Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sanko Üniversitesi Kampüs İnşaatında Start Verildi!

Geçtiğimiz yıllarda Sanko Üniversitesinin Kampüs müjdesi yaşanan salgın ve farklı sorunlardan dolayı bilindiği gibi ertelenmişti. Bu yıl projesi tamamlanan Sanko Üniversitesi Kampüs inşaatının yapım aşamasına başlandı. 18 Ay içerisinde tamamlanması beklenen Kampüsün 2021 Yılının sonuna doğru tamamen faaliyete geçeceği söylenmekte.

SANKO ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS İNŞAATI SERİNCE

Konukoğlunun geçtiğimiz yıllarda Kampüs müjdesini böyle vermişti. Kampüsümüzü Serince bölgesinde geniş bir alan üzerine yapacağız” dedi. SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi 1’inci sınıf talebeleri, ‘Beyaz Önlük Giyme’ töreninde önlük giyerek hekimliğe giden yolda ilk adımı atmanın heyecanını aileleriyle beraber yaşadı.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeleri Ali Konukoğlu, Gürkan Tural ve Dr. İbrahim Konukoğlu, SANKO Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bayram, SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayşen Bayram ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yusuf Zeki Çelen’in katılımı ile tertip edilen törende konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, üniversite kampüsü için üç projenin yarıştığını ve bu projeler arasından seçimlerini yaptıklarını sözlerine ekledi.

Konukoğlu, “Geçen sene kampüs müjdesini vermiştik. bu yıl üç proje yarıştı ve bu projeler arasından seçimimizi yaptık. Önümüzdeki yıl çalışmalara başlıyoruz. Serince bölgesinde ülkemize ve bölgemize yakışır bir üniversite yapacağız” şeklinde konuştu.”İyi bir insan ve başarılı bir sağlık çalışanı”Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı da, “Yerelden kainatsele sloganıyla talebelerimizi, ülkemizde ve dünyanın dört bir tarafında evvel iyi bir insan, sonra başarılı bir sağlık çalışanı olarak görev üstlenmesi maksadıyla yetiştiriyoruz” ifadelerine yer verdi. Dağlı, “Üniversitemizde, 34 profesör, 9 doçent, 44 doktor öğretim üyesi, 12 öğretim görevlisi, 10 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 109 öğretim elemanımızla birlikte canla başla çalışmaktayız” dedi.”Tıp Fakültesi ilk mezunlarını verecek”SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin eğitime yansıyan birçok güçlü yanı olduğunu dile getiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Murat Akkın, “2014 senesinde eğitime başlayan ilk talebelerle beraber akademik yılın bitiminde yaşayacakları mezuniyet heyecanının başladığına işaret ederek, “Müfredatımızda güncel temel ve klinik tıp bilgi ve becerilerinin donanımı sağlayan derslerin yanı sıra, hekimlik mesleğinin profesyonelliğine yönelik sahip olduğu özellikleri destekleyen uygulamalı eğitim bileşenleri de bulunuyor.

Ayrıca Bakınız.  99 Milyon Yıllık Cehennem Karıncası Fosili Bulundu!

Dünya Sağlık Örgütü ve ülkeler arası tıp eğitimi organizasyonlarının hedeflediği çağdaş yaklaşımla; toplumun sağlık sorunlarını tanıyan, izleyen ve çözüm getiren donanımlı hekim hedefine yönelik bir öğretim programı uyguluyoruz” diye konuştu.İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Sarıfakı, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Özkaya, SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Arzu Tuna, Gaziantep- Kilis Tabip Odası Genel Sekreteri Doğan Eroğulları, akademisyenler, talebeler ve ailelerin katılımı ile Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde tertip edilen Beyaz Önlük Giyme töreninin sonrasında Tıp Fakültesi Dekanı Salih Murat Akkın ile 1, 2 ve 3’üncü sınıf öğrenci temsilcileri tören pastasını kesti.Sanko Kampüs için Serince’yi seçtiCevap bırakın