Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

KPSS 2020 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim (2020-KPSS Ortaöğretim) 81 ilde ve KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da düzenlenecek. 188 sınav merkezinde saat 10.15’te başlayacak sınavda adaylara 120 sorudan oluşan “Genel Yetenek” ve “Genel Kültür” testleri uygulanacak. Adaylara 130 dakika süre verilecek. KPSS Ortaöğretim adayları, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

SONUÇLAR 24 ARALIK’TA

ÖSYM tarafından yapılacak sınavlara katılacağını sınav giriş belgeleriyle belgeleyenler (bu bireylerin yanlarında yer alan eş, kardeş, anne yahut babadan bir relakinçi) ile sınav personelleri, sokağa çıkma yasağından muaf olacak. Sonuçlar, 24 Aralık’ta açıklanacak.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNE DİKKAT EDİLECEK

Koronavirüs önlemleri içerisinde adaylara sınav binası girişlerinde görevlilerce maske ve dezenfektan dağıtılacak, isteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav personellerine maske ve dezenfektan ile lateks eldiven de dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, kendi maskelerini ve siperliklerini de kullanabilecek. –
Sınav personellerinin Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edilecek. Kovid-19 tespit edilen sınav personellerinin görevleri iptal edilerek yerlerine yeni görevlendirmeler yapılacak.
Kovid-19 ile ilgili durumu olan adaylar da HES kodlarından belirlenecek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Kovid-19 durumlarına göre gruplara ayrılacak ve sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak. Bu durumda olan adaylar, ÖSYM tarafından SMS ile sınavdan evvel bilgilendirilecek.
Yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav personelleri haricinde hiç kimse okul bahçelerine giremeyecek. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta sosyal mesafenin muhafaza edilmesi için sınav personellerince yönlendirilecek.

KPSS 2020 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS puanları ne zaman açıklanacak?

KPSS sınav sonuçları sınavdan kaç gün sonra açıklanıyor?

KPSS önlisans ne zaman açıklanacak?

Ayrıca Bakınız.  KPSS Ortaöğretim Soruları ve Cevapları 2020Cevap bırakın