Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Epic’e Fortnite davasında Facebook desteği geliyor!

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, popüler battle royale oyunu olan Fortnite’ın yapımcısı Epic Games tarafından Apple aleyhinine açılan davaya katılmak istiyor. Firma, davaya Epic Games saflarında katılmak ve iPhone ve iPad üreticisi şirketin politikalarının işletmelere zarar vermesi hakkındaki detayları paylaşmayı planlıyor. Böylece Epic Games de Fortnite için mühim bir müttefik kazanmış olacak.

Fortnite Apple davasında Sosyal paylaşım sitesi Facebook desteğini alıyor

Sosyal paylaşım sitesi Facebook tarafından gerçekleştirilen bu adım, şirketin Apple’ın gizlilik politikalarını eleştiren ABD çapında yayınladığı basılı bir reklam kampanyasını tanıttığı gün yaşandı. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta gizlilik ve kamu politikası direktörü Steve Satterfield Çarşamba günü konuyla alakalı yaptığı bir konferans görüşmesinde, “Mahkemenin Apple’ın haksız politikalarının geniş kapsamlı tesirini anlamasının gerçekten mühim olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Cnet’in haberine göre Apple yöneticileri ise, Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un, gizlilik ilkelerine bakmaksızın, kullanıcılar hakkında olabildiğince fazla bilgi toplamak talep ettiklerini sözlerine ekledi Epic ise bu konuyla ilgili herhangi bir yorum yapmaktan kaçınmayı seçti. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un Epic ve Apple arasındaki meseleye katılması, toplumun da bu yasal savaşlara bakış açısının değişmesine neden olabilir. Ağustos ayında başlayan dava sürecinin çıkış noktası, kullanıcıların Fortnite gibi uygulamalarda yaptıkları satın alma işlemleri için Apple tarafından aldığı% 30’a varan komisyonlardı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un davaya karşı tutumunun zaman içerisinde değişip değişmeyeceğini hep beraber göreceğiz. Zira iki şirketin arasındaki hukuk mücadelesinin gelecek yıl mahkeme salonlarında nihayete ermesi bekleniyor.

Ayrıca Bakınız.  Hitman oyunu Epic Games’te ücretsiz oldu!


Cevap bırakın