%100 Ücretsiz Sesi veya Ses Kaydını Metne Dönüştürme Programları

0

%100 Ücretsiz Sesi veya Ses Kaydını Metne Dönüştürme Programları

Sesi veya ses kaydını metne dönüştürme ihtiyacı birçoğumuzun hayatının bir anında karşılaştığı bir sorun. Özellikle lisansüstü öğrenim gören öğrenciler, gazeteciler, araştırmacılar ve daha sayamadığımız birçok kişi veya meslek grubundaki kişiler kayıt altına aldıkları sesleri yada konuşmaları metne dönüştürme gereksinimi hissedebiliyorlar. MS Word gibi kelime işlemci programları ile dikte özellikleri kullanılmasına rağmen Microsoft’un Office uygulamasını edinmek ekonomik olarak gerçekten büyük rakamları karşılamanızı gerektiriyor. Bu yazımızda ise sizlere %100 ücretsiz sesi veya ses kaydını metne dönüştüren programlardan bahsedeceğiz. Umarız ki hayatınızın bir yerinde ihtiyaç duyduğunuzda bu ihtiyacı karşılamış oluruz. Hepinize iyi okumalar.

%100 Ücretsiz Sesi veya Ses Kaydını Metne Dönüştürme Programları

Sesi Yazıya Çevirme - Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dökülür
Sesi Yazıya Çevirme – Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dökülür

Voice Note

Voice Note Tüm işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz bu siteyi muadillerinden ayıran özelliği chrome eklentisidir. Eklenti sayesinde işlerinizi daha rahat yapabilirsiniz.

voicenote.in/live/

Google Docs

2)Google Docs Hem telefondan hem de bilgisayardan kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz güzel bir site. Oldukça fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

docs.google.com

Speech Texter

3) Speech Texter Tamamen ücretsiz ve oldukça da kullanışlı bir site. Ayrıca yazılı metni kolay bir şekilde indirme imkanı da sunmaktadır.

speechtexter.com

Sonix AI

4) Bu tür uygulamaların birçoğunun en büyük sorunu Türkçe dil desteği konusunda çok başarılı olmamalarıdır. Sonix.ai Türkçe’de oldukça başarılı.

Otter AI

5) Otter.ai İngilizce’de yukarıdakilerden çok daha başarılı.

Sesi Yazıya Çevirme – Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dökülür

Daha fazla program önerilerini lütfen yoruma yazınız.

Ayrıca Bakınız.  Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır? Nasıl İndirilir?

Cevap bırakın