Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sahre Peynir Gaziantep

Gaziantep Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, basın muhaberilerine yaptığı bilgilendirmede, birliğin 9 ilçe ve köylerinde 5 bin 400 üyesi yer aldığını sözlerine ekledi.

Göreve geldikleri günden 7 ay evvel çiftçinin en büyük sorunlarından biri olan, ürettiği ürünü değerlendirememek olduğunu gördüklerini, bu bağlamda birliğin iktisadi işletmesinde üyelere ait değişik ürünleri satışa sunmaya başladıklarını sözlerine ekleyen Türkman, “Değerinden alırsanız üretici üretmeye başlar. Bunun için köylerdeki üyelerimizin tamamen doğal ve insan sağlığına iyi gelen ürünlerini alarak işletmemizde ‘Sahre‘ markasıyla satıyoruz. Tüketicilerimize tamamen doğal ve sıhhatli, katkısız ürünler paylaşıyoruz.” dedi.

Türkman, üyeleri para kazandığı gibi tüketicilerin de tamamen doğal ve sıhhatli ürünleri piyasaya göre daha uygun fiyata alma şansı yakaladığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Şu anda ürünler, üreticimizden geliyor. Antep peynirinden yalın yağa, kaymaktan keçi ve inek yoğurduna, zeytinden bal ve yumurtaya kadar tüm ürünleri üyelerimiz getiriyor. Üreticinin ürününü değerinde almamız gerekiyor. Çünkü üretim biterse hepimiz kaybederiz. Bunun için göreve gelir gelmez, Hazineden yer tahsisi için başvuru yaptık.”

Sahre Peynir

Şehitkamil ilçesine bağlı Bağbaşı köyünde 33 bin metrekarelik araziyi 30 yıllığına aldıklarını söyleyen Türkman, “Süt işleme tesisi projemizi bir araya getirdik. Projemiz İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından kabul edildi. Büyükşehir Belediyemizle Allah nasip ederse binamızı yapıp, yıl başına kadar süt işleme tesisimizi hayata geçireceğiz. Bu tesiste, üyelerimizden inek, koyun ve keçi sütlerini tamamen doğal ve katkısız biçimde pastorize edip süt, yoğurt, ayran, Antep peyniri, yalın yağ, krema, tereyağı olarak halkın tüketimine Sahre markasıyla sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkman, “Hedefimiz ilerleyen zamanda, Sahre markasını Türkiye genelinde kişilerın gönül rahatlığıyla alıp, tüketebilecekleri bir marka haline getirmek. Torku benzeri, Tire Süt Kooperatifi benzeri bir yapılanma olacak. Üyelerimizin tüm gereksinimlerini karşılayan, takip eden bir birlik ve marka olarak büyüyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca Bakınız.  Facebook, Apple'a Savaş Açtı!

SAHRE PEYNİR SİPARİŞ

YÖREMİZİN TAM YAĞLI KOYUN – KEÇİ
ANTEP PEYNİRİ SAHRE’DE
SİPARİŞ İÇİN
0539 853 61 17Cevap bırakın