Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Haluk Levent evi nerede? Nerede oturuyor?

Haluk Levent kimdir? Haluk Levent ev adresi, Haluk Levent nerede yaşıyor?, Haluk Levent istanbul’un neresinde oturuyor? diye merak ediyorsanız eğer hemen cevap verelim.. Haluk Levent, Türkiye’nin en güvenilir ünlülerinin başında gelmektedir. Peki Haluk Levent kaç yaşında? tüm bunlar hakkında size detaylı bilgi yazımızın açıklama kısmında..

Haluk Levent kaç yaşında?

Haluk Levent Acil ya da bilinen ismiyle Haluk Levent 26 Kasım 1968, Yüreğir, Adana doğumlu, Türk rock şarkıcısıdır.

26 Kasım 1968 tarihinde Adana’nın Yüreğir beldesindeki Yamaçlı mahallesinde doğmuştur. Dokuz kardeşin sekizincisi olan Haluk Levent, ailesinin Nusayri olduğunu lakin Arap olmadıklarını ifade etmektedir. İlkokulu Sabancı İlköğretim Okulu’nda okudu. Adana Atatürk Lisesi’nden mezun oldu.

Sonra sırasıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği, Ankara Üniversitesi Kastamonu İş Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Muhasebe bölümünde kısa zamanlar öğrencilik yaptı. Üniversite giriş sınavlarını kazanıyordu ama eğitimini istikrarlı bir biçimde ilerletemiyordu. Bu durumda ailesinin maddi sıkıntıları da mühim bir rol oynuyordu.

Sınavlarla geçen bu yıllar içinde ticaretle uğraşan Haluk Levent, başarısız bir ticaret adamı olarak Adana’dan ayrıldı ve kendini yollara verdi. İlk albümünün “Yollarda” adını alması da bu günlerdeki tecrübelerin sebebidir. Birçok şehirde dolaşıp şarkı sözlerine ekledi Kimi zaman hasta bir kız çocuğu için sokak sokak dolaşıp şarkı söyleyerek para toplamaya çalıştı. Bu çabaların bazılarında başarılı oldu.

1992 senesinde İstanbul’a geldi. Ortaköy’de değişik barlarda çalıştı. Yıldıray Gürgen ile tanıştı. Bununla birlikte Serdar Öztop ve Akın Eldes gibi kaliteli müzisyenlerle çalışıp albümlerinin kalitesinin artmasını sağladı 1990’da başladığı albüm çalışmaları zahmetli ve yıldırıcı üç yılın sonrasında meyvesini verdi. 1993 temmuzunda Yollarda albümünü çıkarttı.

Ayrıca Bakınız.  Yeliz Korkmaz Semiraminta Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede Kimdir 2022

Bu albüm aynı zamanda Anadolu rock müziğinin yaşandığı 70’lerden sonra ikinci yükseliş döneminin ilk eserlerindendir. Aynı yıl Moğollar da 20 yıl aradan sonraki ilk albümünü çıkartmıştır. Yollarda hiç beklenmedik bir biçimde ortalama iki yüz binlik satış rakamına ulaştı. Bu, Türkiye Müzik piyasasında açılan yeni bir kulvarın sonrasında milyonları sürükleyeceğine dair ilk işaret gibiydi.

İlk albümün sonrasında 1995 ekiminde Bir Gece Vakti bir milyona yaklaşan satış rakamı yakaladı. Yine 1996’nın hemen sonunda Arkadaş albümü piyasaya çıktı. Bu albümle sanatçı, Anadolu rock müziğin müzikal anlamda en başarılı emsallerinden birine imza atmıştır. Sanatçı Arkadaş albümü için “Bu albümle dünya herkes tarafından bilinenlarını yakaladım” demektedir.

1997’nin Ağustos ayında cezaevine girdi. Ortalama on yıldır kurtulamadığı ticari bir dava yüzünden 9 ay cezaevinde kaldı. Cezaevindeyken uzun saçlarını kesip Akkuyu’ya, yapılması düşünülen Nükleer santral projesinin protesto gösterilerine yolladı. Cezaevine girmeden evvel oluşturmuş olduğu kayıtlarla Mektup albümünü çıkarttı. Mektup içeriden dışarıya yazılmıştı ve dışarıda bu “Mektup”u yüz binlerce kişi okudu. İçerde boş durmadı Kedi Köprüsü adlı ilk kitabını yazdı. Gözleri kör eden ışıklardan kurtulmuş ve her ne kadar yüz bin mektup almış olsa da sonunda kendisine kalmıştı. Bu “kendinelik” bir kitapla somutlaştı.

Cezaevinden çıktıktan sonra yeni albümünü hazırlamak için çok az bir vakti vardı. Çünkü 18 aylık askerlik görevi bekliyordu. Bu koşullar altında 1998 eylülünde Yine Ayrılık albümünü çıkarttı ve askere gitti. Askerdeyken Türkiye’nin daha evvel hiç gitmemiş olduğu yerlerinde konserler verdi. Bütün Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da konserler verdi. 1999 depreminin sonrasında İzmit’te kurulan Çadır kentlerde bizzat çalışıp çadırlar kurdu. Depremzedeler yararına konserler verdi. Askerdeyken izin günlerinin hepsini stüdyoda geçirdi. 2000’in hemen başında www.leyla.com’u çıkarttı. Gittikçe dijitalleşen bir dünya çapında duyguların da dijitalleştiğinden dem vuruyor, “Kamyoncunun Türküsü” şarkısıyla Susurluk’a gönderme yapıyordu.

Ayrıca Bakınız.  Enis Arıkan Nerede Oturuyor Evi Nerede Yaşıyor 2021-2022

Aynı zamanda Çevre Sorunlarına karşı duyarlılığıyla ön plana çıkan sanatçı, hemen hemen her albümünde çevre bilincini aşılama yolunda şarkılara yer verdi. Türkiye’nin değişik bölgelerinde çevreye zarar verdiği söylenen projeler aleyhine davalar açtı ve açılan davalara müdahil oldu. Mersin’in Kazanlı beldesindeki Caretta Caretta Kaplumbağalarının soyunun tükenmemesi için protesto gösterilerinde bulundu. Haluk Levent Ela adında bir kız çocuğuna sahiptir.

Kısa sanat yaşamına on iki albüm, bin konser, iki kitap yüzlerce ödül, yardım konserleri, iki tane rekor konser (on iki saatlik), onlarca çevre davası sığdırdı.2010­’un son aylarında Hacivat Karagöz adlı albümünü çıkardı. Sanal alemde izlenme rekorları kırdı ama kaset-cd satışlarında bu oran görülmedi.2014 yılının Şubat ayında Dostane isimli albümünü çıkardı.

Haluk Levent nerede yaşıyor?

haluk levent’in kızı

Haluk Levent alevimi

haluk levent’in eşi

Haluk Levent kaç çocuğu var?

haluk levent’in kızı kaç yaşında?

haluk levent’in eşi

Haluk Levent nerede oturuyor?

Haluk Levent Alevi mi

Haluk Levent alevimi

haluk levent’in çocuğu var mı?

haluk levent’in yeni sevgilisiCevap bırakın