Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ramazan Arıtürk kimdir? Evi nerede? Elmadağ Hukuk

Merhaba Bilge kişi okurları bugün sizlere bugünlerde ismi çok fazla konuşulan bir isimden bahsetmek istedik.. Biyografisini ve kısaca hayatından bahsedeceğimiz kişi Ramazan Arıtürk. peki Ramazan Arıtürk kimdir?, Ramazan Arıtürk evi nerede?, Ramazan Arıtürk nerede yaşıyor?, Ramazan Arıtürk kaç yaşında? gibi merakla araştırdığınız soruların cevabını sizlere bu yazımızla detaylı bir şekilde açıklıyoruz. Siyasette yaşanan konulara yönelik yaptığı açıklamaları ile gözleri üzerine toplayan Ramazan Arıtürk kimdir nerelidir? kısaca Ramazan Arıtürk biyografisi..

RAMAZAN ARITÜRK KİMDİR NERELİDİR?

Av. Dr. olan Ramazan Arıtürk, Elmadağ Hukuk Bürosunu kuran kişidir.. Çalışma alanları genellikle şirketler ve ticaret hukuku, finans, ceza hukuku ve gayrimenkul hukuku gibi yerlerde oldukça fazladır. Şirket danışmanlığı, sözleşme müzakereleri, şirket birleşme ve devir almaları ile alakalı ve yine şirketlerin yeniden yapılandırılması ve tasfiyesi işlemlerinde oldukça deneyimlidir. Birçok ulusal ve uluslararası tahkim davaları ile yerel mahkemelerde görülen hukuk davalarında yerli ve yabancı müvekkilleri temsil etmiştir.

Ramazan Arıtürk, T.C Sağlık Bakanlığınca yaptırılmakta olan PPP (kamu özel ortaklığı) modeli ile hayata geçirilen Şehir Hastaneleri Projesinde ulusal ve uluslararası sözleşmeleri ile proje finans sözleşmelerinde Bakanlığa ve sonrasında özel sektöre hukuki danışmanlık yapmıştır.

T.C Enerji Bakanlığı tarafından yaptırılmakta olan Sinop Nükleer Enerji Santralinin uluslararası sözleşmelerinde Bakanlık adına hukuki danışmanlık yapmış, bu konuda yapılmakta olan uluslararası müzakerelerde T.C Enerji Bakanlığı’nı temsil etmiştir.

Ramazan Arıtürk ayrıca uluslararası finans ve bankacılık, Uluslararası finans kuruluşları ve yabancı stratejik yatırımlarla ilgili olarak proje finansmanı alanında da şirketlere ve kurumlara danışmanlık vermektedir.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Lisans, 1993

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı, Yüksek Lisans, 2008

Ayrıca Bakınız.  Berat Albayrak Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede Kimdir 2022

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı, Doktora, 2011

Üyelikler

İstanbul Barosu, 1994

Diller

Türkçe, İngilizce

Elmadağ Hukuk Bürosu Adresi

Websitesi
https://www.elmadaghukuk.com/tr/
Ofis E-posta Adresi
[email protected]
Adres
ESENTEPE MAHALLESI, BÜYÜKDERE CADDESİ, KESKİN KALEM SOKAK, NO:17/7, ARYA PLAZA 34394, ŞİŞLİ/ İSTANBULCevap bırakın