Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Zyxel WAH7601 Kurulumu ve İncelemesi

Zyxel’in WAH7601 kod ismiyle isimlendirdiği bu mobil router’ı tam anlamıyla yalnızca hotspot donanımıne dayalı bir ürün. Tek işi bu. Yani çalışırken aynı anda diğer pek çok iş ile meşgul olan bir telefon ile kıyaslandığında, daha kesin bir performans elde etmenizi sağlıyor. Zira mobil cihazınuzun hostpot donanımıni açtığınızda, mesela arkada size WhatsApp‘tan bir video dosyası geldiğinde yahut yüksek kapasiteli bir dosya indirmeye uğraştığınızda, ötürüsı ile mobil cihazınuzun mobil internetine bağladığınız diğer cihazların da internet kalitesi ister istemez düşüyor. bunun yanısıra bir de zaten halihazırda mobil cihazların günü kurtarmaya uğraştığınız kısıtlı pil ömrü de düşünüldüğünde, eğer amacınız düzenli ve güçlü mobil internet paylaşımında bulunmaksa, bu tip bir cihaz edinmeniz en mantıklı olanı.

Piyasada bu tip mobil hotspot donanımı gösteren pek çok cihaz var, en yenilerinden biri ise Zyxel WAH7601 oluyor. Kullanımı oldukça kolay. Cihazın içine mobil veri hattı tanımlı bir SIM kart takıyor, cihazı çalıştırıyor ve bağlanıyorsunuz, hepsi bu kadar.

Bu minik cihaz 10 adede kadar çevre cihazına bağlantı desteği sağlayabiliyor. 150 Mbps‘e kadar indirme ve 50 Mbps‘e kadar yükleme hızları sağlayan cihaz, bu değerlerle de günümüz gereksinimlerini karşılayacak düzeyde bir bağlantı performansı sağlayabiliyor.

4G hatları destekleyen Zyxel WAH7601 içinde 2000 mAh kapasitesinde bir batarya bulunuyor. Bu batarya ile 8 saate kadar kesintisiz paylaşım sağlayabiliyorsunuz. Süreyi uzatmak için ise, bu cihaza bağlayacağınız minik bir mobil şarj cihazı yeterli oluyor.

Tasarım açısından ise çok çekici olmadığını söylemek lazım. Piyasada daha albenili modeller var, Lakin bu fiyatı yükselten bir etken oluyor tabii ki; burada seçim size kalmış. Plastik malzemeden oluşan cihazın, ön yüzünde 4 bildirim LED‘i, arkada ise microUSB girişi yer bulunuyor. Yan tarafında da güç butonu ile WPS düğmesini görebiliyorsunuz.

Ayrıca Bakınız.  2021'de iOS Uygulama Geliştirme için Bilinmesi Gereken 6 Trend

Sonuç

Sonuç olarak Zyxel WAH7601, işini iyi biçimde yapan bir cihaz oluyor. Performansıyla tatmin eden, çevre cihazlara veri aktarımını iyi biçimde yapabilen basit bir cihaz olan Zyxel WAH7601, özellikle seyahatlerde internete bağlı durumda tutması gereken pek çok cihazı olanlara yahut sabit internet hattı yerine mobil çözüm arayanlara iyi bir alternatif oluyor. Tabii bir de işin tatil boyutu var. Mesela yazlığınızda yerel bir internet hattı yoksa, bu cihaz işinizi çok rahat görecektir.

Zyxel WAH7601’in şu an piyasada 459 TL fiyatla bulunabildiği bilgisini de verelim.

CHIP Online Notu: %85

+ Pratik çözüm
+ 10 cihaza kadar bağlantı desteği
+ 8 saate kadar pil performansı

– Plastik malzeme

Zyxel WAH7601 Alternatifleri Neler?

Zyxel WAH7601’e daha düşük fiyatlı bir alternatif olarak Huawei Vınn Mobile Wifi E5576-320 modeli de değerlendirilebilir.

Kimler Zyxel WAH7601 Satın Almalı?

İyi bir 4G Mobile Wi-Fi Router’a gereksiniminiz varsa, Zyxel WAH7601 işinize yarayacaktır.

Zyxel WAH7601 Teknik Özellikleri

Zyxel WAH7601 Kurulumu  Resimli Anlatım İçin TıklayınızCevap bırakın