Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Zoom dil değiştirme: Zoom nasıl Türkçe yapılır? Kasım 2021

Zoom dil değiştirme: Zoom nasıl Türkçe yapılır? Kasım 2021

Tüm dünyada ve ülkemizde dijitalleşme ve mobilizasyon her geçen gün daha da artıyor. Özellikle koronavirüs salgını ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte uzaktan öğrenme ve çalışma hayatımızın vazgeçilmezi olma yolunda önemli adımlarla ilerliyor. Doğal olarak bu dönüşüm kendisiyle birlikte yeni Teknoloji ve uygulamaları da yanında getiriyor. Bu uygulamaların başında da Amerika Birleşik Devletleri menşeili Zoom uygulaması geliyor.

Zoom uzaktan eğitim ve çalışma süreçlerinde son iki yıldır sıklıkla kullanılan programların başında geliyor. Kullanıcı dostu arayüzü, sahip olduğu teknolojik alt yapı, Amazon AWS sunucularını kullanıyor olması ve bütçesiyle milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor ve kullanılıyor. Bu durum bizim ülkemizde geçerli. Zoom için önemli bir pazar olan Türkiye’de kullanıcıların en çok zorlandıkları durum ise Zoom’un İngilizce olması. Türkiye pazarına önem veren firma bu eksikliği fark etmiş olacak ki Zoom için Türkçe dil desteğini kullanıma sundu. Peki Zoom nasıl Türkçeleştirilir ve Türkçe kullanılır?

Zoom nasıl Türkçe yapılır?

Kasım 2021’den itibaren Zoom yeni bir güncellemeyle Türkçeyi de dilleri arasına ekledi. Ancak Türkçe şimdilik yalnızca masaüstü uygulaması için  Bunun için Zoom’u bu tarihten önce yüklediyseniz, uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Bilgisayarınızın dili Türkçe ise, uygulama otomatik olarak Türkçe olacak.

Bilgisayarınız farklı bir dildeyse;

Güncelleme işlemini tamamladıktan sonra, Zoom bilgisayarınızda açık durumdayken bilgisayarın sağ alt kısmındaki Zoom simgesine sağ tıklayın. Yanda açılan menüde ‘Switch Languages’ seçeneği ile karşılaşacaksınız. Tıkladığınızda yanında farklı dil seçeneklerinin olduğu bir menü çıkacak.

Buradan istediğiniz dili seçmeniz yeterli. Daha fazla bir şey yapmanıza gerek kalmadan Zoom dili değiştirecek.

 

Zoom programını indirmek ve kullanmak için https://zoom.us sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Drone'lerin Hayatımızı Olan Etkisi?

Daha fazla Bilgelik için Aplikasyonumuzu indirebilirsiniz. İndirmek için simgeye tıklayınız.Cevap bırakın