Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Fındık – Fıstık ezmesi kilo aldırır mı?

Bir tatlı kaşığı fıstık ezmesinin 35 kcal değeri olan bu besini 3 gün süresince tüketirseniz 4 kilo verebilirsiniz. Peki fıstık ezmesi diyeti nasıl yapılır, ev yapımı fıstık ezmesi tarifi! Diyette fıstık ezmesi mi fındık ezmesi mi? İşte 3 günde 4 kilo zayıflatan diyet örneği…

Günlük hayatta severek tüketilen kuru yemişler arasında ön sıralarda yer alan fıstık, üç aşamada tüketilebilen bir yiyecektir. Yaş, kuru ve ezme şeklinde üç ayrı biçimde yenilebilen fıstık özellikle de kahvaltılarda en çok ezme haliyle karşımıza çıkıyor. Lezzetli mi lezzetli bir besin olan bu yiyecek, diyet yapan kimselerinde gönül rahatlığıyla tüketebileceği en ideal yiyeceklerden biridir. Diyette sık tüketilmesinin asıl nedeni ise yağın düşük, proteinin fazla olmasından kaynaklanır. Yalnızca diyette değil kalp sağlığına da birebir iyi gelen fıstık pek çok uzman tarafından her gün tüketilmesi gereken bir besin kaynağı olarak belirtiliyor. İçerisinde yoğun miktarda trans yağ bulundurmaması donanımıyle öne çıkan fıstık ezmesi, sıhhatli yağ içeren bir besin kategorisi olarak nitelendirilebilir. Lif değeri de yüksek olan fıstık ezmesi, sindirim sağlığına iyi geldiği gibi uzun süre acıktırmama niteliğine de sahiptir. Peki diyet yapan bir kimse beslenme programında fıstık ezmesini nasıl tüketmeli, nelere dikkat etmeli? Diyette fıstık ezmesi…

DİYETTE FISTIK EZMESİ NASIL YENİR, FISTIK EZMESİ DİYETİ!

Bizde sizleri düşünerek 3 günlük fıstık ezmesi diyet örneği bir araya getirdik. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta, fıstık ezmesinin organik olması ve üç günden çok uygulanmaması gerektiğidir. Bu kadar kısa sürelik olmasının sebebi ise yalnızca fıstık ezmesi yemenin getireceği reaksiyonların vücutta görülmesini engellemek olacak.

Fıstık ezmesi diyet listesinde kahvaltıda iki yemek kaşığı kadar fıstık ezmesinin yanında da 1 dilim kepekli ekmek tüketmelisiniz. Şekersiz olmak kaydı ile çay içebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  İyi Bir Banyo Tasarımı Nasıl Olmalıdır

Öğle menüsünde de 3 yemek kaşığı fıstık ezmesini ekmeksiz tüketip üzerine 2 su bardağı su içmelisiniz. Akşam menüsü içinde 1 kase yoğurda 2 yemek kaşığı fıstık ezmesini ilave ederek tamamlamalısınız.

Fıstık ezmesi ve yoğurdun doyurucu gücü ile gece bile karnınız acıkmayacak…

EV YAPIMI FISTIK EZMESİ TARİFİ

FISTIK EZMESİ NASIL YAPILIR?

MALZEMELER:

500 gram tuzsuz yer fıstığı
3 yemek kaşığı pekmez
1 yemek kaşığı sıvı yağ
1 tutam tuz
1 tatlı kaşığı vanilya özütü

YAPILIŞI:

Yapmanız gereken ilk iş, fıstık kabuklarını soymak olacaktır. Ayıklanmış fıstıkları tavaya koyup 5 dakika kavurun. Kavurma işlemi bittikten sonra fıstıkları robottan geçirip pütürtüsüz kıvama getirin ve diğer malzemeleri ekleyin. Karışımı temiz kavanozda muhafaza edin ve oda sıcaklığında bir yerde beklemede bırakın.

FINDIK EZMESİ Mİ FISTIK EZMESİ Mİ? FINDIK EZMESİ KİLO ALDIRIR MI?

Zayıf kalmak isteyen ya da formunu korumak için kilo almamaya dikkat eden bayanların diyette sıhhatli yağ kazanmak için fıstık yahut fındık ezmesi tercih ettiğini görürüz. Sıhhatli dahi olsa fazla kaçırıldığında yağlı bir bel bölgesine sahip olabileceğiniz unutulmamalı, bu sebeple ölçüyü de kaçırmamalısınız. Eğer kahvaltıda fındık ezmesi yiyecekseniz satın alırken büyük oranda şekersiz olmasına dikkat edin yoksa şeker ile yanlışlıkla vücudunuza kalori yüklemesi uygulayabilirsiniz.

FINDIK EZMESİ BESİN DEĞERLERİ VE KALORİSİ:

FISTIK EZMESİ BESİN DEĞERLERİ VE KALORİSİ:

Fındık Ezmesi Kilo aldırır mi

Fıstık ezmesi ile kilo alanlar

Fıstık Ezmesi Kalori

Fıstık ezmesi faydaları

Her gün fıstık ezmesi yemek

Fıstık ezmesi yağ yakar mi

Antep fıstık ezmesi kilo aldırırmı

Yulaf Ezmesi kilo aldırır mı


Cevap bırakın