Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Gayrimenkul Tercih Edilebilecek En İyi Yatırım mı?

Gayrimenkul Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bu soru, gayrimenkul yatırımcısı olarak başladığınızda belki de ilk karşılaşacağınız ve cevaplamaya çalışacağınız sorudur. Benim görüşüme göre, bir yatırımcı olarak ne tür bir gayrimenkul tercih ettiğinize bağlı olarak gayrimenkul kötü veya iyi bir yatırım olabilir.

Örneğin, acemi bir gayrimenkul yatırımcısı kredi kullanarak bir ev satın almaya başlar ve daha sonra kârla satabilmek için elinde tutarsa. Bu tür bir yatırımın başarı şansı çok sınırlıdır. Bunun nedeni, bir evin bakım maliyetinin, bir krediyle ilişkili faizlerin ve yeniden satış değerinin genellikle negatif sermaye kazancıyla sonuçlanmasıdır.

Gayrimenkul Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Gayrimenkul Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Gayrimenkul Satın Alma Rehberi

Öte yandan, bir yatırımcı olarak kredili bir ev satın alır ve kiralarsanız, krediyi dengelemek için kullanabileceğiniz aylık bir gelir elde edersiniz. Bu, yalnızca size olan yükü azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda yeniden satış yaparken pozitif bir sermaye kazancı elde etme şansınızı da artıracaktır.

Yukarıdaki örneklerden, uygun araştırma yapıldığında ve yatırım döneminin sonunda olası sonuçlara göre en iyi gayrimenkul seçeneği seçildiğinde gayrimenkul yatırımı kârlı bir yatırım aracına dönüşebilir.

Gayrimenkul Satın Alma Rehberi
Gayrimenkul Satın Alma Rehberi

Gayrimenkul Tercihinde Başarı Elde Edebilmek için Dikkate Alınması Gereken Faktörler.

Gayrimenkulün Yeri

Herhangi bir gayrimenkul yatırımının başarısı, büyük ölçüde mülkün bulunduğu yere göre belirlenir. Gayrimenkul tercihinde tercihinizi belirleyecek ilk unsur bu olmalıdır ve diğer gayrimenkul yatırımcıları için de temel ilke bu olmuştur. Kötü bir konumda bulunan bir mülk satın alırsanız, mülkünüzün kiracısının olma ihtimalinin düşük olması, gelecekte mülkünüzü satılık ilanı verdiğinizde çok az teklif verilmesi veya hiç teklif verilmemesi gibi çeşitli sorunlarla karşılaşmanıza neden olacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Çiftçiler Vergi İadesini Nasıl Alabilir? Vergi İadesi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021-2022

Çoğu durumda, gayrimenkul yatırımcılarına, mülkleri en iyi konumda ve kötü durumda aramaları tavsiye edilir. Bunun nedeni ise bazen gayrimenkulün hali hazırdaki durumunun avantaja dönüştürebilecek olmasıdır. Aldığınız gayrimenkulün onarım yapmanız sonrasında büyük bir kar marjı ile satabileceğiniz bir mülke dönüştürebilirsiniz.

Beklenen Nakit Akışları ve Kâr Fırsatları

Bu durum gayrimenkul yatırımcılarının en çok gözden kaçırdığı husustur. Deneyimli emlakçılar, bir gayrimenkul satın almak için teklif vermeden önce aritmetiğinizi iyi bilmeniz gerektiğini söyleyecektir.

Satıcı listeleme yaparken bir fiyat koymuş olsa bile o fiyat asla sabit değildir. Çünkü satıcılar da alıcılar da görece bu rakamın pazarlığa açık olduğunu ve alacak kişinin de indirim talebinde bulunacağını bilir, ona göre gayrimenkul fiyatlanır. Bu nedenle iyi bir indirim için pazarlık etmeye çalışın.

Mülk iyi bir konumda ve kötü durumdaysa, yenileme ve ardından iyi bir kârla satma fırsatınız vardır.

Mevcut Bir Mülkün Satın Alınması veya Yeni İnşaatın Mı Yapılması

Mevcut bir evi satın almak çoğu yatırımcı için genellikle pahalıdır ve karşılanamaz. Bir satın alma işlemi yapabilecekseniz, genellikle faiz çeken bir kredi almanız gerekecek ve bu, mülkün değerini daha da ulaşılmaz hale getirecektir.

Mortgage pahalı olmasının yanı sıra, bazen kredinin getirdiği koşullar tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir.

Kredi notu, kredi isteyen herkes için belirleyici bir faktördür. Mortgage başvurusu yapmadan önce kredi notunuzun iyi olduğundan emin olun.

İstenen yerde mülk sahibi olmanın alternatif yolu, bir arsa satın almak ve ardından inşaata başlamaktır.

Kullanıcı Adı Investment Limited CEO’su Reuben Kimani’ye göre, stratejik bir yerde arazi satın almak başarılı bir yatırıma sahip olmak için iyi bir adım. Boş arazi satın almak, gayrimenkule girmenin en kolay ve en ucuz yoludur.

Ayrıca Bakınız.  Kripto Borsaları Komisyon Oranları 2022

Yatırım amacı ve Yatırım Ufku

Yatırımınızın amacını anlamak, sizin için en iyi gayrimenkul seçeneğini seçmenizi kolaylaştırır. Aylık bir gelir akışına ihtiyacınız varsa, muhtemelen kiralamaya hazır durumda bir ev satın almanız gerekecektir.

Ev satın almak ve değiştirmekle ilgilenen biriyseniz, iyi bir kar marjı elde etmeniz gerekiyorsa, zaman faktörü ve maliyet en büyük önceliğiniz olmalıdır. Mümkün olan en az zamanı kullanmanız gerekir.

Daha fazla bilgi edinmek için https://tr.wikipedia.org/wiki/Emlak adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gayrimenkul Ev Satın Alırken Nelere Dikkat EdilmeliCevap bırakın