Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yeni Dünyanın Yaşam Tarzı: Akıllı Ev Sistemleri

Yeni Dünyanın Yaşam Tarzı: Akıllı Ev Sistemleri

Teknolojinin hızla ilerlemesi tüm yaşam alışkanlıklarımızı da direk etkiliyor. Aynı zamanda da yaşam alanlarımızın da dönüşerek yeniden biçimlenmesine neden oluyor. Öyle ki artık Akıllı Ev Sistemleri birçok insan tarafından kullanılmaya başlandı bile. Bununla birlikte birçok insan için de yakın bir gelecekte kullanılabilir olacak. Peki Akıllı ev sistemleri nedir? Akıllı Ev sistemleri fiyatı, Akıllı Ev Sistemleri Markası, Akıllı Ev Sistemleri firması ve Akıllı Ev Sistemleri çeşitleri nedir? Akıllı Ev Sistemlerinin Avantajları Nelerdir? Neden Akıllı Ev Sistemlerini Tercih Etmeliyim? Akıllı Ev Sistemlerinde Neler Var? Ev Otomasyon Sistemleri Neler?gelin hep birlikte bakalım.

Akıllı Ev Sistemlerinde Neler Var
Akıllı Ev Sistemlerinde Neler Var

Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı ev sistemleri dünyanın en gelişmiş iletişim ağı internet aracılığıyla sensör veya başka iletişim yöntemleriyle birbirleriyle iletişim kuran cihazların oluşturduğu bir ekosistemdir. Son dönemde yaşanan teknolojik gelişmeler bu sistemlerin kullanımını dünyada ve ülkemizde artırmaktadır. Açıklanan son raporlara göre geçtiğimiz yıla göre ülkemizde bu yıl akıllı ev güvenlik kameralarının satışında 4 kat artış yaşanmıştır. Ülkemizde en çok tercih edilen akıllı ev sistemi olarak robot süpürge öne çıkarken 2019 yılı satış rakamlarıyla karşılaştırıldığında bugün satış rakamlarında %80 artış yaşandığı görülmektedir.

Akıllı-Ev-Sistemleri-çeşitleri-nedir
Akıllı Ev Sistemleri Çeşitleri

Akıllı Ev Sistemleri Fiyatı

Akıllı ev sistemlerinin net bir fiyatı vardır demek çok doğru olmayacaktır. Burada önemli olan neye ihtiyacınızın olduğunun iyi belirlenmesi bir başka ifadeyle iyi bir fizibilite çalışması sonrasında gereksinimlerin ortaya koyulmasıdır. Böylece neye ihtiyacınız olduğunu sağlıklı bir şekilde ortaya koyacak ve buna bağlı olarak gerekli alımları gerçekleştireceksiniz. Şöyle ifade edecek olursak bir akıllı ev sistemi içerisinde akıllı güvenlik kameraları, akıllı kapılar, akıllı aydınlatmalar, akıllı ısınma sistemleri, akıllı ev gereçleri (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi vs.) akıllı süpürge ve daha onlarca ürün yer alabilir. Sizin burada ihtiyaç duyduğunuz ürün ise sizin akıllı ev sistemleri fiyatınızı oluşturacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Microsoft Internet Explorer Artık Kullanılamayacak

Bizim size tavsiyemiz ise net bir ihtiyaç belirlemek, varsa sahip olduğunuz akıllı ev gereçleri ile uyumlu olmasına dikkat etmek, bilindik markaların ürünlerini tercih etmek olacaktır.

Akıllı Ev Sistemleri Markası, Firması

Akıllı ev sistemleri üreten çok sayıda marka ve firma bulunuyor. Her bir firma ve marka için ayrı ayrı değerlendirme yapmak en uygunu olarak görülüyor. Çünkü örneğin; akıllı kamera tercihinde bulunacaksanız orada öne çıkan bir marka akıllı ev gereçleri için hiçbir şey ifade etmeyecektir. Genellikle ürünü ismiyle aramak ve kullanıcı deneyimleri üzerinden de karar vermek akıllı ev sistemleri markası belirlemenin en doğru yöntemi. Bunun dışında tabi ki ne istediğinizi de bilmelisiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Çeşitleri

Akıllı ev sistemlerini belirli bir sayıda kategorize etmek doğru olmayacaktır.

Akıllı Ev Sistemlerinin Avantajları Nelerdir? Neden Akıllı Ev Sistemlerini Tercih Etmeliyim?

Akıllı ev sistemlerini tercih etmek için aslında birçok neden var. Bunları yedi başlık altında toplarsak galiba hata etmemiş oluruz. Bunlar;

 • Konfor ve Rahatlık. Evinizdeki tüm cihazları tek bir yerden kontrol edebilmek inanılmaz bir kolaylık ve konfor aracı.
 • Ev güvenliğini en üst düzeye çıkarmak.
 • Evi Kolayca Kontrol Edebilmek.
 • Enerji Verimliliğini Arttırmak.
 • Erişilebilirliği Sağlamak.
 • Eğlence ve Keyif Almak.
 • Ev Hakkında Bilgi Edinmek.

Bu başlıklardan kaç tanesinin size uyduğu akılı ev sistemlerini tercih etmeniz konusunda sizi daha da cesaretlendirecektir. Biz en az 4 tane başlığın beklentileriniz arasında yer almasının akıllı ev sistemini tercih etmek ve böyle bir yatırım yapmak için yeterli olabileceğini düşünüyoruz. Tabi ki bütçeniz varsa.

Akıllı Ev Sistemlerinde Neler Var? Ev Otomasyon Sistemleri Nelerdir?

 • Perde ve Panjur Kontrolü
 • Müzik Yayın Sistemleri Kontrolü
 • Aydınlatma Kontrolü
 • Güvenlik Kontrolü
 • Hırsız Alarm Sistemleri Kontrolü
 • Mutfak ve temizlik kontrolü
 • Erişilebilirlik kontrolü
Ayrıca Bakınız.  En iyi televizyon markası yine Samsung oldu!


Cevap bırakın