Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Acun Ilıcalı’nın Exxen’i fırtına gibi geliyor! Exxen ücretli mi?

1 Ocak 2021’de yayına başlayacak Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen, yeni dizi ve programlarının duyurularını art arda yapmaya devam etmekte Peki Exxen ne demek? Exxen ne zaman açılıyor? Exxen hakkında abonelik ücretli mi, fiyatı ne kadar suallerı araştırılıyor.

Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen, yayın hayatına başlamak için gün sayıyor. 1 Ocak’ta izleyiciyle buluşacak olan Exxen’in yapımları da art arda açıklanmaya devam etmekte.

ENİS ARIKAN EXXEN’DE!

Ünlü oyuncu ve sunucusu Enis Arıkan, Exxen’de sevenleriyle buluşacak. Exxen sosyal platform hesaplarından yapılan duyuruda, “Enis Arıkan ile kendinizi eğlencenin tam ortasında bulacaksınız! Bol kahkaha garantisi de bizden” ifadeleri kullandı.

KİRLİ ÇAMAŞIRLAR EXXEN’DE!

Exxen’de duyurulan bir diğer program ise Kirli Çamaşırlar oldu. Ünlü YouTuber Orkun Işıtmak’ın sunacağı program için yapılan duyuruda, “Cesaret edemediğiniz her şey Kirli Çamaşırlar programında sorulacak” ifadeleri kullanıldı.

EXXEN’E YILLIK 900 MİLYON TL BÜTÇE
Acun Ilıcalı Exxen projesine yıllık 900 milyon TL harcadığını sözlerine ekledi. Exxen için reklamlı ve reklamsız olarak iki seçenek sunacağını ve reklamlı olanın daha düşük fiyatlı olacağını sözlerine ekledi

EXXEN’DE HANGİ YAPIMLAR BULUNACAK?

Aleyna Tilki ve Cemal Can’ın başrollerinde olacağı bir müzikal proje olacak. Proje tasarımı Ali Atay’a ait Onur Ünlü yönetmenliğinde ve başrollerinde Haluk Bilginer, Songül Öden ile Ertan Saban’ın olacağı Şeref Bey adlı dizi seyirciyle buluşacak. Nurgül Yeşilçay, Hazal Türesan ve Selim Bayraktar’ın yer aldığı 8 bölümlük Vahşi Şeyler adlı dizi de platformda bulunacak.

Ayla, Müslüm ve Naim’in yaratıcısı Mustafa Uslu’dan başrolünde Özgü Namal’ın yer aldığı Hükümsüz adlı dizi bulunacak. Üç zengin ev kadınını anlatan Zehirli Çiçekler ve senaryo ile başrolde İbrahim Büyükak’ın adını gördüğümüz Enteresan Bazı Olaylar da diğer orijinal Exxen yapımları olacak. Dünya çapında ses getiren Next Top Model yarışması Burcu Esmersoy sunumuyla gerçekleşecek. Beyazıt Öztürk ve İbrahim Büyükak ise beraber bir programa imza atacak.

Ayrıca Bakınız.  Kenan İmirzalıoğlu'nu ağlatan yarışmacı!

Acun Ilıcalı’dan sürpriz bir proje ile Tolga Çevik’in Dostum Hoşgeldin ve Gökhan Çınar’ın Katarsis programları da Exxen’de olacak. Bunların yanı sıra fenomenler Semiraminta, Miço, Orkun Işıtmak, Reynmen ve Buğra Kazancı gibi isimler de Exxen’de özel şovlar hazırlayacaklar.

EXXEN ÜCRETLİ Mİ OLACAK?

Exxen’in web sitesi kuruldu lakin sitede şu an aktif olarak bir hizmet sunulmuyor. Exxen abonelik ücreti ne kadar olacağı diğer platformlarla rekabet etmesindeki en mühim etmenlerden biri olacak.

Exxen’in, Netflix gibi değişik fiyat aralıklarında hizmet vermesi bekleniyor. Yerli yapım olan Exxen’in Türkiye abonelik fiyat aralıklarının Netflix’ten daha ucuz olması muhtemel gözüküyor.

Yeni bir platform olduğu için abonelik gerektirmeden ulaşılabilecek ücretsiz yapımları barındıracağı da tartışmalar arasında bulunuyor.

Abonelik için ilk ay ya da birkaç ay süresince ücretsiz olması da seçenekler arasında.

EXXEN ABONELİK FİYATI BELLİ OLDU MU?

Platformun üyelik ücretlerinden bahseden Ilıcalı, sözlerine şöyle devam etti: “Hedefim iki versiyon yapmak. Biri reklamlı olacak bir reklamsız. Reklamlı olanda iyi bir indirim olacak. Platformun içindeki içeriğin değeri yıllık 900 milyon TL civarında. Buna gel bedava seyret dememizin şansı yok. Rahatsız etmeyecek biçimde reklamlı olanı bir fiyattan çıkacağız. Bu fiyat da bütün öğrenci kardeşlerimizin ulaşacağı biçimde. Önemli sponsorlarımız da olacak ve onlar gençler için daha da indirim yapacak.”

Exxen’in abonelik ücretlerinin ne kadar olacağı hala belirli değil. 1 Ocak 2021’de yayın hayatına girmesi plananan Exxen platformu için ilerleyen günlerde bu husustaki tüm sualler yanıt bulmuş olacak.

Exxen’in web sitesinde ve Instagram hesabında abonelik ücreti hakkında hiçbir bilgi yer almamaktadır.

KIZIM İSTİYOR DİYE YAPTIM

Şelale Kadak’ın YouTube programına katılan Acun Ilıcalı: “Bir gün baktım kızım Melisa nefes almadan #SihirliAnnem’in eski bölümlerini izliyor. Madem bu kadar seviyor ben de yenisini yapayım dedim. Şimdi çekiliyor.”

Ayrıca Bakınız.  Beyaz Show TV8 Kanalında Yeniden Başlıyor!

EXXEN NE DEMEK? NE ANLAM İFADE EDİYOR?

Exxen, Acun Ilıcalı’nın kurduğu dijital yayıncı platform olarak kamuoyuna duyuruldu. Yeni platformun isim babası ise ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programının da adını koyan ve bir dönem jüri kullanıcı hesabı görevini üstlenen Ali Taran oldu. Reklamcı Ali Taran’ın önerisiyle Exxen adını alan platformun adının anlamı hala bilinmiyor. Lakin magazin kulislerinde Exxen’de genel olarak yarışma programlarının yer alacağı konuşuluyor. Aynı zamanda Exxen platformunda belgeseller de bulunacak.

EXXEN NE ZAMAN AÇILACAK?

Exxen’in duyurulmasından sonra gözler Exxen ne zaman faaliyete geçecek sorusunun cevabına çevrildi. Exxen’in başlama tarihi için herhangi bir kesinlik söz konusu değilken; platformun sahibi ‘yakın zamanda birlikteiz’ açıklaması yaptı.Cevap bırakın