Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Rüyada dişlerin dökülmesi ne anlama gelir?

Rüyada diş çıkardığını gören birinin sorunlarla karşı karşıya kalacağı günlere tabir edilmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n etrafında yer alan kötü niyetli bireylere karşı dikkatli olması gerektiği hakkında uyarıcı bir rüya olmaktadır. Rüyayı gören birinin çevresinde iyi gibi görünen lakin kindar ve kötü kalpli kişilerin varlığına ve rüya sahibine bir biçimde zarar vermeye uğraştığına anlamına gelmektedir. Rüyada dış çıkarmak rüyayı gören birinin ruh hali ve rüyayı hangi şekilde gördüğüne dikkat edilerek incelenmesi gerekmektedir. Rüyanın nasıl görüldüğü göz önünde bulundurularak tabir edilmesi doğrudur.

RÜYADA YENİ DİŞ ÇIKMASI

Rüyada yeni bir diş çıktığını gören birinin hayırlı bir evlada sahip olacağına ve etrafından kalitelilik bulacağına işaret etmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n aile yaşamında güzelliklerle karşı karşıya kalacağına bu yüzden da huzurlu ve mutlu günler yaşayacağına tabir edilir. Uzun bir süredir beklediği ve istediği şeyleri gerçekleştiremediği için üzgün olan rüyayı gören kişinin etrafından göreceği destek aracılığıyla toparlanacağı olduğunu anlatmaktadır.

RÜYADA TAKMA DİŞİN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK

Rüyada takma dişinin çıktığını veya düştüğünü gören birinin kötü bir haber alacağına ve bu yüzden canının sıkılacağına işaret edilir. Rüyada diş düşmesi veya çıkması, rüyayı gören birinin moralinin bozulacağı ve ruhsal bunalıma gireceğine anlatılmaktadır.

RÜYADA DİŞ DÖKÜLMESİ

Rüyada dişlerinin tamamını çıktığını yahut döküldüğünü gören birinin can sıkıcı olaylarla karşı karşıya kalacağına ve bu yüzden ruhsal olarak bunalıma gireceğine anlamına gelmektedir. Rüyada diş çıkmasını görmek aynı zaman ev halkında aile nüfusun artacağına ve misafirlerin geleceğine anlatılmaktadır. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n etrafında kötü niyetli ve tehlikeli kişilerin varlığına tasvir ederek rüyayı gören kişinin dikkat etmesi hakkında uyarıldığı bir rüya olarak aktarılmaktadır. Rüyada dişlerinin döküldüğünü gören birinin rahatının bozulacağına, istemediği olaylar yüzünden huzurunun kaçacağına işaret edilir.

Ayrıca Bakınız.  Giresun'da sel felaketi: 5'i jandarma 12 kişi kayboldu

RÜYADA DİŞ KIRILMASI

Rüyada dişinin kırıldığını gören birinin akrabalarından kişinin hastalanacağına anlamına gelmektedir. Rüyada diş kırılması görmek, pek hayırlı olmayan bir rüyadır ve rüyayı gören kişinin maddi manevi yıpranacağına anlatılmaktadır. Hastalık olmasa dahi bir akrabayla gerçekleşecek düşmanlıke ve sıkıntıya anlamına gelmektedir.

RÜYADA ÇÜRÜK DİŞİN ÇIKMASI

Rüyada çürük dişinin koptuğunu, düştüğünü gören birinin çevresinde sevmediği insanlardan kurtulacağına ve rüya sahibine ayak bağı olan insanlardan kurtulacağına tasvir edilir.

RÜYADA DİŞ ÇEKMEK

Rüyada diş çektirdiğini gören birinin yakın zamanda hiç üzülmediği kadar fazla üzüleceğine, yaşamının en zor vakitlerindan birini yaşayacağına ve yükümlülüklerinin artacağına anlatılmaktadır.

RÜYADA DİŞ ÇEKTİRMEK

Rüyada bir doktora diş çektirdiğini gören birinin sıkıntılı ve zorlu günlerle karşı karşıya kalacağına anlamına gelmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n sıkıntılı vakitlerindan dolayı manevi olarak yıpranacağına anlatılmaktadır.

RÜYADA DİŞ AĞRISI

Rüyada diş ağrısı çeken kimsenin psikolojik olarak kendini yeteriz gördüğüne, özgüven eksikliğine işaret etmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n etrafında gerçek dostlarının olmamasından dolayı büyük bir duygusal boşlukta ve yalnız hissettiğine anlamına gelmektedir.

ALİMLERİN GÖRÜŞLERİNE GÖRE RÜYADA DİŞ GÖRMEK

Molla Cami: Rüyada görülen diş, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir edilen ömre işarettir. Dişlerin hepsi, aileye, kabileye, kız ve erkek evlada işarettir. Dişler mala, binilecek hayvana. Hayvanlara, icara verilen emlak ve tarlaya, hububat, ölüm ve hayata, ayrılığı ve birleşmeğe işarettir. Dişler emanet ve gizli şeylere işarettir. Dişler insanın ev halkıdır. Üst çenedeki dişler, rüyayı gören kişinin babası tarafından olan akrabalarıdır. Alt çenedeki dişler ise, anne tarafından akrabasıdır. İkisi alt ve ikisi de üst çenede yer alan dört ön dişlerden alt çenedeki iki ön diş, rüyayı gören kişinin neslinden meydana gelmiş olan en yakın kimselerdir.

Ayrıca Bakınız.  Çaydanlıkta oluşan kireç nasıl temizlenir?

Diyanet: Rüyada diş görülmesi; ev halkı ve akrabalıkla tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında herhangi bir dişinin beraberinde yeni bir diş çıktığını görmesi; o kimsenin bir yakınından hayır ve menfaat göreceğine, birinin rüyasında dişleri arasında bir seyreklik yani açıklık olduğunu görmesi; akraba ve ev halkı arasında bir geçimsizliğin olacağına işaret şeklinde tabir olunur.Cevap bırakın