl bir ortamda bakacağınız da çok mühimdir. Kaplumbağalar için hijyenik ortam yaratmanız gerekir. Peki kaplumbağa ne yer ve nasıl beslenir, kaplumbağanın sevdiği yiyecekler nelerdir? Kaplumbağa hakkında tüm araştırılanler:

KAPLUMBAĞALAR NE YER?

Genelde evde büyütülen kaplumbağalar hem etçil hem de otçul gıdaları tüketebilir. Et ve balık türünden besinler verebilirsiniz. Bunlara misal olarak; Kurtlar, ufak yumuşakçalar, cırcır böceği, çekirge benzeri hayvan türleri ve ufak olan balık çeşitleridir. Aynı zamanda birçok bitki türlerini verebilirsiniz. Kaplumbağaları beslediğinizde en dikkat etmeniz gereken şeylerden biri vereceğiniz yiyeceğin yüzde 25’inin protein olması gerektiğidir. Her türlü yeşilliği seven kaplumbağaları dengeli biçimde hem et hem yeşilliklerle besleyebilirsiniz.

KAPLUMBAĞA’NIN SEVDİĞİ YİYECEKLER

Havuç, doğranmış lahana, marul, bezelye, brokoli ve bal kabağı kaplumbağaların en sevdiği besinler arasında yer alır. Bunun yanısıra hem meyveleri hem de meyvelerin kabuklarını doğrayıp verebilirsiniz. Süt ve süt ürünleri Kaplumbağaların tüketmemesi gereken yiyecekler arasında bulunmaktadır. Kaplumbağaları beslerken işlenmiş gıdalar yerine tamamen doğal ürünleri vermeniz daha doğrudur. Kaplumbağalar çok yemeye eğilimli hayvanlar oldukları için verdiğini gıdaları ölçülü vermeye çalışın.

Ayrıca Bakınız.  Erkek bebek isimleri ve anlamları 2021

Kara kaplumbağa ne yer?

Su kaplumbağa ne yer?

Karada yaşayan kaplumbağa ne yer?

Kara kaplumbağası zararları

Kaplumbağa Nerede barınır ne ile beslenir?

Kaplumbağa salatalık yer mi?

Kaplumbağaların yaşı nasıl hesaplanır?

Minecraft kaplumbağa ne yer?


Cevap bırakın