Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Evde hızlı kas yapmanın yolları!

Fit bir vücuda sahip olmak isteyen kadın ve erkekler aletsiz evde Tamamen doğal yollarla yapabileceği kas egzersizleri ile sıhhatli bir görüntüye sahip olabilir. Yetişkinlik döneminde vücut geliştirmek isteyen kimselerin işine yarayacak bilgiler haberimizde! Yağ yakarken kas yapmak için ne yapılmalı? Kas yapmak için nasıl beslenilmeli, Kas yapan yiyecekler neler? Kol kası nasıl yapılır? Kol kası için tesirli egzersizler…

özellikle sıhhatli bir vücut gelişimi ve fit görünüm için başlanılan sporda, tercih edilen lokal zayıflama egzersizleri yalnızca o bölgedeki yağların erimesinde önemli rol oynayarak tesirli zayıflama sağlamaktadır. Bu spor hareketleri arasında özellikle de erkeklerin yöneldiği kas yapıcı hareketler vücut geliştirmek talep edenler için oldukça idealidir. Daha göz alıcı ve dikkat çekici bir vücut tipi olduğunu düşündüklerinden dolayı kas yapmak için spor salonuna giden erkeklerin aletsiz bir biçimde evde nasıl kas yapabileceğini sizlere inceledik. süratli ve tesirli kas egzersizleri ile vücut geliştirilebileceği gibi sıhhatli kas yapan besinlerle bu süreç hızlandırılabilir. Fit görünüm elde etmek ve bu görünümü korumak için başta sıhhatli beslenme olmak üzere yapacağınız hareketleri düzenli uygulamaya da dikkat etmelisiniz. yalnızca erkeklerin değil bayanların da evde uygulayabileceği bazı kas egzersizleri ile fit görünümü yakalamaları mümkün. Evde kas nasıl yapılır, kas yapan tesirli egzersiz hareketleri neler? Kadınlarda ve erkeklerde kas yapan besinler…

EVDE DOĞAL YOLLARLA KAS NASIL YAPILIR? EVDE KAS YAPMAK İÇİN…

Düzenli kas egzersizleri ve sıhhatli beslenme ile tesirli sonuç alabileceğiniz kas geliştirme sürecinde A’dan Z’ye her detaya dikkat etmek gerekir. Özellikle de karbonhidrat alımının mümkün olduğunca aza indirmek ve bol miktarda protein ağırlıklı yiyeceklere yönelmek süratli kas gelişimini destekleyecektir.

Vücut geliştirmek isteyen kimselerin evvellik vermesi gereken en mühim konu yeme alışkanlıklarını düzene sokmak ve her gün az da olsa spor hareketleri yapmak olmalıdır.

Ayrıca Bakınız.  Kırmızı muz nerede yetişir? Faydaları nelerdir?

YAĞ YAKARKEN KAS YAPMAK İÇİN NE YAPILMALI? KAS KAYBETMEDEN YAĞ YAKILIR MI?

Yağ birikmiş; karın, kol, bacak, sırt ve kalça gibi bölgeler hem hareket etmeyi güçleştirirken hem de kas oluşumunu önüne geçer. Spor yapan bir kimsenin hem yağ yakıp hem de kas yapması şu nedenler varsa hemen hemen imkansız denecek kadar zordur. İşte yağ yakarken kas yapmayı önleyen etkenler…

Fazlalık kilonuz varsa ve ağırlık egzersizleri yapıyorsanız kalori bölüşmesi bunu başarmak daha güçtür. Protein yönünden vücudunuzda noksanlık varsa ya da Anabolik steroidler kullanıyorsanız aynı anda kas yapıp, yağ yakma gerçekleşmez.

KAS KAYBETMEDEN YAĞ YAKMAK İÇİN DİYET! KAS YAPMAK İÇİN ÖRNEK BESLENME LİSTESİ

Düşük Karbonhidrat Günleri:

Öğün 1 – 3 yumurta ve 4 yumurta beyazı, yarım bardak yulaf ezmesi (kuru), tat vermek için biraz tarçın, 1 kaşık Tamamen doğal yer fıstığı ezmesi
Öğün 2 – suda karıştıracağınız 2 kaşık whey proteini yahut 1 bardak yoğur, 42 gram badem.
Öğün 3 – 200 gram et, balık yahut tavuk, 3 kaşık zeytin yağıyla yeşil salata
Öğün 4 (antrenman evvelsi) – yarım elma yahut muz, suda karıştıracağınız 1 kaşık whey proteini.
Öğün 5 (antrenman-sonrası) – suda karıştıracağınız 2 kaşık whey proteini.
Öğün 6 – 200 gram et, balık yahut tavuk, brokoli, yeşil bezelye yahut yeşil salata ve 1/2 avokado.

Ortalama Karbonhidrat Günleri:

Öğün 1 – 3 yumurta ve 4 yumurta beyazı, 1 bardak yulaf ezmesi (kuru), tat vermek için biraz tarçın, ½ kaşık Tamamen doğal yer fıstığı ezmesi.
Öğün 2 – suda karıştıracağınız 2 kaşık whey proteini, 1 ons badem, 1 elma yahut 1 bardak yoğurt.
Öğün 3 – 200 gram hindi ve iki dilim buğday ekmeği ve 1 kaşık hafif mayonez, 2 kaşık zeytin yağıyla yeşil salata.
Öğün 4 (antrenman evvelsi) – 1 muz, suda karıştıracağınız 1 kaşık whey proteini.
Öğün 5 (antrenman-sonrası) – Suda karıştıracağınız 2 kaşık whey proteini, 12 ons Gatorade.
Öğün 6 – 200 g et, balık yahut tavuk, brokoli, yeşil bezelye yahut yeşil salata ve¼ avakado, 1 bardak pişmiş hint pirinci.

Ayrıca Bakınız.  2021 Koronavirüs - Covid 19 Aşıları Yan Etkileri Nelerdir? Pıhtılaşma Yapar Mı?

KAS NASIL OLUŞUR? SPOR SONRASI KAS AĞRISINA NE İYİ GELİR?

Vücudumuzun ayakta durmasını sağlayan bir sistemden ibaret olan kaslar fit bir görünüm için olmazsa olmaz olarak bakılan durumdan biridir. Protein ağırlıklı beslenen birinin lifli besinlerle birleşmesi ile ortaya çıkan kaslardaki lifler yırtılınca buradaki yırtıklar liflerle dolar. Hacimli bir görünüm için ihtiyaç duyulan kasların gelişiminde yapacağınız bazı beslenme alışkanlıklarının değişimi gerekebilir.

Spordan çıktıktan sonra hamlaşan vücudunuzda kas ağrıları görülebilir. Kas ağrılarını gidermek için protein yönünden zengin yiyeceklere yönelip bol bol su için.

KAS YAPAN BESİNLER! KAS YAPMAK İÇİN BESLENME PROGRAMI

1- BADEM

Kas düzeyi düşük olan vücutta kas onarımı için en tesirli sıhhatli atıştırmalık badem olacaktır. Spor evvelsinde ve Daha sonra badem tüketmeli, ara öğünlerde badem yemeye devam edilmeli.

2- YUMURTA

Yumurtanın beyazındaki protein ile sarısındaki minerallerin birleşimi kas oluşumunu destekler. Yumurtanın en sıhhatli hali haşlama ile pişirilenidir. Diyeti de destekler.

3- ISPANAK

Bol vitaminli yapısı ile tavsiye edilen ıspanak, kas oluşumunu hızlandırmak ve geliştirmek için tüketilmesi gereken besinlerdendir.

4- FISTIK EZMESİ

1 kaşık fıstık ezmesi miktarında yiyebileceğiniz fıstık ezmesi, kaslar üstünde olumlu tesirini gösterecektir.

EVDE KOL KASI NASIL YAPILIR? ALETSİZ EVDE KOL KASI HAREKETLERİ

TERS PLANK İLE BACAK KALDIRMA

Sırt tarafı zeminde duracak biçimde avuç içleri yerde, parmaklar da bacaklara dönük durmak ile ters plank pozisyonu uygulayın. Bu sırada bacakları öne uzatın. Yalnızca Böylece durup da kol kasları çalıştırılabilir.

FROGGER (KURBAĞA HAREKETİ)

Şınav hareketini yapar gibi durup kolları hareket ettirmeden kurbağa zıplaması ile bacakları kolların yanına getirin. Birkaç saniye geçtikten sonra ilk şekli alıp hareketi bitirin. Kurbağa hareketinde zıplarken koldan yardım alarak art arda süratlica uygulanarak kol kasları güçlendirilir.

Ayrıca Bakınız.  Fibromiyalji Nedir?


Cevap bırakın