Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Dünyanın ilk Wi-Fi 6 Plus Router’ı HONOR Router 3!

HUAWEI Technologies çatısı altında gençlere yönelik teknolojik ürünleriyle değer yaratan HONOR, tüketiciler için daha akıllı ve tamamen bağlantılı bir deneyim yaratmak hedefiyle bildirdiğu “1+8+N” stratejisi içerisinde, ürün portföyünü genişletmeye devam etmekte. HONOR’un akıllı yaşam stratejisi içerisinde tanıttığı yeni ağ ürünü Router 3, daha süratli bir kablosuz ağa sahip olmak talep edenleri hedeflerken, en yeni Wi-Fi 6 Plus teknolojisiyle mobil cihazların bağlantı hızlarını yükseltmeyi vadediyor.

Minimal tasarım ve Mesh ağ bağlantısı

HONOR Router 3’ün sahip olduğu dört anten, kolayca katlanabiliyor. 245×159.2×39.7mm’lik boyutlarıyla geleneksel router’lardan oldukça ufak olan cihaz, evde ya da ofiste oldukça az yer kaplıyor. Üzerinde yer alan, 1000Mbps 1 adet WAN ve 3 adet LAN yuvasıyla kullanışlılık sağlıyor. Cihazın üst kısmında yeralan “H” tuşuyla beraber beş taneye kadar diğer HONOR Router 3’lere kolayca bağlanabiliyor ve Böylece evde yahut ofiste kablosuz ağınızın kapsamadığı alan kalmıyor.

Wi-Fi 6 Plus ile çok daha süratli bir deneyim

Hisilicon tarafından geliştirilen Gigahome Wi-Fi 6 yonga seti, çift çekirdekli 1.2 GHz işlemci ve Wi-Fi 6’nın avantajlarını barındıran cihaz, performansı yüksek ve akıcı bir ağ deneyimi için ultra yüksek hız ve kesintisiz bağlantı sunuyor. Wi-Fi 5’e göre üç kat daha yüksek ağ hızı, dört kat daha fazla kapasite, daha düşük gecikme zamanı ve %30 daha az enerji tüketimi ile Wi-Fi 6 teknolojisi, günümüzdeki En kaliteli kablosuz ağ teknolojisi olarak ön plana çıkıyor. Wi-Fi 6 teknolojisine sahip olan HONOR Router 3’ün, bu teknoloji aracılığıyla sunduğu özelliklerden bazıları şöyle:

OFDMA Çoklu Kullanıcı Teknolojisi ile donatılan HONOR Router 3, pek çok cihazla aynı anda iletişim kurabiliyor. (2.4GHz bandında maksimum 4, 5GHz bandında ise maksimum 16 cihaz) Hedef Uyanma zamanı donanımı aracılığıyla kullanıcılar, bağlı cihazları için “uyanma” zamanı belirleyebiliyor. Misal verilecek olursa uyurken mobil cihazları için veri alışverişini durdurabiliyor, Böylece daha az pil tüketmesini sağlayabiliyorlar. Diğer router’larla karşılaştırıldığında, HONOR Router 3, bağlı cihazların güç tüketimini %30’a kadar düşürebiliyor. Wi-Fi 6 özellikli router’larda yeralan en yeni güvenlik standardı WPA3 ile kullanıcılar, yeni bir protokol aracılığıyla hatırlaması kolay şifreler koyabilirken, ağlarına izinsiz girilmesini de engelleyebiliyorlar. kişiselleştirilmiş Veri Şifreleme ile WPA3, kullanıcıları halka açık kablosuz ağlarda verilerini şifreleyerek koruyor.

Ayrıca Bakınız.  Akıllı sağlık takip cihazı ASUS VivoWatch SP

HONOR Router 3, özel Gigahome Wi-Fi 6 yonga seti ve 1.2GHz’lik çift çekirdekli işlemcisiyle, 1024-QAM ve 160MHz ultra bant alanıne ulaşarak 1 Gbps’nin üstünde ağ hızlarına ulaşabiliyor. bununla beraber kullanıcılar, Wi-Fi 6 cihazlarında çok daha yüksek aktarım oranına ve daha kapsamlı kapsama alanına kavuşuyorlar.HD kalitede bir filmi yalnızca 10 saniyede indirebiliyor, Wi-Fi 5 uyumlu HONOR cihazlarında ise %60’a kadar daha yüksek ağ hızlarına sahip olabiliyor.

Bu sahip olduğu özelliklerin yanı sıra HONOR’un yenilikçi Dinamik Dar bant alanı teknolojisi; Wi-Fi 6 donanımıne sahip HONOR mobil cihazların, router’a 6dB’e kadar güçlü sinyaller göndermesini ve Böylece daha yüksek hız ve daha kapsamlı kapsama alanına sahip olmalarını sağlıyor.

AI Life uygulaması ile ev ağınızı her yerden kontrol edin

AI Life mobil uygulaması aracılığıyla HONOR Router 3 ile kurduğunuz ev ağınızı, istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz. Cihaz Yönetimi donanımı aracılığıyla bağlı cihazlara hız limiti koyabilir, internet kullanım zamanıni planlayabilirsiniz. Ebeveyn Kontrolü donanımı aracılığıyla de çocuklarınızın internet kullanımını yönetebilir, Böylece dengeli bir kullanım konusu oluşturabilirsiniz. Uygulamada yer alan Smart Diagnostic donanımıyle de ağınızla ilgili sorunları anında belirleyebilir, süratlica çözebilirsiniz.Cevap bırakın