Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler

Instagram’da en çok beğeni alan resimlerin başında manzara ve mekan resimleri gelmektedir. Instagram’da kullanıcı kullanıcı hesabının keşfete düşmesi ve görünürlüğünün artmasına da etki eden bu resimler için, İstanbul’da birçok güzel yer ve mekan yer almaktadır. İstanbul’un en kaliteli Instagram’lık yer ve mekanlarını, haberimizde bir araya getirdik.

Instagram’da birçok popüler hesap yer alıyor. Bu hesapların geniş takipçi kitlesine ulaşmasında, paylaştıkları resimler ve o resimlerda kullandıkları konum bilgileri etkili oluyor. Bulundukları şehrin fotoğraf çekimi için en güzel ve ideal mekanlarını ve yerlerini seçen kullanıcılar, bununla birlikte beğenisi yüksek olan paylaşımları da elde etmiş oluyorlar. İstanbul, bu tarz mekan ve yerlerin çoğunlukta olduğu şehirlerin başında geliyor. Ücret ödeyip fotoğraf çekilmek için tercih edilen konsept mekanların yanında, tarihi dokusuyla alakalı uyandıran yerler de yoğun ilgi görüyor. Peki bu yer ve mekanlar nerelerdir? Instagram’da efekt dahi kullanmadan tamamen doğal hali ve konum bilgisiyle yüksek beğeni ve görünürlük alınmasını sağlayacak yer ve mekanları, haberimizde listeledik.

İSTANBUL’UN EN KALİTELİ INSTAGRAM’LIK YERLERİ VE MEKANLARI

# 1 GALATA

İstanbul’un en çok beğenilen yerlerinden olan Galata, hem yer aldığı mekan hem de kule tepesinden güzel resimler çekilmesini sağlıyor. Galata Kulesi’nin etrafında yer alan mekanlarda da, kule arka manzara yapılarak fotoğraf çekimleri yapılabiliyor.

# 2 SULTANAHMET CAMİİ VE ÇEVRESİ

Fatih’te yer alan Sultanahmet Camii, yıllardır fotoğraf sanatçılarının en çok tercih ettikleri çekim yerlerinden olmaktadır. Sultanahmet Camii ve etrafında, manevi ve tarihi dokuyu yansıtabileceğiniz resimler çekebilirsiniz.

# 3 ORTAKÖY

Instagram denilince akla ilk gelen yerlerden olan Ortaköy, Ortaköy Camii ve eşsiz deniz manzarasını arkanıza alıp derinlik algısını oluşturabileceğiniz fotoğraf çekilmenizi sağlıyor.

# 4 KARAKÖY

Karaköy sokakları ve konsept mekanları, Instagram’a fotoğraf çekilmek için en ideal semtler arasında bulunuyor. Özellikle cafelerin çoğunlukta olduğu sokaklarda, yaz akşamları için renkli resimler çekilebiliyor.

Ayrıca Bakınız.  İkinci el telefon ve tablet satışında yeni dönem

# 5 HAPPY HOUR

Instagram müzesi sloganıyla açılan ve içerisinde birçok tema bulunduran Happy Hour, Galata’da yer alıyor. Makul bir giriş fiyatı de yer alan bu müze, sosyal platform fenomenleri ve bazı ünlü isimler tarafından da tercih edilmekte.

istanbul’da fotoğraf çekilecek kapalı mekanlar,

istanbul’da fotoğraf çekilecek cafeler,

istanbul’da düğün fotoğraf çekilecek yerler,

istanbul’da portre fotoğraf çekilecek yerler,

Galata Kulesi en güzel nereden çekilir,

Instagram kafeleri,

istanbul’da fotoğraf çekilecek duvarlar,

Araba fotoğrafı çekilecek yerler İstanbul,Cevap bırakın