Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Diz ve dirseklerdeki kararma nasıl geçer?

Diz kararmaları hemen hemen her kişiin belirli bir yaş sonrası yaşadığı sorunlar arasında bulunmaktadır. Bazı zaman de dizler kapalı kaldığı için kararabilmektedir. Özellikle kış aylarının gelmesiyle beraber kapalı kalan dizler bir süre sonra kararmaya mahkum oluyor. Dizlerinizin kararmasından rahatsızsanız evde uygulayacağınız kolay yöntemlerle bu probleminuzu giderebilirsiniz. Peki dizdeki kararmalar nasıl geçer? İşte diz kararmalarınızı geçirecek tamamen doğal metodlar!

Zeytinyağı ve şeker karışımı

Eşit miktarda zeytinyağı ve şekeri karıştırın. Karışımı dirseklerinize ve dizlerinize sürün. 10 dakika süresince bu bölgeleri avuç içleriniz ile ovun. Sonrasında su ile durulayın.

Patates cilt rengini açmada etkili

Bir patatesi alın ufak dilimlere bölerek bir kabın içine koyun. Üzerine krem kıvamı alana kadar yoğurt ekleyin. Bu karışımı koyu renkteki dizlerinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Sonrasında su ile durulayabilirsiniz. Cildiniz istediğiniz renk tonuna gelene kadar bu işlemi tekrar edebilirsiniz.

Karbonattan faydalanın

Ölü cilt hücrelerinin cildinizden atılmasına yardımcı olan mucizevi tamamen doğal metodlar içerisinde bulunan karbonat bir çok konuda olduğu gibi diz kararmalarına da çok iyi glemektedir. Bunun için bir yemek kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı sütü karıştırın. Bu karışımı kararmasından rahatsızlık duyduğunuz dizlerinize ve dirseklerinize sürün. 5-10 dakika böylece bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu işlemi günlük olarak tekrarladığınızda rengindeki değişikliğe şahit olacaksınız.

Bal ve limon maskesiyle tamamen doğal peeling uygulayın

Taze bir limonun suyunu sıkın ve içine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Problemli bölgelere bu karışımı sürün ve 25 dakika beklemede bırakın. Sonrasında iyice duruladığınızdan emin olun.

Soğan ve sarımsak mucizesini deneyin

Koyu renkler için en etkili yollardan biri de soğan ve sarımsak mucizesidir. İkisi de birçok derde şifa niyetinde kullanılıyor. Bir diş sarımsağı temizleyip iyice ezin. Bir dilim soğanı da aynı biçimde ezerek ufalayın. Soğan ve sarımsağı karıştırarak dizinizdeki kararan bölgelerin üzerine sürün ve 5 dakika avuç içlerinizle dizlerinizi ovalayın. Sonrasında suyla temizleyin. Daha sonra 1 parça gliserin, 2 çay kaşığı limon suyu ve 4 çay kaşığı gül suyunu karıştırarak elde ettiğiniz karışımı bu bölgelere sürün.

Ayrıca Bakınız.  Aç karnına sarımsak yutmak zayıflatır mı?

Diz kararması nasıl geçer

Diz Kapakları kararması Kadınlar Kulübü

Dirseklerde kararma nedeni

Diz kapağı nasiri nasıl geçer

Dirsek kararması nedenleri

Dirsek kararması Nasıl Geçer Kadınlar Kulübü

Emekleyen bebeklerde diz kararması

Dirsek kararması ekşiCevap bırakın