Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ayakkabı kokusu nasıl giderilir?

Saatlerce ayakların ayakkabı içerisinde kalmasıyla beraber en çok şikayet edilen konulardan biri ayakkabıların zamanla kokmaya başlamasıdır. Hemen hemen herkesin yaşadığı ayakkabı kokusu kolayca yok etmek mümkün. Peki yaz ve kış mevsiminde ayakkabılarda oluşan kötü kokular nasıl giderilir? Kötü ayakkabı kokusu nasıl yok edilir İşte cevaplar:

Ayakkabıda giyildikçe yaşanan koku sorunu birçok kişinin yaşadığı problemler arasında yer alır. Ayakkabılarda rastlanan koku problemi kişinin yaşam kalitesini düşürüp bazı durumlarda oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Ayakkabı kokuları, uzun yürüyüşler sonucu ayakların terlemesi ve hava almamasından, bazı zaman de yanlış ayakkabı seçiminin bir sonucu olarak biliniyor. Özellikle bu tür probleme karşı zamanda çözüm uygulanmaz ise, daha ileri durumlarda ayakkabı kokusu yayılma oranında artış gösterir. Bu da çevredeki kişilerın da rahatsız olmasına neden olur. Bundan dolayı mutlaka farklı metodları ele almak suretiyle ayakkabı kokusunu gidermek mühimdir. Hoş olmayan kokuları değişik yöntemler kullanarak ayakkabılardan uzaklaştırabilirsiniz, lakin aralarında en etkisini gösterenları vardır. İşte, ayakkabı kokularını gidermek için birkaç pratik yöntemler…

AYAKKABIDAKİ KÖTÜ KOKULAR NASIL GİDERİLİR?

Ayakkabıları yıkama

Karbonat metodu; Ayakkabı kokusunu gidermek için en çok değerlendirilen yöntemler arasında karbonat geliyor. Geceden ayakkabı içerisine bir kaşık kadar karbonat konduğu zaman, sabaha kadar ayakkabı kokusu yok olacaktır.

Tamamen tamamen doğal madde kullanım metodu; Kokuya neden olan bakterileri yok etmek için tamamen doğal maddeler kullanılabilmektedir. Bunlar içerisinde lavanta, adaçayı, portakal ile limon kabukları değerlendirilebilir. Aynı biçimde geceden bu tamamen doğal maddeler ayakkabı içerisine konduğu zaman, sabaha kadar kokunun gittiği anlaşılabilir.

Pudra metodu; Nemi hapsetme sahip olduğu sahip olduğu özellikleri olması nedeniyle talk pudrası ile bebek pudrası ayakkabıda kokuları giderebilmektedir. Tek yapılması gereken bir bebek pudrası ya da talk pudrasını ayakkabı içerisine dökmektir. Aynı biçimde terlemeyi önlemek amaçlı ayakkabıyı giymeden evvel, ayaklara talk pudrası sürmek etkili çözüm metodları arasında bulunuyor.

Ayrıca Bakınız.  Sofra sunumu nasıl yapılır? Sofra sunum örnekleri

Özel mağazalarda ayakkabı yıkamak için çanta satın alabilirsiniz. Satın aldığınız çantalar kokuları yok eden kaliteli antibakteriyel maddeler içerirler.

Ayakkabılar bir çantaya konur ve sıkıca kapatılır. Lakin her ayakkabının yahut botun yıkanamayacağı unutulmamalıdır.

Dondurucu

Sıfırın altındaki sıcaklıklara maruz kaldığında birçok bakteri ölür. Bu nedenle, hoş olmayan kokuları gidermek için ayakkabı dondurma kullanılır.

Kötü kokan ayakkabılar bir poşete konularak dondurucuya konulur. Donduktan sonra çıkarın ve ayakkabıların nemini almak için içine peçete koyun.

Ayak ürünleri

Hoş olmayan ayak kokusunu gidermek için mağazalarda birçok ürün bulunmaktadır. Lakin antiseptik donanımı yer alan spreyleri tercih etmek daha doğrudur.

Kullanımı basittir, çabuk emilir, ayakkabılarda iz bırakmaz. Bu sayede, bir jel yahut krem ​​daha etkilidir.

Tabanlık

Ayakkabılar için özel tabanlık satın alınabilir. Ayaklarınız çok terlerse, aktif karbon içeren yeniden kullanılabilirliği seçmek daha iyidir.

Koku giderici toplar

Ayakkabıların bakımı için, aralarında koku giderici toplar olan değişik ürünler bulunuyor. Spor ayakkabı yahut çantalardaki kokuyu giderirler.

Tazeleyiciler, top gibi ufak unsurlardır. koku giderici toplar, birkaç ay süresince hoş bir aroma verir.

Ayakkabı kokusu nasıl giderilir sirke

Ayakkabı kokusu nasıl Giderilir karbonat

ayakkabı kokusu – ekşi

Ayakkabı kokusu karbonat

Spor ayakkabı kokusu Nasıl Giderilir?

Ayak kokusu nasıl giderilir?

Vestiyerdeki ayakkabı kokusu Nasıl Giderilir?

Ayakkabı kokusu kolonya


Cevap bırakın