Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İstanbul’un en iyi 6 kitap kafesi

Son zamanlarda kütüphaneler, kütüphane kitap konseptinde tasarlanıyor. Kütüphanelere giden bireyler artık aynı anda hem ders çalışıp kitap okuyorlar hem de yemek yeyip kahve içiyorlar. İstanbul’da da birçok kitap kafe bulunuyor. Sizler için görülmesi gereken en kaliteli 10 kitap kafeyi biraraya getirdik.

Eskiden kütüphane denilince akla yalnızca sessizliğin hakim olduğu ve ders çalışılıp kitap okunan yerler gelirdi. Lakin günümüzde bu algı yerini yavaş yavaş kitap kafe kültürüne bırakıyor. Son dönemin yükselen mekan konsepti trendlerinden kitap kafe, aynı anda hem ders çalışılıp kitap okunan hem de yemek yenilip kahve içilebilen mekanlara verilen addır. İç tasarımlarıyla da özellikle Instagram influencerlerinin bir numaralı tercihi olan bu mekanlardan İstanbul’da oldukça fazla bulunmaktadır. Bu mekanlara gidip dostlarınızla donanımlı ve keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Kitap seçenekleri aracılığıyla bu yerlere anne ve babanızla da gidebilir, onlar kitaplarını okuyup kahvelerini yudumlarken siz de dersinize çalışabilir ya da aynı biçimde onlara eşlik edebilirsiniz.

Peki İstanbul’da gidilecebilecek en kaliteli kitap kafeler nerelerdir?

MİNOA BOOK & STORE

Beşiktaş Akaretler, Şişli Maslak ve Nişantaşı’nda şubeleri yer alan Minoa Book & Store, hem kitap okuyabileceğiniz hem de lezzetli bir kahve içip tatlı yiyebileceğiniz mekanlar arasında bulunuyor. Gece 24.00’a kadar açık olan bu kitap kafe, özellikle gastronomi alanında azımsanmayacak derecede çok kitap çeşidine sahip.

FİLL BOOKS

Bu tarz mekanların en bilinenleri içerisinde bulunan Fill Books, Karaköy’de bulunuyor. Bu mekanda kahvaltı edebilir, kahve içebilirsiniz. Mekanın üst katında yer alan 2 salıncak bulunuyor. Bu salıncaklar, özellikle fotoğraf tutkunlarının bir numaralı tercihi oluyor.

MOC

Üçüncü dalga kahve dükkanlarından biri olan Moc içerisinde, boydan boya dizayn edilmiş bir kütüphane ve kahve içilip kitap okunabilecek koltuk köşesi bulunuyor. Buranın yalnızca Nişantaşı şubesi bulunuyor.

Ayrıca Bakınız.  İzmir Konak'ta Genç kız dehşet saçtı!

MEPHİSTO KİTABEVİ & KAFE

Mephisto da bu listede yer alan en çok beğenilen mekanlar arasında bulunuyor. Beyoğlu, Beşiktaş ve Kadıköy şubeleri yer alan Mephisto Kitabevi & Kafe, hem kitap okuyup hem de yemek yiyebileceğiniz mekanlar arasında bulunuyor. Bu kitabevinde imza günleri de düzenlenebiliyor.

TASARIM BOOKSHOP & CAFE

Kadıköy’de yer alan Tasarım Bookshop & Cafe, iç mimarisi ve ev yapımı içecekleriyle ilgi görüyor. Moda’nın en sessiz ve sakin mekanı olarak da anılan bu yerde, sessizlik ortamından yararlanıp üniversite tezinizi bile yazabilirsiniz.

NAİL KİTABEVİ & CAFE

Kuzguncuk denilince akla gelen ilk yerlerden olan Nail Kitabevi & Cafe, hem oldukça sessiz hem de Instagram’da fotoğraf paylaşma tutkusu olanların ilk tercihleri arasında bulunuyor.Cevap bırakın