Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Dünyanın en iyi kayak merkezleri

Türkiye’de ve dünya çapında gidilebilecek bir çok kayak merkezi yer alıyor. Ülkemizde en çok tercih edilen kayak merkezlerinin başında Uludağ ile Palandöken bulunuyor. Yurt dışında  yer alan popüler kayak merkezlerini ise makalemizde bir araya getirdik. İşte yurt dışında gidilebilecek en iyi kayak merkezleri.

Kış tatillerinde kayak merkezlerine gitmeyi tercih edenler bunun yanı sıra kış manzarasının tadına da varmak istiyorlar. Bunun için de kayak merkezleri için geniş bir şekilde incelemeye yöneliyorlar. Ülkemizde olduğu kadar yurt haricinde da, bunu sağlayacak birçok kayak merkezi yer alıyor. Çoğunluğu Avusturya’da yer alan bu kayak merkezlerinde bunun yanı sıra ülke kültürlerine dair de bilgiler edinebiliyorsunuz. Sizler için, yurt haricinde gidilebilecek / muhakkak görmeniz gereken en güzel kayak merkezlerini bir araya getirdik…

YURT HARİCİNDE GİDİLEBİLECEK EN GÜZEL KAYAK MERKEZLERİ

# 1 ST. ANTON – AVUSTURYA

Dünya Alp Disiplini Kayak Şampiyonası’nın 2001 yılı konut sahibi olan bu kayak merkezi, bölgenin en çok kar yağışı alan yeri olarak gözleri üstüne topluyor. Pistlerinin uzunluğu 350 kilometredir ve 100’e yakın telesiyej yer almaktadır. Telesiyej; kayak merkezlerinde yer alan ufak bir kayak tipidir.

# 2 KİZTBÜHEL – AVUSTURYA

Avusturya’da yer alan bir başka kayak merkezi olan Kitzbühel, sahip olduğu Orta Çağ kasabası görünümüyle dünyanın en ilgi çekici yerleri arasında bulunmaktadır. Tirol Alpleri’nin üstünde yer alan merkez, yalnızca Avrupa’nın değil Dünya’nın da en kaliteli kayak merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

# 3 MAVROVO – MAKEDONYA

# 4 CORTİNE D’AMPEZZO – İTALYA

# 5 GUDAURİ – GÜRCİSTAN

Ayrıca Bakınız.  Vera ne demek? Vera isminin anlamı


Cevap bırakın