Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

KADES uygulaması nedir? Nasıl indirilir?

KADES uygulaması son günlerde yaşanabilecek kadın cinayetlerini ve istismarlarının önüne geçmek maksadıyla yapılan bir aplikasyondur. Müge Anlı …

KADES uygulaması nedir? Nasıl indirilir?

KADES uygulaması son günlerde yaşanabilecek kadın cinayetlerini ve istismarlarının önüne geçmek maksadıyla yapılan bir aplikasyondur. Müge Anlı‘da çok konuşulan KADES uygulaması, ülkemizde yaygın bir biçimde kullanılmaya başlandı. Peki İos ve Android kullanıcılarının mobil cihazlarına indirebileceği KADES uygulaması nedir, nasıl kullanılır? KADES uygulaması nasıl indirilir? İşte KADES hakkında tüm araştırılanlar:

KADES ülkemizde kadın şiddeti ve çocuk istismarının arttığı şu günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır. KADES, bayanların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına mağdur kadınlara sunulmuş bir resmi uygulama olarak hayatımıza giren hayat kurtaran bir uygulamadır. Eşinden yahut bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, mobil cihazları üstünden yapacakları ihbarlarda süratli bir biçimde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar. Peki Müge Anlı’da sıklıkla sözü edilen KADES uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde:

KADES NEDİR?

KADES uygulaması, son senelerde giderek yükselen kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek maksadıyla geliştirilmiş çok etkili bir uygulamadır. Kadın yaşamının bir hiç sayıldığı günümüzde yaşanabilecek kötü olaylara karşı tercih edilen bu uygulama tek bir düğmeye basarak 3 dakika içinde bayanların hayatını kurtarıyor.

KADES UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR VE NASIL KULLANILIR?

KADES uygulamasını, indirmek çok basit. Evvellikle mobil cihazlarda yer alan Google Play Store ve Apple Store marketlerinden ücretsiz bir biçimde indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra T.C. kimlik numaranızı girerek ve EGM’den mobil cihazınuza gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebilirsiniz.

Kadınlar için hayat kurtarıcı olan bu uygulama aktif olduktan sonra, tek bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısı gönderebilirsiniz.

Eşinden şiddet gören yahut bir başkasından şiddet görme ihtimalinde yer alan bayanların sisteme dokunmaları halinde acil çağrı merkezine bildiride bulunmuş oluyor. Böylece size en yakın polis personelleri olay yerine süratlica geliyor ve hayatınız kurtarıyor.

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ