Saç kaşıntısı nasıl geçer?

0

Saç derisi kaşıntısı , özellikle kış aylarında daha çok yükselen ve çok fazla olan sorunlardan biridir. Yaşanan bu rahatsız edici saç …

Saç derisi kaşıntısı, özellikle kış aylarında daha çok yükselen ve çok fazla olan sorunlardan biridir. Yaşanan bu rahatsız edici saç kaşıntıları birçok birinin hayatını ters etkiliyor. Hem sağlığı hem de sosyal hayatı etkileyen saç derisi kaşıntısı birçok nedene bağlı olabilir. Peki, saç derisi kaşıntısı nasıl geçer? Saç derisindeki kaşıntının sebepleri nelerdir? Saç derisi kaşıntısıyla alakalı tüm detaylar haberimizde:

Saç derisi kaşıntısı; stres, mevsimsel değişiklikler, değişen hormonlar veya ciltte aşırı maya oluşumu nedeni ile yaşanan cilt hastalığıdır. Saçta oluşan kaşıntı bazı zaman de kuru bir kafa derisi, yağlı ve değişik cilt tiplerinden kaynaklı olabiliyor. Günlük Yaşamda çok fazla karşımıza çıkan saç kaşıntısı bazı zamanlarda sıklıkla devam eder. Saç derisi kaşıntısı artınca da bu sefer çok kaşımak zorunda kalırız. Çok kaşıyınca saç derisi zarar görebilir. Çok çok fazla devam eden saç derisi kaşıntılarında, kızarıklık ve dökülme gibi sorunlarda mutlaka bir uzaman görünmek iyi olacaktır. Bazı zaman soğuk havalardan kaynaklanan saçtaki kaşıntı bazı zaman de mantar gibi bazı hastalıkların belirtisi de olabiliyor. Saç derisi kaşıntısının en büyük sebepleri arasında sağlıksız beslenme, yetersiz saç hijyeni, stres ve terleme geliyor. Saç derisi kaşıntılarının nedenlerini ve kurtulmanın yollarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kaşıntılı kafa derisinin bazı nedenleri:

Sedef hastalığı

Egzama

Bit

Şeker hastalığı

Zona hastalığı

Seboreik dermatit

Kaşıntılı saç derisinden kurtulmanın yolları:

Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde saç derisinde kuruluk meydana gelebilir. Saç derisi kuruduğu için de pul pul olmaya başlar yani kepek oluşumuna neden olur. Böyle olunca da saçlarınız çok kaşınır. Bu kuruluğa yok etmek için saç derinize bakım yağı uygulayın. Böylece saçlarınız nemlenecek ve beslendiği içinde saçlarınızda kuruluk yok olacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Rüyada yemek yediğini görmek ne anlama gelir?

Son Günlerde yükselen saç derisi hastalıklarından biri de seboreik dermatit’tir. Bu hastalık saç derisi aşırı kuruduğunda ve kepek oluşumu başladığında ortaya çıkar. Bu sorun, saç derisinden ince, beyaz pulların dökülmesine ve soyulmasına sebep olur. Bu problemle karşılaştığınızda mutlaka bir uzmana görünmeniz gerekmektedir. uzman kişilerın verdiği şampuanları tercih ederek saç derinizin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Her derde deva olan ve anti-enflamatuar donanımı yer alan elma sirkesi saç derisinde yaşanan mantar, kepek birçok hastalığı yok etmede bir hayli etkilidir. Sorunlu saç derisine uygulamak için biraz elma sirkesi ve suyu karıştırarak başınıza koyabilirsiniz. Başınızda ortalama 10 dakika beklemede bırakın. ve daha sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın.

DEFNE YAPRAĞI

Bir diğer etkili yöntem ise defne yaprağı mucizesidir. Defne yaprağı saç dersinde oluşan kaşıntı problemlerini hafifletir ve kepek sorununi yok eder. Saç derinize uygulamak için 2 bardak kaynamış suyun içine bir çay kaşığı ufalanmış defne yaprağını koyun. Daha sonra bu karışımı güzelce karıştırın. Karışımı yarım saat dinlenmesi için bir kenara alın. Sonrasında problemli saç derisine masaj yaparak uygulayın. İyice eşit bir biçimde karışımı uyguladıktan sonra yarım saat saçlarınızda beklemede bırakın. Son olarak saçlarınız banyoda iyice yıkayıp durulayın.

KARBONAT

En etkili bir diğer uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri de karbonattır. Saç dersinde de mucizeler yaratan karbonatı suyla karıştırarak macun kıvamına getirin. Daha sonra bu macunu eşit bir biçimde bütün saç deriniz sürün. Masaj yaparak uygulamayı unutmayın. 15-20 dakika beklettikten sonra saçlarınız karbonattan arındırın. Böylece saçlarınızdaki kaşıntı yok olacaktır.

Saç kaşıntısı nasıl geçer,

Kaşıntılı saç derisi için şampuan önerileri,

Saç diplerim Kasiniyor Kadınlar Kulübü,

Saç derisinde yara ve KABUKLANMA nasıl geçer,

Ayrıca Bakınız.  Tüp Bebek Nedir - 2021 Tüp Bebek Fiyatları - Aşamaları - En İyi Tüp Bebek Merkezi

Saç derisinde kaşıntı Kadınlar Kulübü,

Saç kaşıntısı için ilaç,

Saç kaşıntısı ve dökülmesi,

Saç diplerim kaşınıyor Kadınlar Kulübü,


Cevap bırakın