Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yaşam çiçeği nedir? Yaşam çiçeği kolyesi anlatımı

Son Zamanda adını sıkça duymaya başladığımız yaşam çiçeği, kainatın ve yaşamın tüm kodunun ve başlangıcının bu sembolde gizli olduğuna inanılıyor. Yaşam çiçeği kolyesinin negatif etkileri azalttığı söylendiği için kuyumcularda birçok değişik seride yaşam çiçeği kolyesi modelleri bulunuyor. Peki şans getirdiğine inanılan yaşam çiçeği nedir, Yaşam çiçeği kolyesi modelleri ve fiyat aralıkları nedir? Yaşam çiçeği evde nereye asılır? İşte yanıtlar:

Yaşam çiçeği pozitif titreşimi yükselterek kişinin kendini daha iyi hissetmesini ve dışarıya yansıtmasını sağladığı düşünülüyor. Yaşam çiçeğini yüzyıllardır kişiler için özel anlamlar ifade eden sembollerin içinde en bilineni ve en değerlisi olarak kabul ediliyor. Yaşam Çiçeği insan ve tüm canlıların yaradılışını geometrik bir biçimde anlattığı biliniyor. Yaşam çiçeği, insanın ve tüm canlıların yaradılış düzeni yaşam çiçeğinin geometrik biçimlerinde gizlidir. Dünya çapında “sessizliğin dili” ve “ışığın dili” olarak da anılan yaşam çiçeğinin odak noktası, saf şeklinde ve orantısında olduğu ifade edilir. Peki en güzel yaşam çiçeği kolyesi modelleri nelerdir? İşte birbirinden güzel yaşam çiçeği kolyesi modelleri:

YAŞAM ÇİÇEĞİ KOLYESİ MODELLERİ

Yaşam Çiçeğine çiçek denilmesinin nedeni yalnızca çiçeğe benzemesinden değil meyve ağacının evrelerini temsil etmesinden dolayıdır da. En dış çember dahil, iç içe geçmiş 20 çemberden oluşur ve her şeyin sırrını içinde sakladığına inanılır.

22 Ayar Altın Yaşam Çiçeği Kolye ALTINBAŞ 8.972 TL

Yaşam çiçeğinin içerisinde yer alan ilk 7 çember dünyanın 7 günde oluştuğunu işaret ettiğine inanılır.

22 Ayar Altın yaşam çiçeği kolye ALTINBAŞ

Yaşam çiçeği geometrik biçimler ile bağdaştırılıyor ve semavi dinlerin hemen hemen hepsinde yaşam çiçeği kullanılıyor. Yaşam çiçeğinin içerisinde bunun yanısıra Platon’un 5 cismi ile Metatron’un küpü bulunuyor. Platon’un 5 cismi ile Metatron’un küpü ise tüm kainatin varoluşunu inşa etmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Dizilerde kullanılan ev dekorasyonları

22 Ayar altın yaşam çiçeği kolye ALTINBAŞ

Yaşam çiçeği sembolünün çiçek olarak ifade edilmesinin tek nedeni çiçeğe benzemesi değildir. Sembol, çiçeğe benzemesinin yanı sıra meyve ağaçlarını de temsil etmektedir. Bu da sembole yaşam çiçeği adının verilmesinin en büyük nedenidir.

İnsan ve yaşamı ortaya çıkaran en mükemmel simge olarak kabul edilen yaşam çiçeğinin evrelerine pek çok tarihi eserde rastlamak mümkündür. Mimar Sinan’ın hemen hemen tüm eserlerinde, Hacı Bektaş Türbesinde, Pompeii şehrinde, Divriği Camii Yaşam çiçeğinin evrelerini ortaya çıkaran en ünlü eserler olarak ifade edilebilir.

22 Ayar Altın Yaşam Çiçeği Kolye ALTINBAŞ 6.609 TL

Stilinizi ve tarzınızı yeniden yaratmanıza ön ayak olacak Yaşam Çiçeği kolye modelleri ile her kadının ilgi odağı olmayı başarıyor.

Gümüş Yaşam Çiçeği Kolye OKKA GÜMÜŞ 129.90₺

Kusursuz ve göz alıcı tasarımları ile favori mücevherleriniz arasında bulunacak olan yaşam çiçeği kolye modelleri, hem özel günlerde hem de günlük yaşamda kolayca kullanabileceğiniz tasarımlardır.

22 Ayar Altın Yaşam Çiçeği Kolye ALTINBAŞ 9.362 TL

Şık ve zarif görünmeniz sağlayacak Yaşam Çiçeği kolyesi, tarzınız nasıl olursa olsun her elbiseinizle uyum sağlayacaktır.Cevap bırakın