Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kredi Notum Çok Düşük , Kredi Alabilir miyim?

Kredi Notum Çok Düşük , Kredi Alabilir miyim?

Bankalardan kredi çekebilmek için sizden iyi bir kredi notu ve gelir belgesi istenmektedir. Geliri olmayan veya bunu belgeleyemeyen kişiler ile kredi notu düşük olan kişiler genellikle kredi alamamaktadır.

Ortalama olarak 700-1099 kredi notları arasında bulunanlar risk gurubunda olup kredi kullanma ihtimali düşük olan kişilerdir. 1100-1499 arası kredi notları ise orta riskli sayılıp gelir düzeyine bağlı olarak kredi çıkma ihtimali bulunmaktadır. Kredi çekmek isteyen kişiler öncelikle kredi notunu merak etmektedir.

Düşük Kredi Notu

Düşük kredi notuna sahip kişiler ise kredi çekmeden önce, ‘’Kredi notum çok düşük, kredi alabilir miyim?’’ tarzında sorular sorarak araştırmalar yapmaktadır. Kredi notu çok düşük olan kişilerin maalesef kredi kullanma ihtimalleri azdır.

Bir kişinin kredi alabilmesi için en düşük 1100 civarı kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Bu kredi notu ile de kesinlikle kredi alabilirsiniz diyemeyiz. Gelir düzeyinize bağlı olarak bankalar tarafından bu durum değerlendirilir. Maaşlı çalışıyor ve ödemelerinizi bankanıza alıyor iseniz, maaş aldığınız bankayı öncelikle tercih etmeniz gerekmektedir.

Bazı bankalar bu tarz müşterilerine özel olarak fırsatlar ve imkânlar sunabilmektedir. Bazı kişiler ‘’Senetle Kredi’’ sorusunu sormakta ve araştırmaktadırlar. Genellikle bankalar bu tarz olaylara yanaşmamaktadır. Fakat bu şekilde kredi sağlayan firmalar ve internet siteleri de mevcuttur. Ayrıca unutmamak gerekir bu tarz kredi çekme işlemleri oldukça riskli olabilir.

Güvendiğiniz ve bildiğiniz yerler dışında pek tercih etmemenizi öneriyoruz. Kredi notu düşük olup kredi almak isteyen birçok kişi mevcuttur. Genellikle olumsuz bir yanıt aldığınızda farklı bankalarda şansınızı denemek istersiniz.

Ayrıca Bakınız.  İkinci El Pazarında Uygun Fiyata Yüksek Kaliteli Ürünler Bulma Rehberi - 2023

Fakat diğer bankalardan da aynı yanıtları alabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir. 1700 ve üstü kredi notuna sahip olan ve geliri belgeleyebilen kişilerin kredi kullanma ihtimali oldukça yüksektir.

QNB FİNANSBANK

Kredi notu düşük olan müşteriler için bir diğer tercih ise QNB Finansbank. Banka, düşük kredi notuna sahip müşterilerine 10 bin TL limitli ve 60 ay vadeli kredi fırsatı sunuyor.

KREDİ NOTU SIFIR OLANLAR BANKALARDAN KREDİ ALABİLİR Mİ?

Kredi notu kötü olan vatandaşlara kredi imkanı sağlayan diğer bankalar ise şöyle:

* Burganbank

* ICBC

* Citibank

* Arap Türk Bankası

* Fibabanka

* Alternatif BankCevap bırakın