Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İşletmenizi Çevrimiçi Büyütmek için Gerekli En Son İçerik Pazarlama Stratejisi 2021

İşletmenizi Çevrimiçi Büyütmek için Gerekli En Son İçerik Pazarlama Stratejisi

İçerik, günümüzün dijital toplumunun temel bileşenidir. Dijital pazarlamacılara göre içerik, her işletmenin can damarıdır. Web sitenize trafik çeken ve olası satış dönüşümüne yardımcı olan motordur.

Şirketinizi internette büyütmenize yardımcı olmak için bir işletme sahibi olarak içerik stratejinizi her zaman güncel tutmalısınız. Ne zaman ve nasıl satın almayı planladıklarına bakılmaksızın potansiyel müşteriler ve tüketicilerle iletişim, herhangi bir etkili içerik stratejisinde en önemli öncelik olmalıdır.

İster içerik pazarlamasında yeni olun, ister bir süredir yapıyor olun, ürettiğinizden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için stratejinize dikkat edin.

İçerik pazarlaması nedir
İçerik pazarlaması nedir

İçerik pazarlaması nedir?

Şirketlerin %92’sinin içeriğin önemli bir varlık olduğuna inandığını biliyor muydunuz?

İçerik pazarlama teknikleri, marka bilinirliğini artırmak, arama motoru sıralamalarını yükseltmek ve müşterinin dikkatini çekmek için dijital pazarlama çabalarını geliştirir ve doğru kanala dağıtır.

İşletmeler, potansiyel müşterileri beslemek ve web analitiği, anahtar kelime analizi ve özel strateji fikirleri kullanarak satışlara izin vermek için içerik pazarlamasından yararlanır. Pazar istatistiklerine göre, işletmelerin yüzde 72’si içeriğin daha fazla potansiyel müşteriyi dönüştürmelerine yardımcı olduğu konusunda hemfikir.

İçerik Pazarlamasının faydaları nelerdir
İçerik Pazarlamasının faydaları nelerdir

İçerik Pazarlamasının faydaları nelerdir?

Her şirketin amacı, satış ve pazarlama ekiplerini entegre etmektir, ancak bu hedefe nadiren ulaşılır. İçerik pazarlaması ile her iki departmanın çabaları aynı dönüşüm hunisinden beslenir ve ölçekli hizalamayı kolaylaştırır.

Ayrıca Bakınız.  Karıncaların Evden Uzak Tutulması: Doğal ve Kimyasal Yöntemler ve Dua - 2023

Özelleştirilmiş bir müşteri adayı besleyici içerik pazarlama yaklaşımı, olası satış miktarını artırmanıza yardımcı olabilir. Benzer şekilde, artan web sitesi trafiği, sosyal medyada harcama yapmayı ve organik içerik oluşturmayı gerektiriyor.

Başarılı bir içerik pazarlama kampanyasının avantajlarından bazıları:

  • Ölçülebilir, eyleme geçirilebilir sonuçlar
  • Daha fazla trafik
  • Daha yüksek arama motoru sıralamaları
  • Daha düşük maliyetli dönüşümler
  • Daha hızlı satış
  • E-posta listesi oluşturma

En Son İçerik Pazarlama Stratejileri Nelerdir?

Bir Katılımcı Ağı Oluşturun:

Hem firmanızın içinden hem de dışından çok çeşitli katkıda bulunanları listeleyerek içeriğinizi geliştirebilirsiniz.

Belirgin kaynakların ötesine bakın: belki lojistik başkanınız size yaratıcı kaynakların ürünün tutarlılığını, bulunabilirliğini veya maliyetini nasıl iyileştirdiğini söyleyebilir. İnsan kaynakları departmanında çeşitlilik ve kapsayıcılık hakkında da şaşırtıcı bir anlatı olabilir. Asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla, asla Onlar önemli bilgi için güvenilir bir kaynaktır.

İçerik ağınızı genişletmek için yaratıcı sesinizi taze tutun. Konuk yazarlar, konu uzmanları, devlet adamları ve ünlüler iyi seçeneklerdir. Özellikle içerikleri tanıtılıyorsa, kaç kişinin içerik sağlamaya istekli olduğuna şaşırabilirsiniz. Mevcut veya geçmiş müşteriler, iş analistleri ve hatta eski çalışanlar veya satıcılar tüm olası katkıda bulunanlardır.

Bir Editoryal Takvim Oluşturun

Doğru yapılmazsa, içerik pazarlaması şirketiniz için isabetli bir strateji olabilir. Kuruluşunuzun tartışmak ve oluşturmak istediği sorunları açıklayan bir editoryal takvim oluşturmak, bunu yapmanın bir yoludur. Bu, stratejik bir şekilde hangi malzemenin diğer şirket hizmetleriyle daha alakalı olduğunu düşünmenize yardımcı olur.

Dahili son tarihler ve yükümlülükler genellikle takvim tarafından oluşturulur ve bunlar görevleri zamanında kimin teslim ettiğini takip etmek için kullanılır. Özellikle bir editoryal takvim, içerik pazarlama ekibi liderinin firmanın geri kalanıyla stratejik olarak ilişki kurmasına ve uygun hedefler belirlemesine yardımcı olur.

Ayrıca Bakınız.  WordPress Sosyal Medya Otomatik Paylaşım Eklentisi

Bireylerin öğrenmek istedikleri hakkında yazın

İçerik pazarlamasının amacı, insanların şirketiniz hakkında bilmesini istediğiniz şeyler hakkında yazmaktır, ancak bu dürtüyü uzak tutmak da önemlidir. Bu, ne yaptığınızı ve kalite ve itibar konusundaki benzersiz bakış açınızı tartışarak başarılabilir.

İnsanların bilmek istediklerini iletmek için çeşitli yöntemler vardır. Örneğin, arama motorları sizi belirli konular için arama hacmi hakkında bilgilendirecektir. Web sitesi analizleriniz, ziyaretçilerin nereye gittiklerini ve sitenizde zaten ne tükettiklerini göstererek size ipuçları sağlayacaktır.

Medya izleme araçları size sektör trendlerini, etkileyicilerin neler yazdığını ve rakiplerinizin neyin önemli olduğuna inandığını gösterecektir. Son olarak, müşteri hizmetleri ajansı veya destek merkezleri zengin bir tema kaynağı olabilir.

Orijinal içeriğin tamamını oluşturmanız gerekmez

Daha fazla materyal üretmenin bir yolu, onu küratörlük yapmaktır. Bazı içerik oluşturucular, çalışmaları yeniden yayınlandığında kendinden geçmiştir. Her zamanki okuyucunuz için çok uzun olabilecek mevcut içeriği özetleyerek ekstra materyal de oluşturabilirsiniz.

Başka bir içerik parçasına giriş veya görüş sütunu yazmak, içerik oluşturma sürenizi kısaltmanıza yardımcı olabilir.

İçeriğinizi güçlendirin

Materyal küratörlüğünü bitirdikten sonra, insanlara onu bulmalarında yardımcı olmak için mümkün olduğunca çok zaman ayırın. En uygun seçenek sosyal medyayı kullanmaktır. Takipçilerinizi sürekli aynı şeyle spam göndermediğiniz sürece, eşyalarınız hakkında konuşabilirsiniz.

Şirket haber bülteniniz ve büyük olasılıkla satış ekibiniz daha fazla amplifikasyon kaynağı olabilir. Yeni içerik, zaman zaman satıcılar veya müşteri hizmetleri temsilcileri tarafından müşterilerle ve potansiyel müşterilerle iletişim kurmak için kullanılır.

Diğer yayınlara genişletin

Hiç kimse, materyalinizin yalnızca bir yerde (örneğin, şirket blogunuz) gerekli olduğunu iddia etmedi. Mümkün olduğunca yayınlamak için daha fazla site arayın. Bu platformlardan bazıları özel bir forum, endüstri grubu sayfaları, ticari süreli yayınların yorum bölümleri ve hatta ücretli dergiler olabilir.

Ayrıca Bakınız.  2021 Adil Kullanım Kotası Neden Çabuk Doluyor Nedir Kotam Neden Çabuk Bitiyor

Farklı kanalların önce bir parça malzemeyi dağıtmanızı gerektireceğini unutmayın. Sonuç olarak, şeylerin yayınlandığı sıra önemlidir. İçeriğinizi her çıkış için biraz değiştirmek isteyebilirsiniz.

Çözüm

Bilgi pazarlaması, diğer şeylerin yanı sıra, materyalleri potansiyel müşterilerinizin zevklerine, ilgi alanlarına ve okuma gereksinimlerine göre uyarlamayı gerektirir. Bir içerik pazarlama planının konusu olan stratejik bir strateji gereklidir. İçerik pazarlaması, kendi stratejisine sahip daha geniş bir entegre pazarlama planının bir bileşenidir.

İşletmeniz SEO dostu içerik, bağlantıya değer açılış sayfaları ve ödüllü blog gönderileri kullanmayı planlıyor mu? Dzzign, bir sonraki içerik pazarlama kampanyanızı başlatmaya hazır, nitelikli dijital pazarlamacılardan oluşan bir ekibe sahiptir!

İçerik pazarlama hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0%C3%A7erikle_pazarlama

İçerik pazarlama hakkında başlangıç düzeyinde bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.Cevap bırakın