Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ayliz isminin anlamı nedir? Ayliz ismi Kuran’da geçiyor mu?

Star TV’de yayınlanan Seni Çok Bekledim dizisinin başrol oyuncularından olan İrem Helvacıoğlu dizide Ayliz karaterini canlandırmaktadır. Dizide Özcan Deniz Ayliz adını devamlı tekrar etmesi üzerine seyircilerde merak uyandırdı. Peki Ayliz isminin anlamı nedir? Ayliz ne demek? Ayliz ismi ne anlama gelir? TDK’ya göre Ayliz isminin açıklaması!

Star TV’nin yeni sezon dizisi Seni Çok Bekledim seyirciyle 29 Ocak 2021 akşamı buluştu. Seni Çok Bekledim dizisi konusu ve oyuncu kadrosuyla da araştırma konusu olmaya başladı. Başrollerinde de Özcan Deniz ve İrem Helvacıoğlu bulunuyor. Dizide oyuncu İrem Helvacıoğlu’nun hayat verdiği Ayliz karakteri izleyenlerin dikkatini çekti. Okunuşu ile büyük büyük alkış alan Ayliz’in anlamı bunun yanı sıra bebek bekleyen ebeveynlerin de beğenisini topladı.

Ayliz Türkçe’de yer almayan Farsça kökenli isim olarak kaynaklarda bulunuyor. Bebek sahibi olmayı bekleyen çiftlerin dikkatini çeken Ayliz ismi cennet sözcükleri ile anlam içerisinde bulunuyor. Kız bebekler için tercih edilen Ayliz’in ay parıltısı ve cennetten bir bahçe anlamlarını taşıdığı biliniyor. Kız çocuklar için değerlendirilen bu güzel isminin anlamını öğrenerek bebeğinize özel bir isim verebilirsiniz.

AYLİZ İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Türk Dil Kurumu’nda (TDK) yer almayan Ayliz ismi Cennetteki en güzel hurinin adı yada ay parıltısı anlamlarını içerisinde bulunuyor.

Lakin bu bilgi ile alakalı kesin bir doğruluk payı yer almıyor.

Ayliz ismi kız cinsiyetinde nadir tercih edilen bir isim olarak bulunuyor.

Ayrıca Bakınız.  Burak Sergen Kimdir, Evi Nerede, Kaç Yaşında, Kiminle Evli


Cevap bırakın