Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

En Etkili Cilt Yenileme Kremi – Madecassol Krem

En Etkili Cilt Yenileme Kremi – Madecassol Krem

Cilt insanın en önemli giysisidir. Bizi koruyan ve tüm bedenimizi çepeçevre saran yapısıyla insanlar ve diğer tüm canlılar için çok önemlidir. Doğadaki hava değişimleri, güneşin etkisi, hava kirliliği, beslenme alışkanlıklarımız ve daha sayamayacağımız çok sayıda nedenden dolayı cildimiz yıpranır ve etkilenir. Bu durum insanların da dış görüşünde de değişimlerin oluşmasına neden olur. Bu nedenledir ki özellikle dış görünüşüne önem verenler ciltlerine ayrı bir hassasiyet gösterir, dikkat eder ve yıpranan ciltlerini onarmaya yönelik alternatif çözüm arayışları içerisine girer. Bu yazımızda da size En Etkili Cilt Yenileme Kremi diye söyleyebileceğimiz çok sayıda alternatifleri arasından sahip olduğu özellikleriyle bir adım önde duran bir Madecassol Krem‘den bahsedeceğiz. Aynı zamanda yazımızda madecassol krem fiyatı, Madecassol kremin cilde faydaları ve madecassol krem ne için kullanılır? Tüm bu soruların yanıtları yazımızda yer alıyor.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz tüm takviye ve medikal ürünleri kullanmak kişinin kendi sorumluluğunda olup bir hekim nezaretinde bu tür ürünlerin tercih edilmesi ve kullanılması gereklidir.

En İyi Cilt Yenileme Kremi - Madecassol Krem
En İyi Cilt Yenileme Kremi – Madecassol Krem

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem centella asiatica ham maddesi kullanılarak üretilen medikal bir kremdir. Yara, yanık, cilt lekeleri ve çatlakların tedavisinde kullanılabilir. Madecassol krem etken maddeesi ile cildi yeniler. Böylece cilt lekelerini onarır. Dış etkenler nedeniyle oluşan -lazer epilasyon, cilt bakımı sonrası- tahrişlerin iyileşmesinde de oldukça etkili bir üründür.

Madecassol Kremin Cilde Faydaları Nelerdir?

Madecassol Kremin cilde faydalarını sırasıyla; 1. ve 2. derece yüzeysel yanıklar, bölgesel deri ülserleri, dekübitus ülserleri, radyoterapi sonrasında görülen radyo-epidermitis tedavisi, yara ve yanıkların iyileşme sürecinin hazlandırır, tahriş olmuş cildi onarır, ağda sonrası oluşan tahriş giderir, kuru cildi nemlendirir.

Ayrıca Bakınız.  Nöralterapi Nedir?

Madecassol Kremi Nasıl Kullanmalıyım?

Madecassol kremi uygulamadan önce etkisini artırmak için;

  • 1 çay kaşığı kadar madecassol krem
  • 1 çay kaşığı kadar bepanten krem
  • 1 adet e vitamini ampulü

cam bir kasede bir araya getirilerek karıştırılmalıdır. Karışımda madecassol krem ve bepanten kremi eşit oranda kullanmaya özen gösterin. Ortaya çıkan karışımı göz ve dudak çevresi hariç sorunlu gördüğünüz yüz bölgelerinize ve boynunuza uygulayın. Uygulama sonrasında 1 saat beklemeli ve ılık su ile karışımı uyguladığınız bölgeleri yıkayınız. Bu uygulamayı 2 haftada bir defa uygulamanız önerilmektedir.

Madecassol Krem Ne İçin Kullanılır?

Ameliyat sonrası oluşan yara, yırtılma gibi durumlarda, doğum sonrası göğüs ucu çatlaklarına karşı, ergenlik döneminde ortaya çıkan gençlerin en büyük dertlerinden sivilcelerin tedavisinde, cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Madecassol krem günde 1 veya 2 defa kullanılmalıdır.

Madecassol Kremin Yan Etkisi Var Mıdır?

Her ne kullanırsanız kullanın aşırıya kaçmamak önemlidir. Fazla kullanım kullandığınız şeyin ne olduğundan bağımsız olarak sizi olumsuz yönde etkileyecektir. Farkında ve düzenli kullanıldığı sürece Madecassol kremin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Burada en çok dikkat edilmesi gereken husus madecassol kremin açık yaraya kullanılmamasıdır. Son olarak tekrar hatırlatalım krem benzeri ürünlerin kullanımında bir dermatoloğun görüşünü alınız.

Madecassol Kremin Fiyatı Nedir?

Eczanelerden temin etmenizi kesinlikle önerdiğimiz Madecassol Kremin Fiyatı 22 Mayıs 2021 tarihi itibariyle;

MADECASSOL 10mg/1 gr 40 gr pomad 29.06 TL’dir.

Fiyatın yaşanan enflasyon ve kur değişimine bağlı olarak artabileceğini, yukarıdaki fiyatın belirtilen tarih için tavsiye edilen satış fiyatı olduğunu belirtelim.

Hepinize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.

 

 

 Cevap bırakın