Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Vera ne demek? Vera isminin anlamı

Vera son dönemlerin en yaygın ve araştırılan sözcükleri arasında geliyor. Özellikle dini içerikli bir anlamı olması saygınlığıyla tercih edilen bir sözcüktür. Peki, vera ne demek? Vera sahibi olmak ne anlama gelir? İşte bu konuyla ilgili bilinmesi gerekenler.

Anne ve baba olmaya hazırlanan adaylardan birçoğu hayata gözlerini açacak olan bebeğine değişik bir isim araştırır. Günümüzde kız bebekler için nadir de olsa tercih edilen Vera ismi son dönemlerde göze çarpmaktadır. Arap, Latin, Slav ve Arnavut kökenli bir sözcük olan Vera isminin anlamı da merak konusu olmaktadır. Farklı anlamlar taşıyan Vera ismi hakkında en geniş detaylara bu başlık altından varabilirsiniz. Vera isminin anlamı ne demek, ne anlama gelir? Vera Kur’an’da geçiyor mu sorularının yanıtına yazımızda yer verdik.

VERA İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Vera, nadir duyulan lakin son dönemlerde çok fazla duyulmaya başlayan isimlerden birisi olarak göze çarpmaktadır. Günümüzde kızlar için tercih edilen isimler içinde yer alır. Farklı kökenlerde olan Vera isminin pek çok anlamı yer almaktadır.

Vera isminin anlamları şöyle;

– Arka, arkası, sonrası,

– Halk, kainat, alem, mahluk,

– Günah ve haramdan kaçınmak amaçlı şüpheli etmenlerden uzak kalma,

VERA KUR’AN’DA GEÇİYOR MU?

Vera isminin tercih edilmesinde bazı önemli etkenler bulunur. Kur’an-ı Kerim’de yer alıp almaması ise o etkenlerden biridir. Kız bebeğine Vera ismini vermek isteyenler bu ismin Kur’an’da geçip geçmediğine de göz atmaktadır.

Vera, Kur’an-ı Kerim’de bulunan ayette geçen isimler içinde yer alır. Kur’an-ı Kerim’de ‘arka, onun arkası ve sonradan’ anlamlarını taşır. Vera ismi Bakara 91, Ali İmran 197, Hud 71. ayetlerde geçmiştir.

Ayrıca Bakınız.  Koronavirüsün bulaşma şansı sıfıra indirgenebilir mi?


Cevap bırakın