Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sonbahar renkleri ile makyaj nasıl yapılır?

Sezonun renkleri ile sonbahar makyaj nasıl yapılır?

Yılın en serin ve yağmurlu geçen aylarından birisi olan güz aylarında doğal görünen bir makyaj yapmak ve senenin trendlerine ayak uydurmak istiyorsanız, siz kıymetli okurlarımız için hazırladığımız önerilere inceleyebilirsiniz. İşte sezonun renkleri ile yapılan makyaj ile ilgiliki tüm ayrıntılar…

Makyaj sevenlerin merakla beklediği sonbahar ayları geldi. Özellikle buğulu yani dikkati çeken bir göz makyajının yapıldığı sonbahar aylarında bazı far ve ruj tonlarını tercih ederek sezonun renkleriyle uyumu basit bir biçimde yakalayabilirsiniz.

Kahve ve bordo tonlarının ağırlıklı olduğu sonbahar aylarında kısa saçlarınızla harika görünebilirsiniz. Sonbahar göz makyajı trendlerinde de bulunan ışıltılar, bronz, altın ve gümüş tonlarıyla da birleşmeye hazırlanıyor.

Siz de bu parıltıların dünyasına gidip güzelliğinizin daha da ışıldamasını tercihe göre, siyah dumanlı göz makyajınıza altın gölgeler verebilirsiniz. Gelin beraber sonbahar aylarına özel makyaj yapalım…

kahverengi göz makyajı

İŞTE TÜM DETAYLARIYLA MUHTEŞEM SONBAHAR MAKYAJI

– Makyaja önce primer ya da baz tercih ederek başlamanız cildinizdeki sivilce lekelerini basit bir biçimde kapatmanıza yol gösterecek hem de yağmurlu havalarda bile akıp, bozulmayacak bir makyaj uygulayabilirsiniz.

– Soğuk ve rüzgarlı havalarda cildiniz kuruyup makyajınızın kötü görünmesine neden olabilir. Bundan dolayı makyaj bazını nemlendirici etkili seçebilir ya da içinde gliserin olan bir fondöten kullanabilirsiniz.

Gelelim makyajın en mühim adımına! Tabii sonbahar makyajının en mühim gözlerinizde kullanacağınız renk tonlarıdır. Yeşil, bordo, kahvenin tonları veya mor gibi farları uygulayarak sezonun modasına ayak uydurabilirsiniz.

Gözlerinize farı da uyguladıktan sonra çok ince, yalnızca kirpik diplerinize olacak biçimde eyeliner sürebilirsiniz. Maskarayı da tamamlayarak göz makyajınızı noktalayabilirsiniz.

Yüzünüze renk katmak ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek istiyorsanız şeftali tonlarında bir allık uygulayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Evde Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Yapılır?

Koyu kahve renklerinde süreceğiniz ruj ile makyajınızı bi hayli hızlıca tamamlayabilirsiniz.Cevap bırakın