Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman her zamanki bölümleri gibi bu hafta da izleyicisini ekrana kilitlemeyi planlıyor. Diriliş Ertuğrul’dan sonra Kuruluş Osman da bir hayli izleyici kitlesi oluştururken bazı izleyiciler dizinin nerede çekildiğini ve konusunu merak etmeye başladı. Sizler için Kuruluş Osman nerede çekiliyor? sorunuza yanıt verelim istedik.. İşte hem bu problemin yanıtı hem de Kuruluş Osman oyuncuları ve konusu ile ilgili bilgiler…
Kült dizi Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliği taşıyan yeni dizi Kuruluş Osman, bu akşam tekrar bölümüyle izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki başrolünde Burak Özçivit, Saruhan Hünel, İsmail Hakkı ve Özge Törer gibi isimlerin yer aldığı Kuruluş Osman dizisinin konusu nedir? İşte hem bu problemin cevabı hem de dizinin oyuncu kadrosu ile çekildiği yer ile ilgili bilgiler…
KURULUŞ OSMAN’IN KONUSU NE?
Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası’nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle beraber Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos’u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey’in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Lakin Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos’un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey’in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı’nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

Table of Contents

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dönemin obaları, otağları, şehirleri ve mekanlarını hissettiren Kuruluş Osman’ın çekimleri Beykoz’a bağlı Riva’da gerçekleştiriliyor. Dizide tercih edilen atlar için de arazinin bir bölümü ayrılmış. Burada eğitmenler eşliğinde atlar tamamen doğal mekanlarına uygun olarak yetiştiriliyor.

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI

Burak Özçivit-Osman
Saruhan Hünel-Alişar
İsmail Hakkı Ürün-Samsa
Özge Törer-Bala Hatun
Abdül Süsler-Kalanoz
Ragıp Savaş-Dündar
Alma Terziç-İsodora
Ayşegül Günay Demir-Zöhre
Nurettin Sönmez-Bamsı
Seda Yıldız-Şeyh Edebali

Kuruluş Osman oyuncuları

Ayrıca Bakınız.  Akıncı dizisi nerede çekiliyor? Mahalle ve sokak neresi?

Kuruluş Osman hangi şehirde çekiliyor?

Kuruluş Osman nerede çekildi?

Kuruluş Osman setine Nasıl Gidilir?

Kuruluş Osman nerede çekiliyor 2020

Kuruluş Osman nerede Çekiliyor?

Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor 2020

Kuruluş Osman nerede çekiliyor 2020Cevap bırakın