Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Bohem tarz nedir? Bohem ne demek?

Son dönemlerde en çok merak edilen ve araştırılan bohem stil özgür ve rahat bir stil olarak karşımıza çıkıyor. Bohem stilin kendine has renkleri, desenleri, aksesuarları bulunmakla birlikte kendi zevkinizle birleşince ortaya çıkan şey sizi tanımlıyor. Peki bohem stil ne demek, bohem giyim tarzı nasıl yapılır? İşte bohem tarzı hakkında tüm merak edilenler:

Bohem tarz moda dünyasın trendleri olarak var olan en muhteşem ve kadınsı stillerinden biridir. Birçok markanın moda trendlerinin önemli bir bölümünü oluşturan Boho veya bohem giyim tarzı olarak bilinir. Bohem kelimesi anavatanı Çek Cumhuriyetidir. Çek Cumhuriyeti topraklarında yer olmuş olan bohem, Bohemia ülkesinden çıkmıştır. Bohem, özgürlük ve özlem içeren  tüm kuralları ve onları çevreleyen dünyanın basmakalıp  yapısını kırmak için, günümüzde ilham yeri doldurulamaz bir kaynak olarak hizmet vermeye başladı. Bohem tarzı gerçekten, benzersiz tarzı, bir çok özel kıyafetleri ortaya çıkardı. Peki bohem ne demek, bohem giyim tarzı nasıl yapılır? Bohem tarzı stil ipuçları ile bohem moda trendi nasıl giyilir sizler için araştırdık! İşte cevaplar:

BOHEM NE DEMEK?

Farklı tarzlarla birleştirdiğinizde şahane kombinler yapabileceğiniz Bohem giyim otantik parçaları bir araya getirmektir olarak tanımlayabiliriz. Modern hayatta bohem tarzından çok Boho Chic tarzı çok daha çok uygulanmaktadır. Boho Chic tarzı; trend parçaların Bohem stiliyle kombinlenmesi, bir stil oluşturulması anlamına gelmektedir. 

BOHEM TARZI NASIL YAPILIR?

Bohem giyinmek gerçekten kolay değil ve bu tarza nasıl sahip olacağınız zamanla doğru parçaları bir araya getirdiğinizde mümkün. Özenle seçilmiş, özel dokunmuş ya da yeniden kullanıma dahil edilmiş eski parçaları bir arada harmanlayarak bohem tarz oluşturabilirsiniz. Bohem tarz oluştururken kadınların en çok dikkat etmesi gereken ve bu işin en önemli püf noktası bu bahsettiğimiz detaylara dikkat etmektir.

Ayrıca Bakınız.  En güzel gecelik modelleri 2021

Bohem giyim tarzında her şey bir bütün olarak düşünülür. Ayakkabılar bohem tarzının en önemli detaylarından biridir. Süet botlar; açık renkli olanları bu stilin en çok yakışanıdır. Kovboy botlar da kısa ve tok duruşu ile bu tarza maskülen bir şıklık sunar. 

Bohem tarzında kullanılan botlar uzun eteklerle birlikte güzel bir hava katar. Genellikle botlarda süet tercih edilir ama deri de bohem stilde sok kullanılıyor.

Kahve, bej tonları, toprak renkleri ayakkabılarda kullanışlı ve rahat bir seçimdir. Bohem tarzı yapmak istediğinizde botlarda  süet olanlarında püskül detayları olması çok önemlidir.

Bu tarzda kimono ceketler, kaftan elbiselerle kombinlenerek kullanılır. Bohem elbiseler tek parça olmanın avantajı ile sıkça tercih edilir, fularlar, takılarla ufak dokunuşlar yapılır.

– Bohem tarzı oluşturulurken en önemli detaylardan biri aksesuarlardır. Bohem tarzında takı bol ve iri olanları daha çok kullanılır. Üst üste takılan bilezikler, tahtadan boncuktan yapılmış olabilir. Tüyden, doğal taştan yapılan kolyeler, küpeler de bu tarzın belirgin aksesuarları arasında yer alır. Saç bandı, eşarp ve çiçekli taç gibi saç aksesuarları bohem stilinin olmazsa olmazlarıdır. Ayrıca fularlar, bereler de şık bir tamamlayıcı olabilir. Yazın hasır şapkalarla yarattığınız farkı kışın fedora, kovboy şapkaları ve volanlı şapkalar ile yapabilirsiniz. 

HANGİ RENKLER BOHEM STİLİ YANSITIR?

Bohem stilinin trend takip etmekten çok zamansız bir şıklık olarak trend olmaya devam eden bir moda anlayışıdır. 

 Bohem tarzda rahatlık ön plandadır. Motifler, desenlerle dikkat çeken kumaşlar, Bohem stilinin olmazsa olmazı sayılır.

Rengarenk desenlerde hemen her renk göze çarpar. Kırmızılar, yeşiller, sarılar, maviler hem beyazda hem siyah üzerinde farklı etkiler bırakır.

Bohem stilinin tonları baharat tonları da diyebileceğimiz pastel renkleridir. Tarçın, camel, safran, haki, nefti renkleri en fazla öne çıkan renklerdir.

Ayrıca Bakınız.  Sonbahar Elbise Modelleri

Bohem tarz Nedir?

Bohem nedir?

Bohem ev ne demek?

Bohem tarz ev

Bohem yaşam tarzı

Bohem dekorasyon

Bohem Ne demek TDK

Bohem prens Ne Demek?Cevap bırakın