Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Debit kart ne demek?

Debit kart kişinin bankada yer alan sahip olduğu parayı çekmesine yarayan kart olarak bilinir. Debit kart aynı zamanda maaş kartı, banka kartı ve hesap kartı olarak da adlandırılır. Son zamanlarda internet alışverişinde nasıl kullanıldığı araştırılan debit kart nedir, ne işe yarar? Debit kart nerelerde kullanılır? İşte yanıtlar:

Son zamanlarda birçok vatandaş tarafından araştırılan debit kart internet alışverişlerinde de büyük kolaylık sağlıyor. Debit kart; hesap kartı, maaş kartı yahut banka kartı olarak adlandırılıyor. Debit kart bankada yer alan paranızı dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlayan ve geri ödeme zorunluluğu bulunmayan karttır. Debit kartta ne kadar paranız bulunuyorsa onun içinden harcar para yoksa da çekim yapmaz. Kredi kartından farklı olarak alışveriş kolaylığı sağlayan debit kart, bireylerin kendi banka hesaplarında yer alan mevcut paralarını harcamaya ya da çekme işlemlerini gerçekleştirmeyi sağlar. Depit kartı dilediğiniz bankadan temin edebilirsiniz. Genelde yanında nakit para taşımak istemeyen bireyler tarafından çok tercih ediliyor. Peki debit kart nedir, ne işe yarar, Debit kartın kullanım alanları nelerdir? Debit kartla internetten alışveriş nasıl yapılır? Debit kart hakkında tüm araştırılanler:

DEBİT KART NEDİR?

Debit kart alışveriş yapmak için tercih edilen bir kart olarak bilinir. Kredi kartı gibi geri ödeme koşulu olmayan bir karttır. Çünkü debit kart eğer kullanıcı kullanıcı hesabınızda para varsa çeker para yoksa çekmez. Bireylerin banka hesaplarındaki paraları harcamaları ya da çekmelerine yarar. Depit kart ile internet üstünden de alışveriş yapmanız mümkün. Kullanımı çok basit olan bu kartı pratiktir. Nakit taşımak yerine yalnızca bu kart taşınarak her türlü satın alma işlemleri halledilebilir.

DEBİT KART KULLANIMI

Debit kart, kredi kartından farklı olarak kendi paranı harcamaya yönelik olduğu için, tüketiciler ne kadar paraya sahipse o kadar harcama yapar.

Ayrıca Bakınız.  Kabak çekirdeği yağı nasıl kullanılır? Faydaları

Debit kart ile internetten alışveriş yapmak da mümkün. Daha evvel kredi kartı haricinde alışverişe izin vermeyen birçok siteye, banka kartı/debit kart ile alışveriş yapma seçeneği de geldi.

DEBİT KART İLE İNTERNET ALIŞVERİŞİ

Debit kart ile internetten alışveriş yapabilmek için yapmanız için sırasıyla bu işlemleri yapmanız gerekir:

– Depit yani banka kartı üstündeki 16 haneli kart numarası girmeniz gerekir.

– Kart numarasını girdikten sonra gönder butonuna tıklayın daha sonra sistem kart bilgilerini kontrol etmeye işlemini yapmaya başlar.

– Kontrol ettikten sonra banka kartının kayıtlı olduğu telefon numarasına tek kullanımlık bir alışveriş şifresi SMS olarak gönderilir.

– Mobil cihazınuza gönderdikleri bu şifreyi 180 saniye içerisinde ekrana girmeniz gerekir ve böylece alışveriş işlemini tamamlanmış olur.

Debit kart Ne demek?

Akbank debit kart Nedir?

CEPTETEB debit kart limiti

Halkbank Paraf Debit kart Nedir?

Garanti debit kart

Yapı Kredi Debit kart nedir?

Debit Kart Kuveyt Türk

Neo debit kart nedir?Cevap bırakın