Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Çarşamba Günü Okunacak En Etkili Dua ve Zikirler

Haftanın üçüncü günü olan Çarşamba günü okunacak en etkili duaları siz değerli okurlarımız için paylaşmaya çalıştık. Çarşamba günü okunacak dua ile hafta boyunca sizlere oldukça faydalı olacağına inanıyoruz. Dua da zaten inanmak değil midir? Çarşamba günü okunacak en tesirli dua ile, o gün içerisinde karşılaşacağınız fenalıklardan korunursunuz. Çarşamba günü vereceğimiz duaları ve zikirleri kesinlikle okumalısınız. O gün gerçekleştireceğiniz işler Allah’ın izniyle sıkıntısız bir biçimde olacaktır. Bu duaları okurken Abdest almayı sakın unutmayın. İşte dualar ve zikirler :

Çarşamba Günü Okunacak Dualar
100 defa;
BİSMİLLÂHİRRÂHMANİRRAHÎM
“Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle”

100 defa;
LÂ HÂVLE VE KUVVETE İLLÂ BİLLÂHÎL ALİYYÜL AZİYM
“Güç ve kuvvet, yalnızca Yüce ve Büyük olan Allah’ın sayesinde elde edilir.”

100 kere “YÂ HÂLÎKU celle celâlühû” zikri okunur.

100 kerede “Sübbûhun, kuddûsün” zikri okunur Sonuncuda “Rabbüna ve Rabbül-melâiketi ve’r-ruh” söylenir.

Anlamı : Allâh-ü Teâlâ tüm noksan sıfatlardan münezzeh ve mukaddestir. Meleklerin ve Ruh (Cebrâil)’in Rabbidir

Hazreti Enes (RA) Rivayet edildiğine göre :

Her kim bu tesbihi günde bir defa okursa ya da haftada bir defa ya da ayda ve ya da senede hiç olmadı ömründe bir defa okusa geçmişine silgi çekilir günahları affolunur. (Hz.Enes (Radıyallâhu Anh))

1 Kere “Allahumme salli âlâ seyyidina Muhammedin Nebiyyil ümmiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim teslima
“Ey Allâh! Nebiyy-i ümmi den olan efendimiz, Muhammed’e âline (Ehl-i Beytine) ve sahâbesine çokça salat ve çokça selâm et!”

Çarşamba Günü Okunacak Zikirler
EL-MELİK: El-Melik simi şerifi,Çarşamba sabahı (90) kere çekilir.El-Melik zikrine devam eden,her türlü kötülükten kurtulur.Nufuz ve servet sahibi olur,Ruh ve sinir hastaları “Ya Kuddus ismiyle eş güdümlü zikrederse şifaya kavuşur.Her türlü dertten kurtulur.Ayrıca her gün yada her namazdan sonra okumakta,Allah’ın lutuf ve büyük yardımlarına nail olur.

Ayrıca Bakınız.  Dua Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

EL-FETTAH:Her türlü zorlukları kolaylaştıran,parasal ve manevi tüm kapıları açan manasına gelen Allah’ın “EL-FETTAH” ismi Çarşamba sabahı(489) kere zikredilirse;Maddi manevi kapılar açılır,her işinde başarılı olur,Güneş doğmadan her gün zikrine devam eden evlenmek isteyen bekar bireyler kısa vakitte muratlarına ererler.

EL-AZİM;EL-AZİM zikri her gün(1020) kere, zikredilmeye devam edilse maksadına ulaşır,duaları kabul olur istediğine kavuşur.Yine çarşamba sabahı zikredilirse duası kabul olur.Herkes doğrultusundan sevilir,korkulardan kurtulur,kötülüklerden korunur

ER-RAUF;. Çarşamba sabahı Yani Utart zamanında(286) kere okunmaya devam edilirse kalbi şevkatle dolar,hal ve kareketleri düzelir,herkes doğrultusundan sevilir.

MALİKEL-MÜLK:Bu ismin zikr,ne her devam etmek çok daha faydalıdır.her gün(212) defa zikreden bireyler,her muradına erer.her istediği parasal ve manevi talepleri kısa vakitte olur.Özellikle çarşamba sabah yani Utarit zamanında “Ya Malik’ül-Mülk,Ya Zü’l-Celal-i Ve’l-İkram celle celalühü” şeklinde okunması dileklerin kabulü amacıyla önemlidir.

Çarşamba günü okunacak Hacet dilek duaları

Çarşamba günü okunacak Esmalar Mutluluğun Şifresi

Çarşamba günü okunacak zikirler

Çarşamba günü öğle ile ikindi arası okunacak dua

Çarşamba günü okunacak Dualar Mutluluğun Şifresi

Perşembe günü okunacak Esmalar

Çarşamba günü dua saati

Çarşamba günü okunacak Muhabbet DuasıCevap bırakın