Münih nerede? Münih gezilecek yerler

0

Almanya’nın en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri olan Münih, yalnızca ülkesinin değil Avrupa’nın bir çok kıtasının da en büyük şehirleri …

Almanya’nın en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri olan Münih, yalnızca ülkesinin değil Avrupa’nın bir çok kıtasının da en büyük şehirleri arasındadır. Peki Münih’e gittiğinizde gezilip görülmesi gereken yerler nerelerdir? Bavyera Eyaleti’nde yer alan Münih hakkında bilinmesi gerekenler ve gezi rehberi, yazımızın detayında.

En çok gurbetçimizin yer aldığı Avrupa ülkelerinin başında gelen Almanya’ya gidildiğinde görülmesi gereken illerin başında gelen Münih, ülkesinin Berlin ve Hamburg daha sonra gelen en büyük üçüncü şehridir. Bavyera Eyaleti’nde yer alan Münih, bunun yanı sıra bu eyaletin de en büyük şehri ve başkentidir. Almanya’da her bir eyaletin kendi başkenti yer almaktadır. Berlin ise ülkenin genel olarak başkenti konumundadır. Nüfusunun 300 binlik bir kısmı yabancılardan oluşan şehirde bu grubun en az 43 bin kişilik kısmını Türk vatandaşları oluşturmaktadır. 2. Dünya Savaşı’nda büyük hasar, zarar gören şehirde gezilmesi gereken yerler sırasıyla şöyledir:

# 1 ALMAN TEKNOLOJİ MÜZESİ

Dünyanın en büyük bilim ve araştırma müzesi olarak kabul edilmektedir. Görünümü, Bremen Bölgesi’ndeki yapılara benzer olan müze, 1903 senesinde kurulmuştur. 100 binden çok eseri içinde bulundurur ve her sene en az 1.5 milyon ziyaretçiyi ağırlar. Yapılışları 1880’li yıllara dayanan araçları da, antika eserleri ve uçakları da sergiler.

# 2 MAXİMİLİAN CADDESİ

Şehrin en mühim turistik yerlerinden olan cadde, hafta sonları bi hayli kalabalıktır. Cumartesi akşamları özel gösterilerin de yapıldığı caddede, mimari yapılar göze çarpmaktadır. Alışveriş yönünden da en uygun yerdir. Lüks oteller de hep bu caddeler üstünde bulunur.

# 3 MÜNİH OLİMPİYAT PARKI

2005 yılına kadar Bayern Münih tarafından tercih edilen, 1972 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan park içinde televizyon kulesi, olimpiyat stadyumu ve zengin yemek menüsünün yer aldığı lüks ve şık bir restaurant bulundurmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  socios.com Nedir Nasıl Kullanılır? Üye Olunur? Nasıl Fan Token Alınır Satılır

# 4 NYMPHENBURG SARAYI

Avrupa kıtasının en çok ziyaretçi alan ve en büyük saraylarından olan Nymphenburg, Barok Döneme ait izler taşımaktadır. 1664 senesinde inşa edilmiştir. İçi̇nde güzellik galerisi, at ve arabalar koleksiyon salonu, insan ve doğa müzesi yer almaktadır.

# 5 MARİENPLATZ

Tarihi yapıları ve sokaklarında yer alan cafeleri ile ünlü olan bu yer, ilk kurulduğu 1158 senesinde suçluların cezalandırıldığı alan olarak bilinmektedir. Eski Belediye ile Yeni Belediye Sarayı da yine bu cadde üstünde yer almaktadır.

# 6 BMW MÜZESİ

Bir sanayi ülkesi olan Almanya’da, BMW Müzesi görülmesi gereken yerlerdendir. Minicooper araçlar için özel bir yeri olan müze, 1972 senesinde kurulmuştur. BMW’ye ait araç ve aksesuar koleksiyonunu bulundurmaktadır.

Münih,
Bayern Münih,
Münih gezilecek Yerler,
Münih nüfusu,
münih’te ne yenir,
Bavyera,
Almanya şehirleri,
Münih Nerede,


Cevap bırakın