Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Bazalı yatak altı nasıl temizlenir?

Yatak üstünde bakteri taşımaya hazır ev eşyalarından biridir. Vücudun ısısı, teri ile sabit ısıda kalamayan yataklar, sıcak, ılık ,soğuk olarak ısı değişkenliği gösterir. Bi̇r Hayli̇ fazla kullanımı olan yatakları temizlemek için temel kaidelerin bilinmesi gerekir. Yatak altı ve yatak temizliği nasıl yapılmalıdır? Baza altı nasıl temizlenir Yatak temizleme önerilerini sizler için paylaşıyoruz…

Yatak odası, günün en çok saatlerin geçirildiği lakin dekor olarak en az alakanın gösterildiği odalar arasında bulunuyor. Yatak odası denildiğinde akla dekor olarak bir yatak, kapağında muhakkak ayna olan bir giysi dolabı, bir makyaj masası ve halıdan oluşan bir kombin geldiğinden olsa gerek, genel olarak yatak odaları depolama ve saklama alanları olarak düşünülüyor. Durum böyle olunca daha çok yer kazanmak ve daha çok eşyayı düzenleyebilmek için yüksek karyolalar değil, yerle bitişik bazalar tercih ediliyor. Yatak altında biriken tozların ve pisliklerin havalanması ile yataklar kolaylıkla kir tutabilir ve bakteri üretebilir. Sağlık yönünden bir hayli önem taşıyan yatakların her daim temiz tutulması gerekir. Yatak altları çoğu zaman yatağı yere yakınlığı sebebiyle kolaylık silinemeyen bölgeler olarak bilinir. Yatak altını temizlemenin pratik ve kolay metodlarıni sizler için paylaşıyoruz. Yatak altı ve yatak temizliği nasıl yapılır? Baza temizliği nasıl yapılır, Yatak altı temizliğinde izlenecek yöntemler nelerdir?

YATAK TEMİZLİĞİ VE YATAK ALTI BAKIMI

Yatak temizliğinde önemli olan ilk kural yataktan kalktıktan sonra yatak örtüsünün havalandırılması olmalıdır.

Yatak örtüsüyle yatağı kapatmadan pencereyi açınız. Ortalama 5 dakika yahut daha fazla havalanmasını sağlayınız. Bakteri birikmemesi için ideal yöntemlerden biri olarak bilinmektedir.

Antibakteriyel jel dolu olan bir sprey şişesini yatağınızın üzerine sıkınız. (Örtü açık olduğu zaman)

Ayrıca Bakınız.  Mum çiçeği nedir? Bakımı nasıl yapılır?

Karbonatlı su karışımı dolu olan bir sprey şişesini yatağınızın üzerine sıkınız. (Örtü açık olduğu zaman)

– Yatak altını temizlemek de zorluk yaşıyorsanız, uzun bir sopa yardımıyla üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

– Nemli temiz bir bezi (pamuklu olması tercihen) uzun sopaya dolayınız ve yatağın altında gezdiriniz. Pislikler geçene kadar işleme devam ediniz.

– Yatak altındaki tozlardan yalnızca elektrik süpürgesinin borusunu kullanarak da kurtulabilirsiniz.

Not: Yatak altını sileceğiniz nemli beze bir miktar sirke dökmeniz yatak altında oluşan bakterilerin ölmesine neden olacaktır.

Bazalı yatak altı nasıl temizlenir?

Yatak Kaldırma Krikosu

Baza altı ve Dolap üstü Temizlik Aparatı

Baza içi nasıl temizlenir?

Baza Altı düzeni

Baza altına ne konur?

Gardrop altı nasıl temizlenir?


Cevap bırakın