Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Her güne bir masal kitabı PDF

KoçSistem tarafından hayata geçirilen, bilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekmeyi ve aile içerisinde ebeveyn-çocuk iletişimine katkı sağlamayı amaçlayan Aile Saati projesi, yeni proje ortağı Yapı Kredi Yayınları ile etki alanını genişletiyor.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Eğitim Ortağı” olduğu kurumsal sosyal sorumluluk projesi Aile Saati’nin “Kitap Ortağı” Yapı Kredi Yayınları oldu. KoçSistem ve Yapı Kredi Yayınları ortaklığı içerisinde, Yazar Ahmet Ümit’in de katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında özellikle pandemi döneminde yükselen dijital ekran kullanımına karşı ebeveynlere, aile içerisinde daha kaliteli zaman geçirmek ve iletişimi yükseltmek maksadıyla kitap okuma alışkanlığının yeniden kazandırılması çağrısında bulunuldu.

“Eğitim Ortağı” Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) sonrasında “Kitap Ortağı” olarak Yapı Kredi Yayınları ile ortaklığı yapan KoçSistem’in hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi Aile Saati projesi büyüyor. Aile Saati projesi içerisinde Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Her Güne Bir Oyun ve Her Güne Bir Masal kitapları ile ekransız ev faaliyetlerine destek verilmeye başlandı.

KoçSistem, Aile Saati projesi içerisinde Yapı Kredi Yayınları ile hayata geçirdiği kitap ortaklığını gerçekleştirdiği basın toplantısı ile açıkladı.

Toplantıda, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca ve Yapı Kredi Yayınları Genel Müdürü Tülay Güngen’in yanı sıra Türk edebiyatının usta kalemlerinden yazar Ahmet Ümit basın mensuplarının suallerını cevapladı.

KoçSistem’in Yapı Kredi Yayınları ile yaptığı ortaklığı içerisinde AÇEV Anne ve Baba Destek Programları’nda ebeveynlere kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasına ve kitap seçimine yönelik eğitimler verilecek. Aynı zamanda, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Her Güne Bir Masal” ve “Her Güne Bir Oyun” isimli kitaplar eğitime katılan ebeveynlerle paylaşılarak, “ekransız” ev içi faaliyetleri desteklenecek.

Tülay Güngen: “Bu ortaklığı geleceğe olan inancımızı artırıyor”

Aile Saati projesinin kitap ortağı olarak Yapı Kredi Yayınları adına konuşma yapan Yapı Kredi Yayınları Genel Müdürü Tülay Güngen, günümüz gerçeği olan teknoloji ve dijitalleşme ile gerçek hayat arasındaki dengenin kurulabilmesi için başta aile olmak üzere bireyler arası yüz yüze iletişimin gücüne değinerek bilinçli teknoloji kullanımına teşvik eden Aile Saati projesinin kitap ortağı olmaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı. Tülay Güngen sözlerine şöyle devam etti:

Ayrıca Bakınız.  Çocuk Gelişimi Üzerine Kapsamlı Bir Rehber

“Yapı Kredi Yayınları olarak KoçSistem’in bilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekmek ve aile içinde ebeveyn-çocuk iletişimini desteklemek için hazırladığı Aile Saati projesinin kitap ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Günümüz gerçeği olan mobil cihazlar, tabletler, bilgisayarlarla gelişen sanal dünya çapında geçirdiğimiz zamanla gerçek hayat arasında bir denge kurulabilmesi için başta aile olmak üzere bireyler arasında kurulan yüz yüze iletişim çokdeğerli. Özellikle pandeminin getirdiği bu sıkıntılı günlerde ev halkını beraber kaliteli zaman geçirmeye teşvik eden Aile Saati projesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. KoçSistem ile yaptığımız bu iş birliği içerisinde AÇEV Anne ve Baba Destek Programları’nda ebeveynlere kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırılması için çalışacağız.

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Her Güne Bir Masal” ve “Her Güne Bir Oyun” adındaki uzun yıllardır çok beğenilerek okunan kitaplarımız ​​eğitime katılan ebeveynlerle paylaşılarak, “ekransız” ev eğlenceleri desteklenecek.

Aile Saati logosuyla tekrar basılan bu iki kitapta yer alan oyunlar ve masallarla anne-baba ve çocuk arasındaki bağın güçleneceğine inanıyorum.

Türkiye’de gün geçtikçe daha fazla edebi yapıtın okunması, özellikle çocuklar ve gençlerin edebiyatla tanışması, pandemi gibi zorlu bir zamanda umuda ve insanlığa dair güzel sözlerin çoğalması manasına geliyor. Bu nedenle dijital yaşam kültüründe teknolojinin bilinçli kullanımı için ailelerde ve çocuklarda farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu projede KoçSistem ile ortaklığımizin çok değerli olduğu kanısındayım.”

Ahmet Ümit: “Masalların özgürlüğü var!”

Yazarlık serüveninin annesinden duyduğu masallarla başladığını ifade eden Ahmet Ümit “Gaziantep’te annemin masallarıyla büyüdüm. Annem iyi bir masal anlatıcısıydı. Yalnızca bize anlatmaz; çevremizden komşularımızın çocukları da bize masal dinlemeye gelirdi. Bu masallarda biz de dinleyiciler de rol alırdı, karar vericiydi. Annemden dinlediğim masallar yazarlık kariyerime çok mühim bir katkı sağladı. Masal Masal İçinde isimli kitabım da aslını söylemek gerekirse annemden dinlediğim masallardan biraraya geliyor” dedi.

Ayrıca Bakınız.  Sınavı Kesin Kazandıran Dua, Sınava Girmeden Okunacak Dua

Ahmet Ümit konuşmasını sonlandırırken çocukların ruhsal gelişiminin en az fiziksel gelişim kadar önemli olduğunu belirtip, ruhsal gelişim aşamasında da masalların önemli yer tuttuğunu sözlerine ekledi Ümit “Masalların özgürlüğü var. Çocuklarımızın zor bir dünya çapında iyi ve güçlü kalabilmeleri için ruhlarının doğru biçimde masallarla beslenmesi gerekiyor. Aile Saati bu ihtiyaca cevap veren bir proje olarak ön planda gözüküyor” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Akarca: Sıhhatli teknoloji kullanımı planlıyoruz

Toplantıda sözlerine “Doğan Kardeş” dergisi ve yayınlarıyla başlayan köklü bir yayıncılık geleneğinin günümüzdeki temsilcisi Yapı Kredi Yayınları ile ortaklığı yapmaktan, Aile Saati projesinin kitap ortağı olmalarından duyduğu mutluluğu vurgulayarak başlayan KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, sözlerine şöyle devam etti:

“Aile Saati ile başta çocuklarımız olmak üzere tüm aile bireylerini, bilinçli teknoloji kullanımına ve aile içi iletişimi artırmaya davet ediyoruz. Çünkü geleceğin dijital yaşam tarzını üretken ve nitelikli insan gücü ile kurabiliriz. Teknoloji ile fiziksel hayat arasındaki dengeyi iyi kurmalı teknolojiden korkmamalı, aksine teknolojiye hâkim olmalıyız. Özellikle, dijital uyaranlara çok fazla maruz kaldığımız pandemi günlerinde, ekranları belli bir süre de olsa kapatmalı, ailece vakit geçirmeli, tüm aile bireylerini aynı kitap okumak gibi nitelikli aktiviteler yapmaya özendirmeliyiz.

KoçSistem ve Yapı Kredi Yayınları olarak bu hususta kurumsal vatandaşlık bilinciyle hareket etmeyi evvelliğimize alıyor ve ailelerde güçlü bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Teknolojinin bilinçli kullanımı hayatlarımızı kolaylaştırsa da teknoloji ve gerçek hayat arasındaki dengenin bozulması aile üyeleri arasındaki iletişimi geri dönülmez biçimde koparabiliyor; çocukların zihinsel, sosyal ve psikolojik gelişimlerini ters yönde etkileyebiliyor.

Aile Saati projemizin etki alanını genişletmek için eğitim ortağımız AÇEV ile ebeveyn eğitimlerine devam etmekte.

Yeni ortağımız Yapı Kredi Yayınları ile daha fazla sayıda çocuğun ve ailenin kitaba erişimini sağlamayı, dijital ekranlardan uzaklaştığımız zamanlarda kitap okuyarak, oyun oynayarak ve hayal kurarak büyüyen çocukların yetişmesi için toplumsal fayda sağlamayı amaçlıyoruz”

Ayrıca Bakınız.  İOKBS Bursluluk sınavı başvurusu 2020

Aile Saati projesinden notlar

 • Aile Saati projesi ile #haydikapatalım hareketini başlatan KoçSistem, ebeveynlere her gün 19:00 – 20:00 saatleri arasında bir saatlik Aile Saati molası vermeye davet ediyor.
 • Bu sürede ebeveynlerin çocuklarıyla beraber tüm ekranları kapatarak “ekransız”; ev içi yahut dışı değişik etkinliklerle beraber zaman geçirmeleri çağrısı yapıyor.
 • Aile Saati projesi içerisinde İstanbul ve İzmir’in değişik semtlerinde açılan 94 kurs ile 2.000’den çok ebeveyn ve onların 3-13 yaşları arasındaki çocuklarına ulaşıldı.
 • AÇEV Anne ve Baba Destek Programları içerisinde teknoloji modülünün entegrasyonuyla uygulanan eğitimlerde ebeveynler çocuklarının teknolojiyle daha sıhhatli bir ilişki kurabilmeleri için desteklendiler.
 • KoçSistem çalışanları da ailelere “Güvenli İnternet Kullanmı ve Teknolojide Yeni Trendler” eğitimi verdiler.
 • Pandemi döneminde de eğitimler dijital ve eğitim kitleri ile devam etmekte.
 • Güncel UNICEF raporları pandemi sebebiyle tüm dünya çapında 188 ülkede okulların tatil edildiği, talebelerin hemen hemen yüzde 90’ının eğitimlerini evlerinden sürdürmek zorunda kaldığına işaret ediyor.
 • Dünya çapında pandemi ile internet kullanımında yüzde 50 oranında artış görüldü.
  Her Güne Bir Masal pdf

  Her Güne Bir Masal e-Kitap indir

  Her Güne Yeni Bir Masal Yorum

  Her Güne bir masal kitapyurdu

  Her Güne Bir Masal oku

  Her Güne Bir hikaye

  Her Güne Bir Masal kitabı

  Her Güne Bir Hikaye


Cevap bırakın