Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Microsoft Internet Explorer Artık Kullanılamayacak

Microsoft Internet Explorer Artık Kullanılamayacak

Microsoft Internet Explorer MS Windows işletim sistemi ile birlikte tüm dünyaya dağıtılan ve en çok kullanılan tarayıcı uygulamalarından birisi. Tabi bu sonucun arkasında Microsoft Windows’un tüm dünyada en çok kullanılan masaüstü işletim sistemi olması yatıyor. Fakat 2015 yılında Microsoft hiç beklenmedik bir kararla Internet Explorer yerine Edge uygulamasını duyurdu ve yeni işletim sistemleri sürümleriyle birlikte bu uygulamayı dağıtmaya başladı. Aynı zamanda da Edge’in kullanımını biraz da zorlayarak yaygınlaştırmaya çalıştı. Bu tutum tabi ki kullanıcılar için çok bağlayıcı olmadı ve birçok kullanıcının eski alışkanlıklarında olduğu gibi Internet Explorer’ı kullanmaya devam ettiği biliniyor. Peki Microsoft Internet Explorer Artık Kullanılamayacak? Internet Explorer Ne Zaman Kullanılamaz Olacak?

Internet Explorer Ne Zaman Kullanılamaz Olacak?

Internet Explorer kullanıcıları için kötü haber Microsoft firmasından geldi. Açıklamada 1995 yılında kullanıcıların kullanımına sundukları Internet Explorer’ın kullanımına son verme kararı aldıklarını ve 2022 yılı haziran ayında da tamamen kullanımını sonlandıracaklarını belirttiler. Ne yazık ki bu durum güncelleme almayan bir uygulamanın başınıza büyük sorunlar açabileceği gerçeğini düşünürsek dikkatli olunması gerekliliğini ortaya çıkarıyor.

Bu haber çok sayıda IE kullanıcısını üzdü. Anlaşılan o ki Microsoft aldığı kararı uygulamakta kararlı. Tabi ki bu tutum karşısında son kullanıcıların ne gibi bir tavır sergileyeceği, Microsoft’un da istediği gibi Edge kullanımına geçeceği mi yoksa Chrome, Safari, Firefox gibi diğer tarayıcıları mı kullanmaya başlayacakları ise merak konusu.

Microsoft Edge İndirmek için Tıklayınız.

 

Ayrıca Bakınız.  En Kolay, İyi ve Kârlı Kripto Para Madenciliği (Mining) Nedir, Nasıl Yapılıyor - 2021


Cevap bırakın